V bouřlivých časech

V bouřlivých časech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435419/bmid_v-bourlivych-casech-B54-435419.jpg 4 190 69

Vinařství série

Weissenburg v Alsasku v roce 1870: Mladá Irene, sirotek, přichází do sídla bohatého obchodníka s vínem Wilhelma Gerbana jako služebná. Jeho syn Franz věří v ideály francouzské revoluce, pro které jeho otec nemá pochopení. Když Irene potká Franze, oba se vášnivě zamilují. Brání jim však nejen třídní překážky, ale i rodinné intriky. V Evropě se také objevují černé mraky: vypukne válka. Dva mladí lidé bojují o své štěstí. Do jejich životů nemilosrdně zasahuje osud... První díl ságy o Gerbanově rodině, obchodující s vínem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In stürmischen Zeiten , 2018

Florindela
14.12.2020 5 z 5

Skvělé čtení, zajímavý příběh. Popis válečných událostí mi hodně připomínal Tolstého Vojnu a mír... klidně bych jich snesla méně, ale je otázka, jestli by to nakonec knize neublížilo. Takže za mně skvělé čtyři večery a vlastně i noci.... a těším se na další díl.

Charlotta30
12.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, můj oblíbený žánr - rodinné příběhy. Těším se na pokračování.
Jen název knihy je zavádějící a čekala jsem víc příběhu s vínem :-)
Děj mě velmi rychle vtáhl a knížku se rychle přečetla. Některé postavy jsem nemohla vystát a některých mi bylo líto. Jsem velmi zvědavá na pokračování.

cérka
05.11.2020 4 z 5

Určitě jsem od této knihy očekávala jiný příběh. Kdybych jen tušila, že je příběh vystavěn téměř jen na popisování Prusko-francouzského konfliktu, z let 1870-1871, knize bych se asi vyhnula. Co, ale musím uznat je fakt, že si autorka opravdu dobře a poctivě nastudovala popisy a průběhy velké části bitev a vojenských střetů a dokázala je velmi realisticky přenést a začlenit do příběhu včetně všech jejích následků. Také skvěle nastínila rodinné a společenské poměry panující v těchto letech, kdy muž byl „vládcem tvorstva“ a žena pouze jeho nástrojem, rozdělení společenských tříd a jejich životní podmínky. Právě život na vinicích a v „zámku a podzámčí“, bylo to, na co jsem se nejvíc těšila a proč jsem po knize sáhla. Alsasko a Lotrinsko a jejich vinné stezky jsou kouzelným místem (měla jsem tu čest je navštívit). Ochutnala jsem mnohé místní speciality, poznala úžasné lidi, rodiny, které obhospodařují své vinice po celá staletí. Možná proto jsem chtěla vědět víc ;-)

Samotná milostná zápletka byla oním spojovacím faktorem a kostrou příběhu a k její velké škodě bohužel s velmi předvídatelným průběhem a zakončením. Vizuálně je kniha velmi hezká, její zpracování a formát se také povedl. Autorka umí vyprávět a překlad to nepokazil. Tak jo, pokračování příště. Druhý díl, Nový začátek slibuje naději nejen pro hlavní hrdiny, ale i pro mé čtenářské potřeby.

85098211
03.11.2020 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem poslouchala jako audio v němčině, tedy v jazyce originálu ;-). Příběh mne uchvátil hned od začátku a nepustil až do konce, který zůstává víceméně otevřený pro další pokračování. Irene i Franz jsou opravdu hodně sympatičtí a musela jsem jim fandit, i když lehký osud neměl ani jeden z nich. Jak už zde bylo zmíněno, kniha není romantická, spíš právě naopak. Autorka zde vylíčila tvrdou předválečnou a později i krutou válečnou dobu kolem roku 1870. Vše je věrně popsáno a určitě to není žádné lehké čtení. Navíc tolik nenávisti v rámci jedné rodiny, to se hned tak nevidí... Víc už prozrazovat nechci, moc se těším na pokračování a nakonec bych už jen chtěla poděkovat svým oblíbeným Aleně (alnahu) a Zuzce (zuzana2599), bez kterých bych kolem knihy prošla bez všimnutí a to by byla velká škoda ;-). Na úplný závěr se nedokážu ubránit srovnání s jinými tak trochu podobnými sériemi jako Panský dům nebo Venkovské sídlo jiné autorky, ale pro mne osobně na celé čáře vítězí Vinařství :-).

zuzana2599
27.10.2020 5 z 5

Chutná mi dobré víno, ale vůbec ne proto, se mi první díl ságy Vinařství moc líbil a úplně mě při čtení pohltil. Těch téměř pět set stran jsem si užila a vychutnala. Je to skvělé čtení, kdy zapomenete na svět kolem vás a zcela se oddáte příběhu. Příběhu o mladém dědici vinařství Franzi a jeho milé ze sirotčince, služce Ireně. Je to čtení pohodové, nečekejte nic přeslazeného či romantického, ale krásný příběh, který vás chytne za srdce.
Již čekám na další díl této ságy, pro mě to bylo dokonalé čtení ! Doporučuji !

alnahu
24.10.2020 5 z 5

Za mě čtivá rodinná sága z Alsaska odehrávající se v 19.století,autorka nám v knize vykreslí tehdejší život měšťanských poměrů .Nejdříve se seznámíme s Klárou ,která je z panského domu odsunuta ,aby v ústraní porodila dítě ,které je po porodu předáno do sirotčince.Klára si alespoň vyprosí ,aby dívku pojmenovali Irena.A právě Irena se stane hlavní hrdinkou této knihy.Kniha plná utrpení,bezpráví,intrik ,ale i lásky.Těším se na další díl.

maryzka
20.10.2020 4 z 5

Tak tohle je zajímavá kniha. Rodinná sága je dobře popsaná i když se budu těšit na další díl. Taky mě zajímá rozuzlení děje. V knize se mi taky líbí, že tam je slovník. Některý slova už si zopakuji, taky se za nás moc nevyskytovali, pouze jsem již o nich četla nebo se vyslovovali v jiné souvislosti.

Ivaška
17.09.2020 5 z 5

První díl trilogie z poslední čtvrtiny 19. století se odehrává v Alsasku a Falci, kde se stýkají dva živly - francouzský a německý. Obsahuje spoustu zajímavých historických faktů a zajímavě popisuje realitu života té doby. Příběh je místy trochu vykonstruovaný, ale celkově velmi čtivý.

Žaneeetkaa
12.09.2020 2 z 5

Další rodinná sága, opět bestseller pro nic za nic. Příběh se točí okolo služky Ireny a obchodníkova syna Franze, kteří se do sebe zamilují, ač je rozdělí nejen válka, ale i rodina. První polovinu knihy se čtenář seznamuje s rodinou, obdobím a poměrně rychle příběh utíká. Autorka sice nijak nerozvíjí obchod s vínem, vzato se snažila popsat určité bitvy, do nichž se Franz dostal. Druhá polovina knihy už byla o to horší, neboť autorku rozhodně netrápila otázka, co všechno použije, protože použila všechno, z čehož vzniklo velmi trpké víno. Válka má hrůzné následky na postavách, rodinné tajemství vyplouvá napovrch, agrese, těžké rozhodnutí, zmizení… Myslím si, že kdyby autorka první část značně zkrátila, nemusel by být další díl, který nebude o ničem důležitém stejně jako první díl. Obálka sehrála v tomto případě svou úlohu výborně, její vnitřek bohužel už tak skvostný nebyl. Průměrné čtení, pokud čtenáři netouží po něčem lepším.