Volání o pomoc

Volání o pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514189/bmid_volani-o-pomoc-7Ly-514189.png 5 265 265

Madison Harperová série

Madison Harperová se vrací do Lost Creek a s pomocí Natea Monroea hledá odpověď na řadu otázek: Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? A kdo zabil její bývalou přítelkyni? K tomu se přidá smrt místní dívky, z jejíž sebevraždy se vyklube dílo zvráceného vraha. Vyšetřování postupuje a Madison si myslí, že je připravená na všechno. O tuto jistotu ale přijde, když na policejní stanici v poutech přivlečou jejího vlastního syna…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Cry for Help , 2021

daja51
13.08.2023 3 z 5

K přečtení pokračujícího příběhu Medison a Natyho mě nalákalo jeho vysoké hodnocení - 92%, bohužel - asi jsem dost náročná, ale ty bezduché konverzace, styl psaní .........sorry Wendy, ale do dalšího dílu už se nepustím.

Jane2016
09.08.2023 4 z 5

Volání o pomoc, druhý díl ze série s Madison Harperovou. Předchozí díl s názvem Pád do tmy mě opravdu nadchl. Lehce se četl, bavil mě a několikrát jsem musela číst s otevřenou pusou, zkrátka řečeno, pecka kniha. Proto, když jsem druhý večer, po dočtení prvního dílu, rozčítala Volání o pomoc, má očekávání byla vysoká.

A příběh plyne na podobné vlně, je zde akčnost, napětí a skvělá zápletka, zkrátka krimi, jak má být. V hlavě jsem měla jasnou představu, jak příběh skončí a bohužel jsem se opět netrefila! Za mě ale opravdu skvělé rozuzlení a závěr!

Věřím, že díky této skvělé sérii budu kolem sebe v následujícím období slýchat jméno Wendy Dranfield mnohem častěji. Autorka píše fantasticky, jak jsem psala již u prvního dílu, zařadila jsem ji mezi mé oblíbené autory, a i po druhém dílu zde zůstává.

Jsem opravdu velmi zvědavá, jak bude tato série pokračovat! Pokud nad autorkou stále váháte, zda si některý její příběh přečíst, či ne, tak do toho určitě jděte! Takto napínavé a zajímavé thrillery/krimi jsem dlouhou dobu nečetla!

Ctenar1202
06.08.2023 4 z 5

Příběh nás od první stránky nemilosrdně vhodí do vyšetřování. Sebevražda mladé dívky zacloumá všemi a pátrání po příčině se rozjede na plné obrátky. To co se zdá zpočátku naprosto jasné je postupně trháno na kousky. Madison s Natem jsou do případu vtahovaní víc a víc a prolíná se s jejich osobními životy. Zjišťují, že nelze věřit nikomu a ničemu. Madison by navíc tak ráda vypátrala svého syna, který jí byl odebrán před mnoha lety.

Boj s byrokracií, zaujatostí a s falešnými lidmi nám na stránkách skvěle plyne. Autorka se tentokrát nedopustila žádné do očí bijící chyby, takže můžu vytknout jen trochu předimenzovaný konec, ale to je opět jen můj pocit. Pachatele jsem tentokrát neodhalila, jako tomu bylo v prvním díle, takže se moc těším na podzim, až vyjde autorčina třetí kniha. Tato kniha byla o fous lepší než první díl. Autorka si víc dala záležet na psychologii postav a autentičnosti příběhu.

Jeanine8
01.08.2023 5 z 5

Skvělé!

EvaMetzger
23.07.2023 5 z 5

Super citanie! Zacalo som rano a skoncila vecer. Nie a nie sa odtrhnut od pribehu velmi zaujimavej trojice Nata, Madison a Brodyho. Ten treti je velmi sympaticky a hlavne mudry havkac, krizenec nemeckeho ovciaka a huskyho. Do knihy som sa tak zazrala, ze som sa na domacnost uplne vykaslala a s nasimi psami chodil von manzel. Takisto sa postaral aj o "varenie" - na obed si objednal pizzu a na veceru griloval pri mne v zahrade. Vobec som ho nevnimala..... Madison, Nat a Brody ma budu sprevadzat aj v buducnosti, akonahle vyjdu dalsie diely tejto neuveritelnej serie. Musim podotknut, ze podla mojho skromneho nazoru bola tato cast serie ( v poradi druha) ovela lepsia a napinavesia ako prva. Nechcem tym povedat, ze by jednotka bola zla, to nie! No do dvojky som sa tak ponorila, ze som ani nemyslela na to, ze by som ju co i len na 10 minut odlozila. Nedalo sa. Velmi sa tesim na dalsie pokracovanie pribehu tychto troch sympatakov a hlavne Nateovi drzim palce!

alzbeta4340
12.07.2023 4 z 5

Originální koncept nespravedlivě odsouzených soukromých vyšetřovatelů stále funguje, i když první díl považuji za o trošku povedenější. Tady se řeší Madisonin případ, děj je napínavý, jenomže řešení mě napadlo hned, jak to bylo možné. I tak jsem dočetla do konce s potěšením.

