Voda pro slony

Voda pro slony https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4588/bmid_voda-pro-slony-d1K-4588.jpg 4 480 132

Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini – nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem. Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí – zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené „lodi komediantů“. Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými sklony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Water for Elephants , 2006

Alisce
17.08.2013 5 z 5

Krásná kniha, přečtena během chvilky. Malinko mi připomínala knihu Zápisník jedné lásky, ale opravdu jen malinko.

l.ennca
28.07.2013 5 z 5

Mě kniha naprosto nadchla a okouzlila. Přečetla jsem ji snad jedním dechem. Určitě se k ní ještě vrátím. Hodnotím 5 hvězdami a doporučuji ostatním.

koplik
24.07.2013 5 z 5

Za mě nádherná kniha, stejně jako film.

playada
24.06.2013 5 z 5

Bylo to moc hezké a všem doporučuji!!

budíček
08.06.2013 3 z 5

Tak sice jsem to dočetla, ale budu v těch pochvalných názorech na knihu vybočovat. Co se dá dělat, na mě tohle dílko zas až tak nezapůsobilo. Ne že by to bylo úplně špatně napsané, to ne, jen jsem mezitím stihla přečíst asi deset jiných knížek (mnohdy byly rozsahem větší). První polovina se mi neskutečně táhla (a neodložila jsem ji definitivně jen proto, že mi bylo líto toho nechat, když už jsem tak daleko, a tak jsem to odkládala a četla po pár stránkách) a druhá byť byla o něco lepší, dějově záživnější a pár momentů tam bylo dobrých, tak mě stejně nedonutila hodnotit jinak než průměrně. Film se mi líbil víc. Čekala jsem víc. A víc se bohužel nekonalo...Sonda do života a poměrů v cirkuse to byla zajímavá, příběh hlavních postav docela taky (včetně osudu stárnoucího hlavního hrdiny v druhé linii příběhu), ale nepřesvědčilo mě to na více než necelé 3 hvězdy...

sumcicka
07.06.2013 4 z 5

Příběh mě zaujal od první stránky a bavil mě až po stránku poslední. Vadil mi jen, na můj vkus, moc happyendový konec.

LovelyLucy
14.05.2013 5 z 5

Úžasný zážitek. Okamžitě jsem byla pohlcena příběhem. Nejvíc miluju ty pasáže z domova důchodců. Je to hořko sladké a myslím, že reálné. Moc jsem si u této knížky poplakala a užila jsem si její společnost.

AnneEyre
02.05.2013 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, velmi čtivě napsaná, jsem ráda, že je součástí mé knihovničky. Film se jí dle mého názoru nevyrovná, podle mě každý, kdo si to nejdřív přečte, bude filmem velmi zklamaný.

modranka
23.04.2013 4 z 5

v tomto prípade kniha a film sa kvalitou vyrovnajú.

radka55
22.04.2013 5 z 5

K přečtení této knihy mě inspiroval stejnojmený film a kniha je skvělá, moc se mi líbila

Lucieeeee
16.04.2013 2 z 5

Na to, koľko ód som počula na túto knihu, bola pre mňa veľkým sklamaním...vôbec ma nejako extra nezaujala, ledva som ju dočítala...

Madluska
02.02.2013 3 z 5

Na to, jaký se kolem knihy strhl poprask, se mi zdála Voda pro slony taková... Vodová. A to má tolik atributů, které jí přidávají na zajímavosti: neokoukané cirkusové prostředí, napínající milostný trojúhelník i filmové zpracování. Bohužel mi to celé připadalo pojaté poněkud lacině, účelově, jako by si Gruen řekla, že napíše o něco (vlastně o docela dost) lepší večer pod lampou. Podprůměrné to ale rozhodně není.

SaDiablo
18.10.2012 5 z 5

Ještěže jsem četla před filmem! Kniha mě uchvátila, dech beroucí příběh, byla jsem nadšená. Film má dobré obsazení, víc k němu říct nemůžu...

Sedlmajerka
14.09.2012 3 z 5

Když jsem nedávno projížděla filmografii R. Pattinsona, narazila jsem na film Voda pro slony. Film mě jako oddechovka naprosto nadchl a tak jsem byla zvědavá na knižní podobu.
Vetšinou to dělám obráceně a potom nešetřím kritikou k filmovému spracování. Bohužel zde se mi líbil více film. Netvrdím, že četba byla ztráta času, ale čekala jsem víc. Jediné, co mě dostalo byl prolog. Celá scéna se smrtí Augusta je napsána tak, že nevíte, kdo tu tyč vlastně držel (zda Marlena či Rosie). Rozporuplné pocity mám také ze vsuvek z domova seniorů, ve filmu dostanete celý Jaobův příběh naservírovaný vcelku.

Jajulle
20.08.2012 4 z 5

Krásná kniha, přečetla jsem ji až po skouknutí filmu, který se mi líbil a tak jsem si druhý den musela koupit. Opět zde platí, že filmové zpracování na to knižní prostě nemá.

Toque
09.08.2012 4 z 5

Ještě chci dodat, že filmová verze Vody pro slony podle mého názoru ani zdaleka nedosahuje kvalit knižní předlohy a nezachrání to ani jinak celkem šikovný idol náctiletých Robert Pattinson v hlavní roli..takže v tomto případě platí zcela jednoznačně : napřed kniha..potom (možná..ale raději ani ne) film..

Toque
09.08.2012 4 z 5

Voda pro slony je navzdory pitomému názvu skvělá kniha. Četl jsem ji jak v originále, tak i v českém překladu. V originále je výtečná. To nepíšu proto, abych se chlubil svými znalostmi angličtiny, ale protože mám výhrady k poněkud méně zdařilému českému překladu. Navíc, česká verze je plná tiskových chyb a to je věru mrzký kredit vydavatele. Ale i navzdory tomu tuto knihu doporučuji každé romantické duši, která touží po silném příběhu z malebného cirkusového prostředí. Předčítal jsem Vodu pro slony své dvanáctileté dceři a oba jsme byli okouzleni, přiznám se, že některé pasáže, popisující s nesmírnou citlivostí svět přestárlého muže, který tráví zbytek svých dní ve starobinci, nás oba dojaly takřka k slzám..Kdo má srdce na pravém místě, tomu z něj Voda pro slony zkrátka jen tak nezmizí..Pod dojmem, jaký na mě tato kniha udělala, jsem si pořídil i další titul od Sarah Gruen, jedná se o sondu do prostředí vědeckých experimentů s primáty a jejich schopnostmi komunikace s lidmi prostřednictvím znakové řeči, těším se na ni, zatím mě očekává nepřečtená v knihovně, Jmenuje se Ape House..

gumedvidek
30.07.2012 5 z 5

Kouzelná kniha - četla jsem ji dříve, než jsem zvětřila, že se začne natáčet film, a příběh mě nadchl. A filmové zpracování je také skvělé - oba hlavní představitelé mi do svých rolí skvěle sedí :)

Lenka 13
11.06.2012 5 z 5

První jsem viděla film,
knihu jsem přečetla během chvilky, čte se jedním dechem,moc se mi líbila.
Určitě se ke knize ještě vrátím
Doporučuji přečíst.

LadyDance
26.05.2012

Viděla jsem film a ten se mi líbil, rozhodla jsem se přečíst knihu, ale nějak jsem se do ní nedokázala začíst.