Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat

Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386026/bmid_vplyv-davida-bowieho-na-osud-mladyc-sDC-386026.jpg 4 112 34

Paul je všetko iné, len nie typický tínedžer. Paul, ktorý napriek svojmu dievčenskému vystupovaniu miluje výlučne ženy. Paul, ktorý má dve matky, no svojho otca nikdy nepoznal. Paul, ktorého náhoda spojená s jeho narodením privedie k osudu jedného z najslávnejších androgýnov – Davida Bowieho. ​Román prináša málo pravdepodobný, no zábavný a láskavý príbeh jednej nekonformnej rodiny. Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat je románom o dospievaní, hľadaní životnej cesty a toho, kým naozaj sme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Premedia

De ľ influence de David Bowie sur la destinée des jeunes filles , 2017

TamaraKrejčí
03.08.2019 5 z 5

Žádný převratný román, ale pěkné čtení, zajímavý příběh....

lulu0605
22.07.2019 4 z 5

Kniha byla prvni, kterou jsem od tohoto autora cetla a libila se mi. Prectu si i dalsi. Je to pro me smutny pribeh, plny viry, lasky a pochopeni.

Talys
22.04.2019 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, mile ulítlé a zároveň vážné. Ačkoliv autor Paulovými ústy vypráví o zásadních tématech, které "lesbičan" žijící v LGB komunitě musí řešit, odlehčeným tónem, pod povrchem se skrývá smutek a strach z opuštění.

medialstar
19.04.2019 4 z 5

Po pár řádcích jsem byla vtažena do děje a slupla to na dva zátahy. I když jsem dle anotace čekala o něco dekadentnější děj, bylo to zajímavé, dobře napsané a i přes docela střelené finále s Bowiem, které mi tam najednou celé nějak nezapadalo, převládá velká spokojenost.

KLHannah
14.04.2019 3 z 5

Příběh Paula se mi líbil, nevadilo mi ani jeho poklidné "pařížské" plynutí. Nechyběly tam zvraty, i když podané tak mírně, že to čtenáře nerozhodilo. I když je pravda, že podle anotace, jsem čekala, že to bude větší "hardcore". Konkrétně prostředí, ve kterém se hlavní hrdina bude pohybovat.

aydam
29.03.2019 4 z 5

Mé první setkání s autorem. Vyprávění bylo zajímavé z hlediska prokreslené psychologie postav. Ty se vyvíjejí postupně po celou dobu příběhu. Stelly mi bylo líto, ale naštěstí závěr mile překvapil.

Dani25
18.03.2019 3 z 5

Veľmi zvláštna kniha, po Klube optimistov dosť sklamanie. Mohlo to byt viac rozšírené.

blacklucie
14.03.2019 3 z 5

Přečetla jsem za dvě hodiny, kniha se čte fakt sama...ale když člověk přečetl všechny ostatní Guenassiovy knihy (hlavně Klub) čeká tak nějak víc.

boticelli
01.03.2019 5 z 5

Je to krásná ale vlastně smutná kniha. A přece jaksi povznášející pro ty, kterým je tradiční život příliš těsný pojem. Lidé se míjejí. A někdy musíte pár bližních minout než najdete ten správný přístav.

magnolia
14.02.2019 2 z 5

Tak to je asi nejméně povedená kniha tohoto autora. Do čtení jsem se nutila, odkládala a prokládala jinými. Nebo nebyla ta vhodá doba a nálada, abych tenhle příběh docenila.

čika
08.01.2019 3 z 5

Priznam sa, prva tretina mi pripadala ako taky solidnejsi skvar....s tym, ze sa to dobre cita, takze som isla dalej, pribeh sa zacal krystalizovat a musim povedat, ze celkom pekne do seba vsetko zapadlo. Nie je to ziadna velka literatura, preklad by miestami potreboval upratat, ale kvitujem citatelnost, az filmovost, lahkost pisania.

Gracian1964
30.10.2018 5 z 5

Od tohto autora som už prečítal nejednu knihu...konkrétne asi tri, hm...túto napísal akoby z pohľadu mladého chlapca, použil pri tom aj adekvátny jazyk. Prečítal som to rýchlo a páčilo sa mi to. David Bowie sa spomenie prvý raz tuším na strane 188, to len tak pre zaujímavosť.

Dams214
08.10.2018 5 z 5

Moja prvotina od tohto autora. Nevedela som, čo mám od knihy čakať a nesklamala ma. Vtiahla ma do deja od prvej vety.

JanaŠ.051
24.08.2018 3 z 5

Dosť bizarný príbeh, skôr YA preložený nevtieravo hovorovo.