Volání vlka

Volání vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455550/bmid_volani-vlka-sLr-455550.jpg 4 367 58

Čepel krkavce série

Vélin Al Sorna je žijící legendou, jeho jméno zná celé království. Právě pod jeho vedením byly dobyty celé říše, právě jeho meč vítězil v urputných bitvách — a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli, co tento svět dosud spatřil. Zvítězil v nespočtu bitev, avšak zaslouženou slávu vyměnil za poklidný život v Severních provinciích Sjednoceného království. Nyní se však ze zámoří proslýchají zvěsti o armádě zvané Ocelová horda, kterou vede muž považující se za boha. Vélin po další válce netouží, ale když se dozví, že žena, kterou kdysi ztratil, upadla do zajetí Hordy, rozhodne se s touto novou, mocnou hrozbou utkat tváří v tvář. Vélin proto putuje do říší Králů obchodníků, země, kde všemu vládne čest a intriky. Právě tam, za zvuku bubnů, jež svolávají znesvářené země do války, si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: existují bitvy, ve kterých zvítězit nedokáže možná ani on.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Host

The Wolf's Call , 2019

0anet0
12.04.2022 5 z 5

Po Královně ohně jsem byla trochu skeptická, ale Vélinovo nové dobrodružství mě nadchlo. Četlo se to stejně dobře jako první dvě knihy a já se nemůžu dočkat, až otevřu závěrečný díl.

whiolet
26.03.2022 4 z 5

Je to jako návrat domů.
Stejné postavy, oblíbená hlavní postava, zajímavý děj, tak proč jsem se sakra nemohla za boha začíst?
Strašně dlouho mi trvalo než mě příběh pohltil, přitom to bylo skvělé čtení a kniha měla sama o sobě fakt super děj i postavy.
Chyba bude nejspíš prostě ve mně, takže jsem zvědavá co se mnou udělá další díl :)

petgona
23.03.2022 5 z 5

Citala som pred nejakym casom celu seriu Stin krkavce a pamatam si, ze som bola velmi nadsena. Ale ako som zacala citat toto, zistila som, ze si nic nepamatam a musim povedat, ze najprv ma to trocha vyrusovalo, lebo sa tam vracaju k minulym udalostiam a postavam. Ale cim viac som sa zacitavala, tym menej mi to prekazalo, lebo to bolo fakt super.

Atlantis
14.02.2022 4 z 5

Recenzi posledního dílu trilogie jsem končil s tím, že jsem doufal, že se Ryan do světa obdařených ještě někdy vrátí. A on moje prosby vyslyšel.
Volání vlka je dobrá kniha. Moc dobrá. Ale není skvělá, to ani náhodou. Díky bohu sledujeme pouze příběh Vélina a ne několika dalších otravných postav. Pán věže byl vždy to nejlepší na celé sérii, takže jsem jeho příběh sledoval rád. Ale sakra. Opravdu to nešlo trošku osekat? Zase tolik se toho v téhle více než 500 stránkové knize nestalo a zapamatovatelných okamžiků tady taky hodně nenajdete. Závěrečná bitva byla taková neslaná nemastná, prakticky na nikom mi nezáleželo. A třeba fanatické vojsko? Ale prosím vás, mrkněte třeba na Malaz, tam to byl masakr.
Celkově jsem si čtení užil, ale do stropu jsem nadšením neskákal.

michal3736
11.02.2022 4 z 5

Skvělý návrat do Sjednoceného královstí, i když v podstě v něm se moc nenacházíme. Po dlouhé době se opět setkáváme se starými známými. Velin Al Sorna bez písně už není takový jako dřív, ale přesto je to stále machr a co se týče nového Záporáka a jeho armády, tak jsem měl trochu pocit jako, kdybych se objevil opět v Malazu a potkal armádu Tenescowri... tak hned další díl sem...

Arwen777
07.02.2022 5 z 5

Jako většina čtenářů jsem pro Královně ohně k tomuto novému Vélinovu příběhu přistupovala opatrně, s ne moc přehnaným optimismem. Ale je to více než důstojný návrat do Vélinova světa, se všemi klady prvního dílu předchozí trilogie (i když ten mi přeci jen přišel ještě mnohem lepší). Děj má spád, nerozbíjí se mnoha příběhy z různých stran a koutů jako Pán věže a Královna ohně. Nové prostředí říše Kupeckého krále je osvěžující, Vélin hraje celou dobu hlavní roli a tato epická fantasy má vše potřebné - magii, dobrodružství, bitvy, přátelství, ale i zrady a úskoky, podivná božstva, trochu minulosti a trochu budoucnosti. Celkově je to napínavý koktejl pohádky pro dospělé. Moc se těším na pokračování a doporučuji všem, co četli předchozí trilogii.

