Pomsta

Pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231797/bmid_volani-sireny-volani-sireny-pomsta-B5g-231797.jpg 4 172 44

Volání sirény série

< 2. díl

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval, a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá? Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti, a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu - skutečnou sirénu.... celý text

1259
02.03.2015 4 z 5

V tohle jsem doufala. Zamotaný děj, různé příhody, vraždy a potom št'astný konec v podobě Larisi a Derena spolu už na vždy.

lapetitedeny
13.02.2015 3 z 5

Co k tomu říct? No prostě Burdová. Styl psaní působí víc začátečničky než styl v první knize kdejakého jiného autora. Postavy jsou prostě nepřirozený. Příběh místy víc a místy míň klišoidní. (A budu tak milá, že pro teď odignoruju fakt, že celkově mě moc nebere tohle propojení víceméně 'dvou' příběhů.) A celý je to hrozně umělý. Ovšem, abych tomu jen nekřivdila - číst se to jako dalo. Nebylo to nějak extra čtivý a že byste z toho byli napjatý, ač snaha o to byla, ale když už jste se do toho pustili, dalo se u toho vydržet. Takže jako jo - určitě si to svoje čtenáře najde, ačkoliv spíš mezi lidmi mladšími a nenáročnými.

Jo a celkem dost nechápu tu logiku anotace. Přeci jen, když už ten první díl končí tim, že to má vypadat, že Larissa chcípne, tak hned do anotace nenarvu něco, z čeho je jasný, že přežila. Jako jo, bylo to jasný i bez toho, ale stejně!

Nah, ale víc si nechám do recenze, kterou du honem sepsat.

Harp-Heart
08.02.2015

Já osobně jsem bývala poměrně velkou fanynkou této mladé autorky, ale musím přiznat, že se mi zdá, že od Syna pekel začínají její knihy výrazně uvadat. Beru to jako odpočinkové čtení, ale i u odpočinkového čtení by se mělo odpočívat - a ne se nudit, jako u této knihy.
Když jsem si Pomstu kupovala, potěšilo mě, že je tlustší než její předchozí díl, který se mi docela líbil. Těšila jsem se na velkolepé vyvrcholení, pořádnou gradaci a rychlý spád. Ani jednoho jsem se však nedočkala... děj nejdříve tak nějak klusal, pak se začal táhnout jako šnek a po 200 stránkách jsem musela přemlouvat sama sebe, abych vůbec knihu znova otevřela a dočetla. Říkám si, že 200 stránek jako u předchozích dílů by pro tuto pointu bylo až až.
Celkově zklamání - je to škoda, protože Míše moc fandím. Snad se od ní příště dočkáme něčeho šťavnatějšího.

Adele02
31.01.2015 4 z 5

...jako takhle - s Noel mě to bavilo víc než s Larissou. Jenže ten konec byl... mno. Kdyby se to naopak neslo ve stejném duchu jako první díl, asi bych ten konec měla radši. Takhle mi to moc nesedlo. Bylo to všechno hrozně narychlo...
A je škoda, že zatímco hlavní hrdinka odhaluje různá sirénovská tajemství, my je známe z jedničky... To mě trochu mrzelo...
Ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží.