Volání minulosti

Volání minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45101/volani-minulosti.jpg 4 360 65

Přeloženo z německého vydání (Lockruf der Vergangenheit, 1990) anglického originálu. Píše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteří ji zde přivítají. Ačkoliv se k ní všichni chovají zdvořile, Leyla vycítí, že je to jen přetvářka. I přes tvrdošíjné mlčení obyvatel Pemberton Hurst se pouští do pátrání po vlastní minulosti i domnělém prokletí, které prý na její rodině už po léta ulpívá.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Curse This House , 1978

aginecka
24.07.2019 3 z 5

Čtivé, ale dojem nezanechá.

vikaa
28.05.2019 3 z 5

Rodinné prokletí je pevně ohraničeno branami starého sídla dokud nepřijede mladá příbuzná Leyla, aby poznala svou dávno ztracenou rodinu. Její příjezd vyvolá vlnu nevole a skrytá tajemství se začínají pomalu odkrývat...
Ženské čtení s detektivní zápletkou není žádným literárním skvostem, ale na dovolenou nebo pro zkrácení dlouhé chvíle, proč ne!

elena2054
05.04.2019 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a určitě ne poslední.
Kniha zůstala v bytě po předchozí majitelce, tak jsem ji přečetla a musím říct, že se mi líbila.
I když je obsah mnohdy naivní, trocha slaďárny neuškodí.
Navíc místo děje a čas byl pro mne vhodně zvolený.
Představivost u mě fungovala, takže spokojenost.

Moňule13
26.02.2019 2 z 5

Pro mě bohužel zklamání. Barbaru Wood jinak čtu hrozně ráda, spoustu jejich knih jsem hodnotila 5 hvězdičkami, ale tady to lépe prostě nešlo... Hlavní hrdinka a vlastně i ostatní hrdinové mi byli nesympatičtí, jejich jednání nepochopitelné a místy až ujeté a celý příběh byl takový hloupý a nudný. Takže tuhle knížku už nikdy více.

moudivlacek
09.02.2019 4 z 5

Velice slušná detektivka, která má od začátku až do konce stoupající tendenci napětí. Od začátku příběhu hlavní hrdinka Leyla cítí, že nebyl dobrý nápad vstoupit do rodinného domu a chtít pátrat po minulosti, cítí, že tím vůbec nikdo není nadšen. Ale protože je tvrdohlavá, nakonec se své minulosti dopátrá. A i když to není lehké, na konci čeká nejen ji šok, ale nakonec i sladká tečka.

pavlinka0250
22.10.2018 5 z 5

Děkuji ArwenAragorn, za "komentář - nekomentář" , který mě varoval před čtením ostatních komentářů.
Jinak bych si knihu opravdu neužila!!!

Opatov
30.09.2018 5 z 5

Stary ponury dum, minulost opredena tajemstvim, vzdaleny lesik a v nem vrah. Woodova proste umi psat. Skvela kniha na zimni vecer u krbu.

Dela111
15.09.2018 2 z 5

Kniha mi udělala největší radost když už jsem ji konečně dočetla a zavřela ji...

Vidím, že jsou tu názory buď nadšené nebo zklamání. K druhé skupině patřím i já a budu dost tvrdá, omlouvám se, ale tak to prostě vidím.
Je to už delší dobu co jsem knihu četla, ale je nezapomenutelná, protože na něco tak hloupého až infantilního se často nenarazí :-o.
Chápu, že v zájmu příběhu musí autor občas zvolit něco zdánlivě nelogického nebo nechat hrdinu tápat, ale tady udělala autorka z hlavní hrdinky přímo blbku a k ději se ani nevyjadřuji.

Vím, že Barbara Wood má díla lepší i méně zdařilá, ale stejně mě udivuje, že někdo, kdo napíše Doktorku Samanthu, vyplodí i tohle :-o .
Jen z úcty k autorce dávám 2*.

morava
25.05.2018 4 z 5

Kniha se mi libila od zacatku az do konce.Bavila mne psychika a uvazovani postav. Uz v prvni tretine, kdy se vlastne nic moc nedeje, se mi libilo, jak Barbara Wood pripravuje ctenare na to, ze to napinave teprve prijde. A ono prislo a ja se od posledni tretiny knihy nedokazala odtrhnout a autorka mne proste nezklamala ani tentokrat, a uz se tesim na to, az si zase nekdy v budoucnu vyberu ke cteni dalsi z jejich knih.

katerina.l.
23.02.2018 2 z 5

Až do samého konce jsem pořád čekala nějaký zvrat, pořád jsem si říkala, že třeba Barbara jen mlží a nakonec to bude jedno velké překvapení.. No, nebylo..

petra4080
14.12.2017 4 z 5

Láska, napětí, nečekané zvraty. Podle mého knížce nic nechybí, hezky jsem si u ní odpočinula. Moje první kniha od autorky, hned sahám po další :-)

LucyFox4
13.11.2017 1 z 5

Tahle knížka pro mě byla vcelku zklamání a do čtení jsem se musela nutit. Je to už nějaký pátek, co jsem ji četla, takže úplně nevím, čím to mohlo být, ale prostě... meh.

Pajii
18.10.2017 2 z 5

Že začátku na mně působila knížka dobře ale cca od půlky děs. Musela jsem se do čtení nutit, ztratilo to energii a myšlení postav bylo jak podle kopie. Kdo za vším stal, se dalo docela uhodnout.

Jako první od této autorky jsem četla Dům vzpomínek a tohle bylo pro mne naprosté zklamání.

andrea.m
28.06.2017 1 z 5

Knize chyběl náboj a byla poměrně předvídatelná, k přečtení bych spíše nedoporučila. Autorku mám velice ráda, ale tato kniha mezi její nejlepší díla určitě nepatří.

Liduka
04.04.2017 3 z 5

Mě se kniha líbila. Měla v sobě napětí, lásku a intriky - co víc si přát.

PeťkaW.
28.03.2017 2 z 5

Něco tomu chybělo. - To byl nejsilnější dojem, který ve mně kniha po dočtení zanechala. Zpočátku se děj, postavy i prostředí jevily jako velmi tajemné a díky tomu dostalo čtení takový napjatý nádech, což se mi líbilo. Ale pak se Woodová začala opakovat v motivech a myšlenkových pochodech postav a gradace se totálně zasekla. A i když závěr měl být asi velkým překvapením a epickým vyvrcholením, tak se tak bohužel nestalo. Prostředek knihy uspal natolik, že to posledních 30 stran nedokázalo zvrátit a kýžené trnutí strachem a nedočkavostí se opravdu nedostavilo. Nehledě na to, že bystřejší jedinci přijdou na to, kdo je hlavní pachatel, zhruba ve čtvrtině knihy, takže se nekoná ani závěrečné chápavé "Ahááá", ale jenom "Hmmm", kdy sami sebe můžete poplácat po rameni, že jste si to mysleli celou dobu správně, ale to je asi tak všechno. Co mě ale asi nikdy nepřestane fascinovat a bavit na Woodové, jsou její znalosti. Každá její kniha je z jiného prostředí, doby, kultury, etniky, země... a pokaždé máte pocit, jako by daný příběh psal spíš nějaký profesor, který má dané téma totálně v malíčku a jenom si tak pro svou radost odskočil od psaní studií k prozaické knize. V tomhle směru chovám ke spisovatelce opravdu hluboký obdiv.

aktijnov
07.02.2017 3 z 5

Už jsem od této autorky četla i lepší knihy.

Pav
11.11.2016 3 z 5

No, je vidět, že se autorka časem vypracovala. Tato kniha nepatří k jejím nejlepším. Taková oddychovka. A moc se mi nezdál překlad, který obsahoval podivné výrazy.

Miška.Miška
04.03.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Příběh byl zajímavý a hned od začátku napínavý, neuvěřitelné zvraty které v knížce byly mě opravdu dostali se vším všudy. Knihu doporučuji a chystám se na další knihy od této autorky.

miruska1
28.02.2016 5 z 5

Veľmi pekna kniha. Romantiku však nečakajte. Je to docela napinave riešenie umrti........ Pre mňa bola kniha zaujimava od začiatku až do konca.

Barbara Wood
americká, 1947