Vlk na vodítku

Vlk na vodítku https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411933/bmid_vlk-na-voditku-j5r-411933.jpg 4 78 27

Alan Malchow je zaměstnancem firmy, která organizuje jakési obskurní, náročné „hony na lišku“ po internetu, adrenalinový sport pro bohaté dobrodruhy. Nejprve hledá svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her a zjišťuje, že obětí jejích únosců by mohl být i on sám. Později ho jeho bývalá kolegyně znovu kontaktuje a vtahuje do propletených intrik v rodině majitelů firmy. Opět nic není tak, jak se zdá...... celý text

Thregadge
01.04.2024 4 z 5

Dobrá dvojice navazujících povídek. Příběh mi občas přišel občas trochu naivní, občas trochu umělý. Přesto to ale vcelku funguje, má to spád, je to čtivé a docela napínavé.

Eliwen84
22.03.2023 5 z 5

Kniha je napinava od zacatku do konce. Moc se mi libila. Obcas jsem malicko ztratila nit v zapletce - kdo, s kym, jak, proc a zac. Ale rychle jsem opet navazala.
Nada Horakova se stala moji oblibenou spisovatelkou.

channah007
22.08.2022 5 z 5

Od prvních řádků napínavé až do konce. Neřeším realitu. Jako román fajn. A chtěla jsem vědět, kdo byl vlastně ten zloduch. Na léto a dovolenou pohodové čtení.

Amneris
27.06.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, přišlo mi jako zajímavý nápad, aby měl hlavní hrdina tak tajné povolání. Samotný příběh měl spád, rozdělení do dvou dílů bylo fajn. Některé zápletky v příběhu mi přišly navíc, ale jako celek je kniha dobrá.

jajsemenyk
26.06.2022 2 z 5

Kniha měla na začátku dobrý nápad, ale po chvilce bylo víceméně jasné, kdo je v ní ten "špatný". Také mě trochu rušilo to, že i přes to, že se děj odehrával v Brně, měly všechny postavy cizí jména (autorka se asi snažila být světová). První část jsem s velikým přemáháním dočetla, ale druhou jsem po chvíli vzdala. Kdo ví, třeba se k této knize jednou vrátím, ale v nejbližší době to rozhodně nebude.

essmy
18.03.2022 2 z 5

Nápad je skvělý! Bohužel se po cestě nějak ztratil a přetavil se ve špatně uvěřitelnou šroubovanou detektivku, všechno je příliš překombinované. Škoda, že místo druhé poloviny nebyla propracovaná ta první

kolacky
29.11.2021 4 z 5

Pěkné oddechové čtení.

zouharov
28.01.2021 2 z 5

Začetla jsem se rychle, ale není to knížka, které bych se vracela.

Lumír23
18.12.2020 5 z 5

A mě se to docela líbilo. Mělo to děj, spád, i humor, myslím, že hodnocení neodpovídá kvalitě. Doporučuji.

Gigy
23.08.2020 3 z 5

Přiznávám, že když jsem po knize sahala, prakticky nic jsem o ní nevěděla (včetně toho, o čem bude). Trochu mě zarazilo, že obsahuje prakticky dva příběhy, jako nápad mi to přijde geniální, ale v praxi mi to upřímně moc nesedlo. Přednost bych dala jedné zato mnohem propracovanější linii. Jinak si na knize cením především originality, Alanova profese byla skutečně netradiční a dávala celému příběhu příjemný punc neotřelosti. I tak ale místy dialogy či samotný popis událostí působily poněkud plasticky a málo uvěřitelně.

kob
14.07.2020 2 z 5

Okolnosti, postavy i jejich dialogy mi připadaly natolik nereálné, že mi bránily nechat se pohltit poměrně zajímavým dějem.

rafan65
15.05.2020 5 z 5

Pěkná kniha dobře se četla má dva příběhy které na sebe navazují a děj má spád.

Syny007
15.02.2020 1 z 5

Za celou knihu jsou jen dva momenty kdy mě kniha zcela pohltila ( cca 20 stran). Zbytek knihy je velice zdlouhavý a kolikrát až uspávající.

ddkk
24.10.2019 2 z 5

Tohle se moc nepovedlo. Je to těžko uvěřitelný mišmaš, který už od počátku jen mate. Dočetla jsem jen se sebezapřením a hodnotím za dva hlavně proto, že oceňuji odvahu paní učitelky odvedle pustit se do psaní.

čef
12.07.2019 4 z 5

Chápu proč má tato kniha tak různá hodnocení. Příběh je čtivý, poutavý, má spád, jsou zde zvraty, lásky a překvapení, hrdina je chytrý, silný chlap, prostředí americké firmy a vůbec zajímavá hra se sázkami je jistě atraktivní. Celé je to však také tak nějak přebásněné mimo realitu, což hodně čtenářů asi trochu irituje. Mně to ale příliš nevadí – je to přeci jen kniha, která pouze trochu namáhá naši představivost a to mi konec konců stačí ke štěstí.

jprst
12.05.2019 2 z 5

Do dobré české detektivky má tato kniha dost daleko, pro mne velké zklamání.

dagmar5477
08.04.2019 3 z 5

Čtivost a napětí kniha rozhodně nepostrádá , přesto to nějak nebylo ono.

kocickaofinka
06.11.2018 5 z 5

Oblíbená autorka..četlo se výborně.

EmmaKrizova
08.10.2018 2 z 5

To bylo hroznyyyy! At Moba prejmenuje tu edici na Nejhorsi ceska detektivka. Takhle je to zavadejici a nekdo muze byt I zklamanej.

babicka_amalka
22.02.2018 2 z 5

Richard, Nora, Alan, Yvonna, Rita, poživatiny...., k tomu černé kápě, aréna, hádanky....slovník i styl jsou plné klišé a jen béčkovou napodobeninou šestákových románů, s naprosto nepovedeným pokusem o "světovost", zatímco autorka stačí tak maximálně provinčnímu rámci; škoda času;