Moje vina

Moje vina https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496740/bmid_moje-vina-JRR-496740.png 4 469 90

Viníci série

Nicholas Leister byl stvořen, aby mi znepříjemňoval život. Vysoký, modré oči, vlasy černé jako noc... Zní to skvěle, že? Ne tak skvěle, když zjistíte, že se z něj stane váš nevlastní bratr a představuje vše, před čím jste odjakživa utíkali. Nebezpečí – to bylo první, co mě napadlo, když jsem se s ním seznámila a zjistila, že před svým tátou miliardářem skrývá dvojí život. Jak jsem se do něj mohla zamilovat? Snadno. Člověk s takovýma očima dokáže obrátit váš svět vzhůru nohama.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Culpa mía , 2017

andrea-juli
04.03.2023 5 z 5

Děj mi místama hodně připomínal Papírovou princeznu, kterou miluju. I přesto jsem byla schopna si tuhle knihu užít. Nešlo se od ní odtrhnout. Měla jsem přesně to přečtu pouze jednu kapitolu a záhy jsem měla polovinu knihy za sebou.
Téma nevlastních sourozenců snad nikdy neomrzí.

Summer7
02.03.2023 4 z 5

Nic nového na trhu, klasický příběh zakázané lásky, bad guy a good girl, ale ono to prostě funguje a baví.

Juici
22.02.2023 5 z 5

(SPOILER) .. Tehdy jsem si uvědomil, že i já jsem jí pomohl, vnesl jsem jí do života radikální změnu... a byla to moje vina ..

Jsem nadšená, že jsem mohla strávit několik večerů s knihou Moje vina :-)

Kniha byla velmi čtivá. Se zájmem jsem se těšila na každou stránku. Nick i Noah jsou mi velmi sympatičtí, avšak od druhé třetiny knihy mne Noah trošku štvala s tím, jak moc byla nerozhodná.

Hodně mě bavilo to jiskření, které mezi nimi probíhalo. Od části, kdy Nick Noah přivezl domů (potom co ji zavřeli do skříně), se až moc opakovaly už né tak žhavé líbačky.

Také nevím, jestli to je jen můj problém, ale některé věty jsou tak předlouhé a moc nedávající smysl, že jsem je musela číst ještě jednou. Příklad: ,, A já byl také šťastný, že jsem po tolika letech, kdy jsem žádné ženě nevěřil, našel jednu sice dost komplikovanou, ale tak nádherně dokonalou holku, že mi dokázala vrátit důvěru v lásku, o kterou mě připravili v tak mladé věku.,,

I přes tyto maličkosti, mě kniha hodně bavila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Už teď mi havně Nick trošku chybí :-)

adela.hol
01.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tenhle příběh mě dostal. Je to sice klasický příběh, kdy toho zlého kluka změní láska, ale to ničemu nevadilo, protože je to přesně můj styl. Navíc to bylo tak čtivé, že kdyby byl čas, přečetla bych to na jeden zátah, protože jsem potřebovala vědět, co bude dál.

Sledujeme příběh Noah, která se s matkou musí přestěhovat k jejímu novému manželovi a s nevlastním otcem získává i nevlastního bratra Nicka. Ti dva si samozřejmě od první chvíle nesednou, nenávidí se, ale zároveň se mezi nimi brzy probudí vzájemná přitažlivost. Bože, ta jejich chemie na mě skákala z každé stránky.
Byly tu nějaké malé zápletky s Danem nebo Annou, ale ta hlavní překážka tu byla minulost Noah a Nickova dvojí tvář. Ta, které se Noah bála víc, než čehokoliv jiného. A nebylo se co divit, protože si jako malá prošla peklem.

Každá scéna v knize se mi vryla pod kůži. To, jak se Noah Nicka bála, ale zároveň ho potřebovala. To, jak Nick žárlil, když se na Noah někdo jiný i jen podíval. Každý jejich polibek, jejich poprvé, Nickovy scény s Madison, závěrečné drama s únosem, všechno jsem s nimi naplno prožívala.

Byla jsem do příběhu naplno vtažená a už se nemůžu dočkat dalších dílů. Jsem zvědavá, co autorka pro ty postavy dál vymyslela. Já si je opravdu zamilovala a chci se k nim brzy vrátit.

vera5841
23.01.2023 4 z 5

Noah mě místy přiváděla k šílenství, protože co si budeme nalhávat - za spostou jejích problémů stojí její špatné rozhodování. U Nicka se mi zase nelíbilo, že tak velmi rychle a velmi náhle přešel na "dobrou" stranu. Co se mi ale moc líbilo, bylo jejich vzájemné přitahování a také ono tajemství okolo Noah (naopak Nickovo tajemství se na můj vkus odhalilo celkem brzy)
Každopádně ve svém žánru je to povedená kniha a stojí za přečtení.

