Vláda vlků

Vláda vlků https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481661/bmid_vlada-vlku-fHl-481661.jpg 4 387 387

Nikolaj Lantsov série

< 2. díl

Některá srdce bijí silněji než ostatní. Závěrečný díl série Zjizvený král. Mohutná fjerdská armáda se připravuje na tažení do Ravky. Aby král Nikolaj Lantsov dokázal nepřátelské šiky porazit, musí zapojit veškerou svou vynalézavost, šarm i svého vnitřního démona. Přesto se neobejde bez pomoci ostatních: Zoja i Nina stojí při něm a jsou odhodlány zachránit svou zemi za každou cenu. Král, generálka a agentka musejí v nekonečné temnotě najít cestu vedoucí k budoucnosti – jinak zanikne všechno, na čem jim kdy záleželo.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Rule of Wolves , 2021

ZapisnikTerky
03.11.2021 5 z 5

Závěr série jsem si opravdu užila. Tato autorka kvalitu knih naštěstí vzestupnou, takže čím víc od ní čtu, tím víc se mi to líbí. Nikolaj je boží a linka s Ninou je mnohem napínavější a akčnější než v minulém díle. Víc v mojí recenzi :).

DreamerX9
01.11.2021 2 z 5

Tak a zazvonil zvonec a Vran, grisu i králů je konec.
Musím uznat že dvojka byla mnohem lepší než první díl. Ovšem dejova linka Niny mi přišla úplně zbytečná a nudná i když byla jednou z dulezitych postav v Griše. Celkově se četl druhý díl dobře trocha napeti i te politiky na druhou stranu některé pasáže mi přišli už zbytečné a zdlouhavé zjizveny kral byl sám o sobě něco navíc. Takové jednoduché početní co nezkomplikuje předchozí knizky

POZOR SPOILER!

Duologie byla pro mě spíš víc zklamáním než obohacenim. Chudák Žeňa holka která neměla nic a zemře ji David? Dost krutý a zbytečný. Dál ta další záchrana světa? Veci s vrasou jako by nešlo vymyslet něco trochu víc originalniho máme tu Zpět temnyje?? Jsem ráda za malou část kde se zjevila Alina ale když už tak ji tam mohlo být víc nebo vůbec stejně jako šesti vran. A Zoja? Nikolaj celou dobu bojuje o trůn a najednou Zojo ty seš vlastně svata tak vládni za mě poslouchám rozkazy??

Ovšem jsem ráda za dobrý konec ale chce to něco nového:)

booklover88
01.11.2021 4 z 5

Leigh Bardugo. Já jí prostě miluji. Asi bych se s hodně lidmi shodla, že Šest vran byl strop, nicméně příběh okolo Nikolaje je prostě kouzelný a stojí za stejně velkou pozornost.

Zlajda95
30.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Dějová linka okolo Nikolaje prostě nemá takovou šťávu jako Šest vran a následující Prohnilé město, nicméně dá nám možnost pobýt v Grishaverse o něco déle a hlavně lépe poznávat naše hrdiny a sledovat jejich vývoj.

Vláda vlků obsahuje pár pěkných zvratů a obzvlášť se mi líbil popis bitev. A ten konec. Ach, dovolím si doufat, že se dočkáme dalšího příběhu s Vránami .

katasokolov
29.10.2021 3 z 5

Válka je na spadnutí, král se musí popasovat se svými vnitřními démony, Zoja zase usměrnit svou novou sílu a Nina se vyrovnat s minulostí.

Rozhodně musím konstatovat, že závěrečný díl duologie se mi líbil víc, než celý Zjizvený král. Pomohli tomu i naši staří známí, kteří se na pár stránkách objevili.

Nejméně mě asi bavila dějová linka ze Shu Hanu a nejvíce mě zklamala romantická linka Niny, která působila jako mix Nikdynoc a Studie jedu (opravdu tohle musí být v každé druhé knize?:( ).

Temnyj a Kaz jsou stále mými oblíbenci a konec nám také ukázal, že do Grishaverse se rozhodně nepodíváme naposledy a následující kapitola by mohla patřit zrovna těmto dvěma !

Takže kdo nakonec usedne na ravský trůn ? :)
Jo a BTW, Mal je stále nudnej blb :D.

Marushka27
27.10.2021 4 z 5

Asi si dovolím trochu nostalgie nad tím, že se uzavřela poměrně rozsáhlá série, i když samozřejmě tuším, že se světem má autorka ještě něco v plánu. Musím říct, že narozdíl od trilogie Griši, se mi další knihy líbily a tahle byla prostě taková třešinka. Nedá se tomu upřít správné tempo, skvělý a čtivý styl psaní a postavy, které si prostě člověk zamiluje. Trochu mě mrzelo, že některé scény byly zbytečně krátké a jiné rozvleklé, a čekala jsem trochu lepší zapojení postav z Šesti vran... ale celkově jsem byla spokojená.

