Znamení vlka

Znamení vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139618/bmid_znameni-vlka-65984a6a31fe3.jpg 4 415 84

Vlci série

Úvodní díl eroticky laděného fantaskního románu líčí příběh nevšední dívky Tori, jejíž dětství a dospívání se nedá považovat za zcela obyčejné. Co za tím vším je Tori zjistí až ve Spojených státech, kde se odhodlá začít žít nový život. Tori neměla zrovna normální dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela "normální". Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život. A ten také opravdu začne. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty, mezi stehna a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy… Slovo "vlkodlak" je na místě, ale oni si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila…... celý text

Safienka
22.01.2013 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od Markéty Markové píšící pod pseudonymem M.T.Majar četla. Tentokrát se jedná o tzv. Urban fantasy, která nám slibuje příběh s vlkodlaky, upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi. V tomto případě si autorka vybrala záležitost vlkodlaků, zde známými jako lycas. Lidé, kteří se přeměňují ve zrůdy a následně vlky. Líbí se mi, že ač autorka zasadila děj do Ameriky, tak zůstala věrná české hrdince a čéskému humoru a neotřelosti. Viktorie unikne násilníkům, ale stane se díky kousnutí vlkem. Musí přijmout všechny závazky s tím spojené. Hlásí se k tomu, že je původem z Čech a dává dopopředí všechny své slovanské vlastnosti a sex-apeal. O pasáže s nábojem erotiky v tomto díle opravdu nouze není. Stejně tak i o svíčkovou, štrůdl a běžné české nadávky.
Máme možnost sledovat dva stěžejní body celého příběhu, které mu udávají směr. První, kterým autorka dá se říct začíná, je souboj o post družky hlavního alfy, druhý, který se zaobírá tématem týrání, znásilňování a jiných zhýralých praktik "mocných" papalášů.
Styl psaní je stejně jako u prvního díla Hot Boys svižný a velice čtivý. Pojetí knihy spolu s hlavní hrdinkou, soubojem dvou samců o tu jednu vlčci a hierarchií smečky připomíná díla Patricie Briggs.

ciniminisek
15.01.2013 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Výborně napsaná, pěkná obálka, hardback, široká, přesto lehká. Není lepená ale šitá, jsem spokojená. Co se týče příběhu jsem maximálně spokojená. V prvním pár kapitolách mi chyběli nějaké emoce, pak jsem se jich ale nabažila dosyta. Příběh je velmi podobný se sérií Mercy Thompson. Velmi se mi líbila, kdybych nepřečetla epilog, tak by mi stačil pouze tento díl. Doporučuji.

Pingu
29.12.2012

Perfektní. Kniha byla přečtena během jedné noci - příběh prostě a jednoduše nešlo nechat nedočtený.

finka
20.11.2012 5 z 5

Čtu to po Lovišti Patricie Briggs, což je pro srovnání ideální. Musím říct, že Znamení je takové živější a procítěnější. Asi to bude i hoodně odlišnými hrdinkami a ich formou vyprávění. Prostě autorka si to se svou Tori náležitě užívala a je to vidět. Anna Briggsové mi příjde taková nanicovatá a nezajímavá. Tori je živel a český živel, což je pro nás Čechy příjemné.

vlkodlaci erotika

M. T. Majar (p)