Ralemo
15.01.2023 5 z 5

Klasické téma nevlastních sourozenců, každopádně já mám tyto knihy ráda. Každá je aspoň z části jiná a tato se mi velmi líbila. Kniha měla vše, neskutečnou přitažlivost mezi hlavními hrdiny, drama, zápletku, emoce. Doufám, že bude pokračování. :)

hana1039
13.01.2023 5 z 5

I když tohle téma,, nevlastní bratr a sestra,,je hodně používané v knihách,nevadí mi to...i když většinou víme,jak to asi dopadne, nevadí mi to... takže se už nemohu dočkat, až si přečtu další díly a uvidím,jak si Nick a Noah dál vedou...

Knihajeradost
28.12.2022 5 z 5

Tuhle knihu bych zařadila mezi hate to love příběhy. Anotace moc nezvyknu číst, takže mě mile překvapilo, jakým směrem se příběh začal vyvíjet a neskutečně jsem si ho užila.

Nicholas vedl dvojí život. V tom jednom byl dokonalý a slušný syn svého otce, nejznámějšího právníka ve své zemi, a v tom druhém se kolem něj točilo vše nebezpečné. Alkohol, drogy, násilí, nelegální závody... Bylo nebezpečné se do jeho světa dostat a Noah do něj nechtěl zatáhnout.
Nicholas, stejně jako Noah, nebyl moc nadšený z toho, že se k nim nastěhovaly v podstatě dvě neznámé ženy, ale nesl to mnohem lépe. Přeci jen byl doma. Nick byl někdy opravdu kretén, ale postupem času se ukázalo, že nebyl až tak špatný a já si ho dokázala oblíbit.
Noah taky nebyla "nejsvatější" a dobře ho provokovala. Neskutečně mě ti dva bavili, i když se nenáviděli. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjel. Od nenávisti přes zmatenost a nezkrotnou touhu až po odmítání a lásku.
Oba byli úplně jiní, ale nakonec zjistili, že mají dost společného. Mají před sebou nějaké tajnosti a démony z dětství, o kterých nechtějí, aby se ten druhý dozvěděl.

Trochu mě štvalo, že jsem dlouho nevěděla, co se Noah, v minulosti, stalo, protože to bylo vždycky spouštěčem jejího odmítavého chování vůči Nickovi a já jsem si tak moc přála, aby si k sobě našli cestu. Nicholas se opravdu snažil a líbilo se mi, jak se postupně měnil.
Potom, jak jsem zjistila, co se Noah stalo, nedokázala jsem pochopit, že je někdo něčeho takového schopný?!
Autorka má skvělý styl psaní. Bylo to čtivé a příběh mě bavil. Usmívala jsem se, plakala, ale taky byla napnutá a zvědavá, jak všechno skončí.

ivetdos
22.12.2022 5 z 5

Hate to love já můžu, je to moje oblíbená linka v romantických příbězích a od dob Papírové princezny vyhledávám i příběhy o nevlastních sourozencích. Tady máme oboje a já cítila v kostech, že to bude dobré – a taky že bylo!

Ano, je to klišoidní až na půdu, propleskla bych oba hlavní hrdiny (každého v jiné části knihy), občas jsem protočila oči, ale po dlouhé době jsem četla opravdu dobrou YA romantiku. Příběh mě naprosto pohltil, nemohla jsem se odtrhnout od čtení a nebýt povinností, které mi každý den kradly pozornost, za dva dny bych ji slupla jako malinu. Miluju to jiskření mezi hlavními hrdiny, perfektní chemii, i to jak se dokázali špičkovat. Mám radši styl vyprávění z pohledu jen jedné postavy, tady nahlédneme do mysli obou hrdinů (kéž by alespoň měli jméno začínající na rozdílné písmeno, strašně se mi to pletlo), není to tedy tak tajemné, jak by mohlo být, ale i tak jsem si čtení moc užila.

Na můj vkus byl příběh až moc dlouhý, mám radši kratší knihy a klidně více dílů, ale četla se perfektně, takže ji to asi odpustím :) Pokud hledáte čtivou, romantickou oddychovku, která vám vydrží delší dobu a milujete Papírovou princeznu jako já, tahle kniha by vás neměla minout. Pevně doufám, že u nás vyjdou i další díly (první kniha je ale hezky ukončená, nebojte) a taky se rozhodně chystám na filmovou adaptaci, která by prý měla vyjít už příští rok.

MilackovaN
19.12.2022 5 z 5

Jsem vždy hrozně ráda, když u nás vyjde prvotina začínající spisovatelky a hned se stane mou oblíbenou. Tato kniha měla všechno. Neřekla bych, že to byla úplná oddechovka, ačkoliv se to četlo velmi dobře. Noah i Nicholas měli temnou stránku z minulosti, která byla cítit už z prvních stran a moc mě zajímalo, co ze svého života poodhalí. Líbilo se mi vyprávění z obou pohledů postav a jak se jejich příběhy hezky prolínaly. Z bouřliváka Nicka se stal svatoušek a ačkoliv je to klišé, mě to prostě baví. Těším se na další dva díly.

katasokolov
19.12.2022 5 z 5

“…. miluju tě od chvíle, kdy jsi řekla, že mě nenávidíš.”

Tyhle romantické knihy mám neskonale ráda, no a když se k tomu pojí takto poutavý příběh, pak se jedná o naprostou dokonalost, přestože zde narazíme na mnohá klišé, k tomuto druhu literatury to prostě a jednoduše patří a postavy typu Nicka jsou a budou v kurzu. Představovala jsem si ho trochu jako Hacheho z filmu Tři metry nad nebem a kapitoly z jeho pohledu mi byly o něco malinko bližší.

Co se stane, když se střetnou dvě naprosto odlišné povahy pod jednou střechou ? A co když mají tito dva mladí lidé kvůli svým zkušenostem odžito tolik, kolik nemají někteří za celý život ? Co když se minulost vyrojí jako klubko neposedných hadů zrovna ve chvíli, kdy už si myslíte, že byste se přes ni mohli přenést ?

Příběh je zároveň bolestný, stejně jako nádherný. Vážnější témata se prolínají celým textem, jsou ale nabourávána vtipnými interakcemi ústřední dvojice, jejíž vztah se v průběhu postupně proměňuje a utváří. Pikantnější scény jsou psány nenásilným stylem a děj zdařile doplňují.

Byť má mít kniha další dvě pokračování, příběh má vcelku uzavřený konec. Nicméně, pokud se na českém trhu objeví překlad pokračování, hned po něm sáhnu. Zároveň se také těším na plánované filmové zpracování (i když protagonisty bych si představovala přeci jen jinak).

Potěšila i zmínka filmů Velmi nebezpečné známosti a Mulan.

Podobná témata: Liliana, Tři metry nad nebem, Láska přes okno, Papírová princezna, Ginny a Georgia

Dellphi
20.11.2022 4 z 5

Romance typu hate to love mám strašně ráda, ale tady jsem se nemohla vyrovnat s věkem hlavním hrdinů (nebo spíš hrdinky). Asi jsem ve věku, kdy už prostě raději čtu o dospělých lidech, ne o náctiletých. Ale to je spíše můj problém… Kniha se četla dobře, nebyly v ní žádná hluchá místa a příběh byl celkově velmi zajímavý. Autorka má rozhodně perspektivu a já se těším na další její knihy.

Elize
15.11.2022 5 z 5

Tak tohle se mi vážně líbilo a dávám pět hvězdiček, protože jsem dostala přesně to, co jsem očekávala, čtivý příběh s krásně a postupně se vyvíjející láskou. Vážně se mi líbilo, jak se to mezi hlavními postavami vyvíjelo a už od začátku to mezi nimi jiskřilo. Knížka je čtivá a závěrečná zápletka i epilog - moc hezké. Taky musím vyzdvihnout, že každá romantická scéna je napsaná opravdu moc pěkně. Kdo má rád DIMILY, tak si určitě přijde na své, dokonce bych řekla, že tahle knížka je o třídu lepší. Rozhodně doporučuji a těším se, s čím dalším autorka přijde.

Sarkak94
12.11.2022 4 z 5

Jedná se o hate to love romanci a ty já miluju. A ještě když jde o nevlastní sourozence.
Jenže z této knihy mám takové smíšené pocity hlavně kvůli hlavní hrdince.
Hlavní hrdinka Noah (zvláštní jméno pro holku, ale mě se k ní hodilo), nemůžu říct že by mi byla vyloženě nesympatická, ale úplně mi nesedla. Vadilo mi její chování, ano bylo jí teprve 17. Na začátku se chovala normálně, ano byla naštvaná na matku, ale k tomu měla dobrý důvod. A taky se skvěle uměla postavit Nicovi. Pak, ale najednou jako když přepne, se na můj vkus, začala chovala jako spratek. Jako malý děcko, které ani neví co chce. Znovu mi k srdci nepřirostla až na konci, to co tam prožívala bylo šílené a přišlo mi, že si konečně pořádně uvědomila co chce a taky jakoby zmoudřela.
Nicolase jsem si oblíbila už od začátku i když se choval jako kretén a to né jen k Noah. Byl to děvkař co se za žádnou cenu nechtěl vazat (jaké klišé) Ale u něj se mi moc líbilo, jak se během celého příběhu pomaličku a postupně mění. Jak si začíná uvědomovat co je pro něj důležitý a hlavně kdo.
Mezi hlavními hrdiny je 5ti letý věkový rozdíl, což se mi taky moc líbí. To jak se provokovali a dělali si naschváli. Ale taky to mezi nimi nádherně jiskří.
Takže až na to chování hlavní hrdinky se mi celkově příběh líbil. Děj byl zajímavý, oba hrdinové mají svá tajemství. Jsou tam i situace kdy máte sto chutí oboum hrdinům ale i jejich rodičům dát pár facek.V knize je spousta vtipných scén, ale jsou tu i vášnivé, dojemné situace, a i napínavé...Je tu naprosto skvělá zápletka, která mě totálně pohltila.... Říkala jsem si že se do dalších dílů ani nepustím, ale díky tomu konci jsem změnila názor