LahoferRose
01.02.2022 4 z 5

Ano! Vélin mě v Písni krve ohromně bavil a zajímal. Poté přišla Reva a celkový potenciál a kvalita knih šla díl od dílu dolů. Na základě skvělých recenzí jsem tedy dala Vélinovi ještě šanci. A jsem za to neskutečně ráda. Vélin si zasloužil, aby tak dobře rozjetá série skončila tak špatně. Při čtení Volání vlka jsem zjistila, že jsem tak od půlky druhé knihy původní trilogie nedávala moc pozor. Královnu ohně jsem už četla jenom abych to měla celé. Volání vlka mě ale opět bavilo, byla jsem zase plná emocí a očekávání. Ač navazuje na původní trilogii, je kniha psaná zase stejně dobře jako Píseň krve. Těším se na pokračování.

P-puma-
31.01.2022 4 z 5

Opět výborné čtení. Vrátila jsem se k tomu co jsem měla i s Písní krve, člověk stránky nadšeně hltá a zároveň si říká sakra cti pomalu protože to za chvíli skončí a to fakt nechceš!!!! Jsem ráda,že autor se zase držel psaní děje pouze z Velinova pohledu, což mě vyhovuje protože se stal asi moji vůbec nejoblíbenější literární postavou. Mě osobně se zamlouvá,že autor se nechal inspirovat Asii. Autor opět udržuje napětí a člověk neustále přemýšlí o tom co bude dál a o tom jestli už dojde k souboji a jak dopadne. No člověk by si mohl nervozitou ukousat nehty a pak přijde konec a to by jste si ukousli prst, když dočtete poslední slova a nemáte už pokračování Za mě tedy výborné, jdu shánět pokračování. Dávám o hvězdičku míň protože z Písně krve jsem si prostě sedla na zadek.

špulo
16.12.2021 4 z 5

Pán Ryan nám naservíroval chutný pokrm. Nie originálny, ale z poctivo čitateľky preverených ingrediencií. Príbeh sa fajno rúti vpred a je tam všetko - epika, akcia, romantika, ľahký humor. A kopec ďalšieho, nechcem zbytočne prezrádzať. Autor sa vyhol všakovakým okľukám, ide na vec priamo. V popise bitiek mu to trochu hapruje, ale číta sa to dobre. Úroveň "Písně krve" sme však nedosiahli. Ani úrovne "Královny ohně". A to je dobre...

Janadvorackova
11.11.2021 4 z 5

Chci další díl. Chvílemi to vypadalo, že se dobrodružství téměř nikam neposune, ale v průběhu čtení nabraly události docela spád.
Ten svět je tak pěkný, že byste, možná proto, chtěli být i padouchy :). Já určitě :).
Konec je otevřený...

nai.ivka
07.09.2021 4 z 5

To jsou mi věci s těmi obdařenými. Když už nevím kudy kam, když už je to beznadějné, vyskočí obdařený s příhodným darem a je to. Trošičku mi to tam vadilo. Druhý díl, doufám, vyjde do vánoc, už se těším.

postoran-CZ
08.08.2021 4 z 5

No takže hned na úvod je třeba říci, že kniha není ukončená, jako byl první díl Stínu Krkavce. Naopak to končí otevřeně, jako končil Pán Věže. Tak doufám, že Černá píseň vyjde brzy a nedopadne to jako se Jménem Větru nebo Písní ledu a ohně.
Ke knize samotné - ano, to je (téměř) návrat k Písni krve. Pane Ryane, takto je to skvělé! Snad to nebude mít sestupnou tendenci, jako předešlý příběh Vélina Al Sorny. Po prvních 200 stranách se to rozjede, aby to bylo završeno "epic" koncem. Nezbývá nyní než netrpělivě čekat, kdy vyjde další díl. Nemluvě o třetím ...

kurama45
01.07.2021 4 z 5

Zaujímavé, zábavné, nie príliš kruté, ani prehnane jemné.
Z pôvodnej trilógie si pamätám iba úplne prvú knihu, zvyšné dve zjavne nestáli za zapamätanie. Napriek tomu som sa vo Volání vlka nestratila a pomerne rýchlo zorientovala. Autor nenásilne pripomenul, prečo mám vlastne hlavnému hrdinovi fandiť.
A Vélinovi stojí za to držať palce. Mám rada protagonistov, ktorý sú rozvážni, nekonajú zbrklo, ale nie sú úplne ako kocka ľadu a neboja sa ukázať emócie.
Hlavným ťahákom pre mňa bola druhá dejová línia – príbeh Oceľovej hordy. Cool, to je to správne slovíčko.
Nečakala som, že to tak pekne vygraduje a zostanem napnutá ako guma v trenkách. Uvidíme, čo sa z toho všetkého ešte vykľuje. Snáď si tentokrát Ryan udrží naratív pekne pokope a poriadne to v pokračovaní roztočí.

(Pozn.: Počúvala som audioknihu a vrelo odporúčam. Milena Steinmasslová s rýchlosťou a dramatickosťou prejavu balancovala na hrane, občas som sa až bála, že to pokazí, ale nie, bolo to absolútne dokonalé. A to väčšinou ženské interpretky veľmi nemusím. Ivan Lupták bol ok, ale uňho sa mi párkrát stalo, že príliš tlačil na hranu, čo v konečnom dôsledku ubralo na zážitku. Asi je to o skúsenostiach.)

Lutzinka
25.06.2021 4 z 5

Píseň krve byla pro mě naprostá bomba, s dalšími díly ale přišel pád.
Volání vlka je návrat téměř na úroveň 1. dílu série Stín krkavce.

Vélin zase hraje hlavní roli a díkybohu za návrat k vyprávění příběhu jen jednou dějovou linkou (když nepočítám Lularyn)
Přesun děje do vzdáleného království Kupeckých králů je celkem osvěžující, ale trochu mě mrzí, že není víc vysvětlen "návrat temnoty" z předešlé série. Tam jsem s tím závěrem měla trochu problémy. Přišel mi ne moc dobře pochopitelný...
Šerin mě tedy taky trochu svým chováním vytáčí, ale tak jsem to s ní měla vždycky. Dahrena mi byla mnohem sympatičtější.
Plusové body dávám za Nortaha, protože bratrstvo šestého řádu mi neskutečně chybí.
Jo a taky mi tam ještě chyběl VLK, tak doufám, že další díl bude brzy a Anthony to nepokazí, tak jako Královnu ohně...

Turlogh
10.05.2021 5 z 5

Velmi povedené, přečteno jako všechny knihy tohoto autora jedním dechem. Howgh.

Pigface
16.04.2021 4 z 5

Navázat na něco, co se zdálo být ukončeno a navíc to napsat tak, aby to nevypadalo jako čirá vypočítavost, je velmi ošemetné. Stín krkavce byla parádní jízda epické fantasy, trilogie mohla klidně se ctí skončit. Přesto zůstaly některé otázky nezodpovězené. Také by mi přišlo skoro nepatřičné, že by Vélin Al Sorna dožil svůj život klidně jako Pán Severní věže. A tak mi přišla právě načatá série Čepel krkavce vhod.
Typický je jak Ryanův styl vyprávění, tak rychlé vtažení do děje. Popis toho, co se děje v poslední třetině je více než epické a více než barvité. Poslední třetina knihy je smršť. 560 stran mi proletělo ve čtečce a já se začal shánět po pokračování...budu muset být trpělivější, achjo...

Ales.BD
22.03.2021 3 z 5

Po neslavné Královně ohně opatrný optimismus. Postava Vélina Al Sorny rozhodně má co říct, ale pan spisovatel to zas nesmí zvorat zavlečením děje do nudného politicko-vojenského chaosu, jak se mu to stalo posledně.

8722
20.03.2021 4 z 5

Skvělý návrat do světa Vélina Al Sorny. Určitě lepší kniha než Pán věže a Královna ohně, za Písní krve to ovšem dost zaostává. Kniha je docela zábavná, tedy až do poslední čtvrtiny knihy - finální obléhání bylo snad nekonečné.

jxr
20.03.2021 1 z 5

První díl trilogie Stín krkavce se mi líbil a těšil jsem se na pokračování dobrodružství Velina al Sorny... Stalo se však, že s další knihou šla kvalita příběhu spíše dolů. Ryan dělá obrovskou chybu, že se tolik soustředí na sáhodlouhé popisování bitev, které v jeho podání, například oproti Abercrombiemu, působí nudně a často nelogicky, navíc jsou tyto popisy příliš dlouhé ( často zabírají 1/3 knihy) a táhnou celý příběh spíše ke dnu. Další jeho trilogie s draky mě zcela zklamala tak, že třetí díl jsem už nečetl... Vložil jsem jisté naděje do pokračování příběhu Velina al Sorny a knihu Volání vlka si pořídil - po slibném rozjezdu, kdy je čtenáři představen nový svět a nová kultura se spisovatel dopouští znovu stejné chyby a jeho opět dlouze popisovaná bitva s nelogickými prvky mě přesvědčila, že už si další díl ne přečtu... Škoda

jackketch
17.03.2021 3 z 5

Nevím, jestli to je překladem, nebo autorovým stylem psaní, ale nějak mě to nechytlo. Kniha má dobře promyšlený příběh ale postavy působí poněkud prkenně, potácejí se dějem a dá práci jim fandit, nebo přát nezdar. Strategie slovutných vojevůdců při obraně města byla zoufalá a útočníci se nepředvedli o nic lépe