ctenarkaEva
03.07.2023 4 z 5

Fajn čtení, napínavý příběh, sympatičtí vyšetřovatelé.

hana1039
01.07.2023 5 z 5

Opravdu nechápu p. jarda007 ten jeho komentář,jednu * bych dala jen nějakému blábolu a to tahle knížka fakt není... jasně, každého věc jak hodnotí, ale myslím, že většina čtenářů,co ji četla je více soudnější,za což jsem ráda...budu se těšit na třetí a čtvrtý díl,jak v poděkování autorka napsala a věřím, že to bude ještě hodně zajímavé...

janina66
26.06.2023 5 z 5

Skvělé pokračování. Tento druhý díl se mi líbil o fous více. Jsem moc zvědavá, jak to s naší dvojicí bude dál pokračovat.

jarda007
16.06.2023 1 z 5

No tohle bylo fakt slaby. Konec byl uplne necitelnej.
Jasne napsano jako Beckovy film. Za me skoda casu.

Jenny46
10.06.2023 5 z 5

Super kniha stejně dobrá jako první díl!!!
Madison a Nate houževnatá dvojice mají své chyby, ale celou dobu jim fandím a jejich věrný parták Brody - sympatické postavy.
Tady nikdo neví, kde je pravda všechno zamotané, propojené postupně všechno do sebe zapadá, i když mi pomalu docházelo co se stalo.
Hodně se děj věnuje historii Madison a jsem zvědavá na další díly moc se těším.
Vřele doporučuji, napínavé až do konce.

ArwenAragorn
04.06.2023 4 z 5

80%
V duhové záři neonových světel se koupe tělo nezletilé dívky. Okamžitě ji pozná podle dlouhých červených vlasů, které jí splývají do tváře. Předloktí má rozříznutá až k zápěstím a nevidoucíma očima tupě civí na kaluž krve pod svýma bezvládně se kymácejícíma nohama.
_______________________________________________________________________________________________________________
Bezva thriller, dobrý motiv, výborná zápletka a rozuzlení. Přesto musím říct, že první díl se mi líbil víc.
Doporučuji.

Mandlevest
25.05.2023 5 z 5

No jo, těch detektivních sérií vychází tolik, lákají na všechno možné i nemožné:-). A tak jsem ráda, že jsem, v loňském i letošním roce, objevila několik, které mě opravdu baví a zaujaly mě něčím víc, než je dobrý detektivní případ (to je základ, který očekávám automaticky). První případ sympatické dvojky Madison a Natea mě před časem nadchnul, byl velmi čtivý, napínavý a měl i to něco navíc, co ho odlišilo od jiných sérií. A tak jsem hned sáhla i po pokračování a ani to mě nezklamalo, byť se zařadím k menšině s názorem, že první kniha byla o maličko lepší. To ale neznamená slabší hodnocení, pořád jde o nadprůměrně dobré čtení, které si užijete. Těším se na pokračování, snad se ho dočkáme. Ze zkušenosti vím, že to není vždy pravidlem. U této série by to byla opravdu škoda.

Evule *
23.05.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé a čtivé. Jsem moc zvědavá jak to bude dál... Za mě jedna z nej sérií, které čtu.

hanap
10.05.2023 5 z 5

Výborně, už se těším na pokračování.

Hella
02.05.2023 4 z 5

Hodně dobré, ale nemůžu se zbavit pocitu, že první díl byl ještě o fous lepší.

AlenaF
22.04.2023 5 z 5

Napínavé, nebyla jsem zklamaná. Napětí až do samého konce.

Nočnípták
15.04.2023 5 z 5

Ještě jsem nezapsala, že knihu čtu a už jsem měla dotčeno. Nedalo se odtrhnout. Zajímavé, logické, nečekané a napínavé. Teď se musím vrátit v čase a přečíst i první díl. Jsem moc zvědavá co bylo dřív. A také doufám, že na třetí díl nebudeme čekat moc dlouho.

nina3905
14.04.2023 5 z 5

Fíha, tak tomu hovorím jazda. Kniha vás vtiahne do deja už od prvých strán, vynoria sa nevšedné prepojenia, s ktorými som spočiatku ani nerátala. Som rada, že Madison našla svojho syna. Už teraz som veľmi zvedavá pokračovanie.

biki
13.04.2023 5 z 5

Druhý díl série je podle mého názoru o hodně lepší než ten úvodní. Děj se mi jevil podstatně propracovanější, také jednání i motivace jednotlivých postav, a to včetně padouchů, bylo také srozumitelnější a vesměs i logické v reakcích na postup vyšetřování. Pozadí Madisonina případu je opravdu velmi deprimující - pokud pominu rodinné svazky, tak zrada ze zcela nečekané strany musela být zdrcující. Také Brody se tentokrát opravdu vyznamenal, jen mi tu možná trochu vadila menší úloha Natea. Jsem fakt zvědavá, jak to dál autorka vymyslí.