Tramín s příchutí krve

Kriminalista kapitán Otakar Kuba vyšetřuje násilné trestné činy už dvě desítky let. Je unavený a zvažuje odchod na zasloužený odpočinek. Ale ještě než se definitivně rozhodne, chce využít svoji dovolenou k odpočinku v rodném vinařském kraji a jak doufá, daleko od všudypřítomného zločinu. Ale ani kraj písniček a vína není násilí a zločinu ušetřen. Při návštěvě vinného sklípku u dávného kamaráda Vojty se objeví neznámá, záhadná a krásná dívka, která se představí jako Lucie. Lehce s muži zaflirtuje, vypije pár skleniček tramínu a zase zmizí do noci. Zanedlouho poté je však nalezena nedaleko sklípku mrtvá... Rozjíždí se kolotoč vyšetřování a dovolená kapitána Kuby se mění v obyčejnou pracovní rutinu, vyvstává spousta otázek, na které je nutné odpovědět. Kdo je krásná dívka, kterou nikdo ve vesnici nezná? Odkud se tam vzala a proč? A kdo a z jakého důvodu ji zabil? Tramín s příchutí krve je prvním příběhem z řady „Vinařských krimi“ a odehrává se v kouzelném vinařském kraji pod Pálavou, uprostřed vinohradů, vinných sklípků a mezi vinaři....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84264/tramin-s-prichuti-krve-84264.jpg 3.846

Vinařská krimi (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Tramín s příchutí krve

pavčape
20.04.2018

Knižku jsem četla již dříve a vím, že se mi líbila celá série. Milá klidná detektivka z moravských vinic.

medlovice
26.06.2017

Docela dobrá česká detektivka , sklípky , hospoda taková pohodová četba a když soukromí detektiva přestane bavit prostě se přeskočí dál a nic se nestane, případ se vyřeší.

Danuše7
04.06.2017

moc se mi líbila, zdánlivě delší pasáže popisují prostředí jižní Moravy

jprst
09.01.2017

Žádná špice mezi českými detektivkami to rozhodně není, chybí tomu nápad, překvapení, chvílemi se to i dost vleče, prostě docela nuda.

ivoiro
25.03.2016

Skvělá kniha. Příběh poutavý.

tanika
17.01.2015

příjemná česká detektivka, oddychové čtení bez potoků krve - určitě si ráda přečtu i další díly

Keddie
06.02.2014

Tenhle román se mi četl dobře. Je to taková poklidná detektivka, bez velkého vzruchu, napětí a překvapivých zvratů. Hodně dialogů, spousta vína. Musím říci, že si s chutí přečtu i další díly.

marlowe
13.12.2013

Možná se někomu bude zdát, že jdu českým „krimi-autorům“ programově po krku. Ale opak je pravdou: Nic by mě nepotěšilo tolik, jako najít „dalšího Velinského“. Jenže proti přírodním zákonům halt člověk nic nezmůže. Vždycky je třeba vytěžit mnoho tun hlušiny, než narazíte na jeden lesklý kamínek.
A první díl série „Vinařská krimi“ – alespoň podle mne – jiným termínem než „hlušina“ označit nelze.
Slova, slova, slova – nekonečné dialogy provozních řečí. V dobrém románu by neměla existovat jediná věta, bez které by se kniha obešla. V „Tramínu“ by šlo s klidným svědomím vypustit polovinu stran – a nic by se nestalo. Detektivka má vyprávět o vyšetřování zločinu, nikoli popisovat, jak a kde všude hrdinové popíjejí víno, popřípadě kávu, popřípadě něco tvrdšího. Celý příběh šustí papírem, vyšetřování se smrskává na sousedské klábosení a závěrečné (a v podstatě náhodné) dopadení vraha navíc zcela deklasuje pachatelovo okamžité přiznání (kdyby ten zmetek alespoň zapíral).
Vůbec nejsem milovník krve a násilí, stokrát raději sáhnu po Simenonovi, než např. po Lee Childovi. Takže v tomhle to nebude. Ten základní problém leží jinde: Nejde o to jenom vršit věty jednu za druhou. Je třeba těm větám také vdechnout život – a to je na psaní to nejtěžší. Když příběh nezačne dýchat, zůstane navždy jen mrtvým dítětem.
Jedna hvězdička z milosti za „docela zajímavé“ názvy kapitol.

Věra Fojtová

Věra Fojtová
česká, 1947

všechny knihy autora

Kniha Tramín s příchutí krve je: