Tramín s příchutí krve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kriminalista kapitán Otakar Kuba vyšetřuje násilné trestné činy už dvě desítky let. Je unavený a zvažuje odchod na zasloužený odpočinek. Ale ještě než se definitivně rozhodne, chce využít svoji dovolenou k odpočinku v rodném vinařském kraji a jak doufá, daleko od všudypřítomného zločinu. Ale ani kraj písniček a vína není násilí a zločinu ušetřen. Při návštěvě vinného sklípku u dávného kamaráda Vojty se objeví neznámá, záhadná a krásná dívka, která se představí jako Lucie. Lehce s muži zaflirtuje, vypije pár skleniček tramínu a zase zmizí do noci. Zanedlouho poté je však nalezena nedaleko sklípku mrtvá... Rozjíždí se kolotoč vyšetřování a dovolená kapitána Kuby se mění v obyčejnou pracovní rutinu, vyvstává spousta otázek, na které je nutné odpovědět. Kdo je krásná dívka, kterou nikdo ve vesnici nezná? Odkud se tam vzala a proč? A kdo a z jakého důvodu ji zabil? Tramín s příchutí krve je prvním příběhem z řady „Vinařských krimi“ a odehrává se v kouzelném vinařském kraji pod Pálavou, uprostřed vinohradů, vinných sklípků a mezi vinaři....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84264/tramin-s-prichuti-krve-84264.jpg 3.748
Série:

Vinařská krimi (1.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Tramín s příchutí krve

Přidat komentář
haki34
23. června

nenáročná, celkem čtivá detektivka...
autorce bych zejména vytkla výrazy jako "starostenská hlavinka" - použít na hlavu starostky odrůstající střednímu věku se mi nezdá velmi vhodné, a navíc v souvislosti s milostnou romancí - zní to poněkud infantilně....
oslovení "sokolík" mladšího kolegy hlavního vyšetřovatele bych zkousla, ale nebyla potřeba to opakovat několikrát na každé straně, no ne ??
pak mě zarazilo, že oběť vraždy nikdo zpočátku nepoznával, i když byla z vedlejší vesnice, navíc tváří bilboardů...
a motiv vraždy byl celkem klasický a typický....jména zůčastněných si byla celkem podobná : Vrba, Háša, Kuba, Danda...taky hodně myšlenek se opakovalo dokola. Zaráželo, že nejdříve se zmíní, že ve vesnici je několik hospod, pak když Francek Machů nesedí v první, tak ho dál nehledají...Někdo v předchozích komentech hodnotí kladně nadpisy kapitol - ty bych já cekem oželela - stačilo by označit čísly nebo tak...a snad už stačilo, takže :
nečekejte nic hlubokého, světoborného a půjde to :) ocenit musím popisy vína a sklípků -- člověk si hned představí lákavou atmosféru babího léta ve vinařském kraji....
pokračuju další detektivkou v sérii...

pavčape
20.04.2018

Knižku jsem četla již dříve a vím, že se mi líbila celá série. Milá klidná detektivka z moravských vinic.

medlovice
26.06.2017

Docela dobrá česká detektivka , sklípky , hospoda taková pohodová četba a když soukromí detektiva přestane bavit prostě se přeskočí dál a nic se nestane, případ se vyřeší.

Danuše7
04.06.2017

moc se mi líbila, zdánlivě delší pasáže popisují prostředí jižní Moravy

jprst
09.01.2017

Žádná špice mezi českými detektivkami to rozhodně není, chybí tomu nápad, překvapení, chvílemi se to i dost vleče, prostě docela nuda.

ivoiro
25.03.2016

Skvělá kniha. Příběh poutavý.

tanika
17.01.2015

příjemná česká detektivka, oddychové čtení bez potoků krve - určitě si ráda přečtu i další díly

Keddie
06.02.2014

Tenhle román se mi četl dobře. Je to taková poklidná detektivka, bez velkého vzruchu, napětí a překvapivých zvratů. Hodně dialogů, spousta vína. Musím říci, že si s chutí přečtu i další díly.

Doporučujeme

Kroky vraha
Kroky vraha
Rychlopalba
Rychlopalba
Dům na samotě
Dům na samotě
Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy
Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

Autor a jeho další knihy

Věra Fojtová
česká, 1947

všechny knihy autora

Kniha Tramín s příchutí krve je:

v Právě čtených1x
v Přečtených68x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce30x
v Chystám se číst8x