Redmad
24.10.2021 5 z 5

(SPOILER) S knihy jsem měla nejdříve smíšený pocit, protože autorka si postavila u Šesti vran laťku tak vysoko, že mě Zjizvený král trošku zklamal. Ale tohle byla pecka. Když jsem se do knihy začetla, už prakticky nešla odložit. Příběh neměl slabého místa a krásně držel napětí až do konce. Co u Leigh obdivuju jsou její dokonale vypilované postavy, které nemají plochý charakter a spolu s příběhem se vyvíjejí, což u téhle knihy jen potvrdila.
Plus musím pochválit příjemné proložení postavami ze šesti vran, které do děje zapadlo a nepůsobilo rušivě.
Za mě rozhodně povedená kniha.

lokonla
16.10.2021 5 z 5

Nechci tady spoilerovat, proto se jen stručně vyjádřím k tomu, jak je celý Grisha verse geniálně geniální. Co naprosto miluju jsou postavy, které umí Leigh dokonale psát, protože mají minulost, vývoj - zkrátka jejich jednání dává smysl a ty postavy si prostě zamilujete. Ve Vládě vlků mě v první polovině knihy paradoxně bavila více linka Niny a až v druhé půlce se to překlopilo na Nikolaje a Zoju.
Bardugo má skvělý dar udělat z obrovského průseru situaci, která se prostě vyřeší pár drobnými akcemi. U konce Zjizveného krále jsem si říkala: "No a je to, tohle prostě nemůže nikdo přežít." No a nakonec to nebylo až tak strašný, a co z toho vzniklo naprosto zbožňuju.
Zkrátka a dobře, Vláda vlků je božské vyvrcholení, troufnu si říci už i Griši, protože problémy z té prvotní série se vlastně tady rozvíjejí a řeší. Autorka tam skvěle zakomponovala i postavy, které byste nečekali, že se zde objeví, aniž by to nějak rušilo děj. S koncem jsem moc spokojená, i když je otevřený - takže se společně modleme za další knihu .

pollyn
11.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle je nejlepší série ze všech Grišovských! Všichni jsme si Korzára oblíbili už v předchozích sériích, ale tady konečně rozkvetl. Má skvělý smysl pro humor a obrovské srdce, do kterého se vejde celá Ravka. A mnohokrát to dokázal! Upřednostnil ji před láskou, svobodou, dokonce i trůnem. Ale nikdy nebyl patetický nebo se nepovažoval za oběť. Zoja pro mě byla velkým překvapením celé série. Dikybohu za kapitoly z jejího pohledu, bez nich bych si jí těžko oblíbila. Navenek je tvrdá, nemilosrdná, ale ve skutečnosti se jen bojí roztáhnout křídla. A to doslova :) Její postava má krásný vývoj. Na Ninu jsem byla zvědavá a nakonec mě nezklamala. Nezahorkla, nepoddala se smutku a našla si svůj cíl. I když linka s Hanne byla trochu slabší.
Temnyj je prostě pořád stejný, ale všichni ho tam potřebujeme :)
Nebudu tu vypisovat všechny postavy, ale i mihnutí postav ze Šesti vran mě zahřálo u srdce!
Většina knihy tak nějak hezky plyne, ale ten konec byl perfektní. Pro mě nečekaný. Ať už u Fjerdy tak v Ravce. Doslova jsem cumela jak puk a tak to u správné knihy má být :)
Jsem moc spokojená a doufám, že tenhle svět nekončí a Nikolaj nám ještě někdy něco poví (a ehm Temnyj).
Dávám plný počet.
P.S. Alina je pořád stejná, donutí i Temnyje ke zpytování svědomí :))))

Medasek
05.10.2021 4 z 5

Kniha je úžasná a napínává. Čtivost se jí nedá upřít, ale bohužel mi něco na pět hvězd chybělo.

Kaya77911
23.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Miluju. Každé. Autorčino. Slovo!!
Tohle jsem četla už před vydáním v angličtině, protože jsem se prostě nemohla dočkat.
Tohle bylo snad ještě lepší, než Zjizvený král. Kapitoly z pohledu Nikolaje a Zojy byly super a kapitoly z pohledu Niny mě konečně začaly pořádně bavit. Taky přibylo pár postav, z jejichž pohledu byl příběh vyprávěný, takže jsem měla kompletní představu kdo kde je a co dělá. Navíc se tam pak objevily i postavy z Šesti vran, což jsem trochu čekala, ale i tak mě to udělalo hroznou radost. Kapitola 20 mě sice málem zabila, ale i to jsem kapku čekala. Nebo spíš tušila:))

Spoiler!
Trochu mi vadila akorát jedna věc, a to to, jak dopadla Nina. To se mi prostě nelíbilo. Jakože já zastávám názor, že buď Matthias, nebo nikdo, takže radši nikdo, než Hanne.
Konec spoileru!

Ale i tak tu knihu naprosto miluju a potřebuju pokračování, protože to sakra skončilo otevřeně!! Takže knihu doporučuju, doporučuju, doporučuju a teď mě omluvte, jdu zkoumat tu krásnou obálku :))