moma08
11.11.2022 4 z 5

Teda tak to bylo zase něco, i když musím souhlasit s komentáři od děvčat, že takových příběhů je mnoho, ale i přesto jsem ráda, že jsem si příběh přečetla.
Ale mám tady takové ale, protože necítím, že by to bylo na pět hvězdiček.
No čtivé to bylo a já jsem zvědavá jestli se přeloží i zbytek dílů, i když to skončilo dobře.

Raislin
09.11.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka, kterých je na toto téma opravdu hodně. Byla čtivá to ano, ale na zadek si z ni nesednu. Takže nenadchne ani neurazí.

Ketfl
07.11.2022 4 z 5

Pokud máte rádi knihy typu Papírová princezna, DIMILY, a podobné, tak rozhodně zbystřete. Tohle by totiž mohlo být to pravé počteníčko pro vás. Láska mezi nevlastními sourozenci, silná chemie, nelegální závody, rvačky, party, nebezpečí - tak tohle všechno v knize najdete. Musím uznat, že i když autorka zvolila hodně otřepané téma, poprala se s tím opravdu dobře a kniha se čte skoro sama. Co si já vychvaluji, tak silnou chemii mezi hlavními postavami a taky jejich vývoj. Například u Nicholase byl tento vývoj hodně zřetelný a já prostě miluju, když drsného hocha totálně změní láska. Noah mě občas trochu rozčilovala, hlavně svými názory na násilí, kdy ho Nickovi neustále vyčítala, ale pak se sama nezdráhala ho uhodit. Na druhou stranu to byla ale silná hlavní hrdinka, která si v minulosti prošla opravdu traumatickými událostmi. Nick i Noah byli občas nerozhodní a některé jejich jednání jsem moc nepochopila, ale přesto se jedná o opravdu pěkný romantický příběh, který stojí za přečtení.

Doufám, že se dočkáme také pokračování příběhu.

KlosKa
18.10.2022 5 z 5

Wow, wow, wow.... Musím říct, že vzhledem k ne moc dobrému hodnocení na Goodreads jsem se trošku obávala. Pak přišlo hodnocení ambasadorů a říkám si jo, dám ji šanci. Děkuji, že jsem věřila. Byla to parádní kniha, po dlouhé době s wow efektem. Jsem asi divná, ale já takové ty toxické vztahy s majetnickým badboyem můžu. Ano, během příběhu je chcete několikrát proplesknout, ale to k tomu patří. Konec dobrý a už bych ho tak nechala.... Ale vím, že je tam to ALE a už se opravdu moc těším na další díl. Prosím co nejdříve

happy19
17.10.2022 5 z 5

Skvělá,boží,úžasná!!
Zhltla jsem ji rychlostí blesku:-D
Neskutečná čtitost,parádní příběh!
Řadím do top 10 letošního roku!

„Být šťastný neznamená, že je všechno perfektní. Znamená to, že ses rozhodl užívat života i přes všechny jeho nedokonalosti.“

MichaelaJan
15.10.2022 5 z 5

Musím říct, že jsem od knihy měla hodně velké očekávání, na základě recenzí knižních ambasadorů. Kniha vyšla 5.10. a k nám, do knihkupectví dorazila až 15.10. Těch deset dní jsem měla absolutně moji nejdelší čtecí krizi, jelikož jsem pořád netrpělivě čekala na tuhle knihu, nechtěla jsem začínat ani nic jiného číst.

A teď musím říct, že to čekání za to opravdu stálo. Knihu jsem zhltla během jedno dne, kdy pro mě přestal okolní svět naprosto existovat. Hlavní hrdinové jsou úžasní ! Mají náboj, elektřinu, chemii a všechno co si dokážete představit ! Romantické příběhy čtu právě kvůli tomu pocitu, který jsem měla během čtení celé knihy. Napětí, vášeň to všechno na mě působilo v téhle knize naprosto úžasně ! Nicholas je přesně ten hlavní temný hrdina, do kterého se hned platonicky zamilujete a budete po něm toužit!

Rozhodně doporučuji knihu přečíst ! Myslím, že tahle odbočka od německé stáje, REDu úžasně vyšla! Jen tak dál :-)