Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 995 400

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

hynopes
17.06.2020 5 z 5

Velmi čtivá knížka (přečteno asi za 2 dny). Pro někoho možná může být přitažená za vlasy, ale příběh se četl dobře.
Po dočtení knihy jsem ale upadla asi na dva dny do deprese

michaela.22
27.05.2020 5 z 5

Člověk by čekal klasický milostný trojúhelník. Zápletka je ale fantastická a celá kniha graduje na samém konci, jak má být. Postupně se zvyšující napětí vrcholí v naprosto neuvěřitelný ale velice originální konec. Rozhodně doporučuji.

Zuzvil
26.05.2020 4 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu. Moc se mi líbilo, že na konci knížky je vše vysvětleno a popsáno, nezůstanou žádné otazníky, tedy alespoň mě se závěr v tomto duchu líbil. Zároveň kladně hodnotím jak si autorka uměla pohrávat se čtenářem a neustále ho nutila mít pocit, že už ví "kdo je ten špatný", že je to přece jasné. Celá knížka se mi asi líbila víc než rozuzlení, protože je zde špetka nadpřirozena a tomu já vůbec neholduji, ale kvituji jak to autorka měla vymyšlené a promyšlené. K přečtení (poslechu) můžu doporučit.

Carmaykl
22.05.2020

ujete,jeste jednou ujete

dom.ini
21.05.2020 4 z 5

Bylo to hodně jiné, ale mi se to i tak moc líbilo. Díky tomu nadpřirozenému či spirituálnimu prvku (nebo jak to říct) to určitě nebude šálek kávy pro každého, ale bylo to čtení napínavé, překvapivé, šokující, originální a za přečtení podle mého určitě stojí.

Sam33
06.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Přečteno v karanténě, kdy jsem doma hledala knížky, které jsem ještě nečetla. Tuhle jsem si vybrala na základě dobrého hodnocení na netu. Pro mě příjemné překvapení, měla jsem přečteno během 2 dnů.
Milostný trojúhelník, kde je všechno ještě kapku komplikovanější. Hlavní hrdinka Louise mi ovšem nepřirostla k srdci, ale nevadila mi. Naopak Adele mě zaujala mnohem víc, i když mi postupem času začalo vadit, jak jí všechno vychází.
Kapitola 56 je celkem úlet, byť mě to bohužel tak nepřekvapilo a hlavně jsem měla chuť Louise praštit za její blbost a nakonec mi ji ani líto nebylo. SPOILER Paradoxně mi bylo víc líto opravdové Adele a její lásky s Davidem, která skutečně odešla v den, kdy skutečná Adele zemřela. KONEC SPOILERU
Za mě pohodové čtení, brala jsem to s nadhledem a chápejte, že v době koronaviru si přečtu i méně kvalitní literaturu s chutí.

kate333
05.05.2020 4 z 5

Sakra, to byla ale kurňa šílená mrcha ta "Adél". Ke konci mě napadla jedna šílená teorie, byly tam trošku náznaky, ale že se fakt trefím a bude to až tak šílený to mě překvapilo. Joo, slovo překvapení se hodí k této knížce. Když to vezmu kolem a kolem, nebyla to nějak extra napsaná knížka a snad ani jedna z hlavních postav mě nebyla sympatická. Ale jako klasická ženská jsem byla prostě zvědavá, co se tam sakra děje, dělo a dít bude. V knize je napětí a plno otazníků co nutí číst a číst dál a až do posledních kapitol nevědět skoro nic - V tom je autorka špička! Mně se to líbilo!

mirka2558
01.05.2020 5 z 5

Teda to bola jazda... A ten koniec zimomriavky... Az do. Konca som nevedela o co,, jej,, ide...

Hančí1980
20.04.2020 1 z 5

Krásně čtivá kniha. Napínavý děj, ale konec mě velice zklamal !!

evilunicorn
17.04.2020 5 z 5

Překvapivě dobré! Obával jsem se, že mě thriller s tématem manželského trojúhelníku nebude tak bavit,ale už od prvních stránek bylo jasné,že jsem se pletl.Trochu mě ze začátku sice lehce iritovala postava Louise,ale jak příběh pokračoval, postava literárně vyrostla.No a samozřejmě ten závěr!! Tedy, čekal jsem to,ale ty poslední 3 řádky mě opravdu odrovnaly.Milé překvapení, přečtu si i Tiché lži od autorky.

DominaCZ
05.03.2020 odpad!

(SPOILER) Takže začneme něčím jakoby Zoufalýma manželkama, troškou psychothrilleru a kydama z léčebny, šmrncneme to troškou tlusté trapošky alá nemotorná, přesto jakože-pro boháče-cute Bridget a nakonec to završíme voodoo cancama v lesíčku.
No do háje to snad ne!!!!!
Jak píše Zara- ženský kydáníčko (takže prázdný nic jak z časáku a debat na netu) a poté ezo lucidní snění.
Tuny oslavnejch kydů na přebalu a je z toho tohle ??
Ačkoliv... už to, že se k tomu propůjčili oba Kingové, mě mělo varovat.
Co pochválej oni, smrdí už na kilometry.
Takže jedno velký NE.

Anniee
28.02.2020 4 z 5

Půl dne přemýšlím co napsat o této knize a z jakého konce to vzít.

Cca do půlky, do třičtvrtě, byla kniha hodně podobná ostatním - thriller s partnerskýmy problémy, milostným trojúhelníkem a tajemstvími. Zato ale brilantné napsaná, s pomalu se ubírajícím dějem, který vás ale nepustí.

Takže do třičtvrtě nádhernost, i když mě Teda doost vytáčela jedna z hlavních hrdinek, děsně pitomá a naivní. Což ale není překážkou, i tak mi, když to vezmu kolem a kolem, přišla docela sympatická.

No a pak to přišlo. Ten WTF konec o kterém všichni mluví a na který jsem se neskutečně těšila. Ale ach bože! Nepochopitelné, nesmyslné a přehlcené, až hloupé. Absolutně nesedící ke zbytku knihy. Kdo má rád divnověci, ten ať si to přečte a přijde si na své.

Čtyři hvězdičky tedy dávám za kouzlo vycházející z autorcina pera po většinu knihy, konec nekomentuji a budu dělat, že jsem ho nečetla.

ivis77
28.01.2020 5 z 5

Super! Nebyl moc cas, cetla jsem docela dlouho, ale take mi po dlouhe dobe kniha vlezla az do snu... fakt jsem ve snu pocitala prsty.
Uz od zacatku mi bylo vcelku jasne, kdo je ten "spatny", ale konec paradne prekvapil. Ja jsem vic nez spokojena.

pavlinka0250
18.01.2020 4 z 5

Zajímavé hodnocení této knihy, od odpadu až k pěti hvězdám. Ze začátku jsem absolutně nerozuměla Adele. Když už jsem se pořádně začetla a trochu začala chápat, v hlavě mi pořád lítaly otazníky, cože z tohohle vyleze.
A vylezlo.....
Kniha si přitáhla mou pozornost docela slušně a jak se příběh vyvine, mě nenapadlo ani ve snu.
****

Vlastucha
15.01.2020 1 z 5

Ztotožňuji se s komentářem "Laduš94". První slovo, které mě napadlo po dočtení bylo "slátanina". Nejdříve to vypadalo tak zajímavě, ve finále naprostá ztráta času.

Laduš94
03.01.2020 1 z 5

No, tak tohle je přesně ten typ knížky, která se dobře četla, přesto z ní ten ŠOKUJÍCÍ konec (který je avizován už na obálce) udělá naprostou slátaninu. Ne, "šokující" se opravdu automaticky nerovná "dobré". Já jsem byla maximálně tak šokovaná z toho, do jakých přihlouplých absurdností byla autorka ochotná se vydat.

Market116
02.01.2020 4 z 5

Páni...tak tohle jsem vážně nečekala.
Sice trochu pomalý začátek, ale pak už jsem knihu nemohla téměř odložit.
Líbilo se mi, že děj nebyl vůbec předvídatelný, nebo mě by něco takového ani ve snu nenapadlo...vlastně ten konec byl dost šílený.
Spoiler...Louise měla zdrhat hned, jak se dozvěděla o tom kocourovi...ani nechci myslet na to, co se stane chudáčkovi Adamovi...a David má fakt smůlu...
Každopádně byla tato kniha skvělá, možná trochu přehnaná, ale aspoň to bylo zase něco nového.

Kekik
16.12.2019 4 z 5

Chybou této knihy je nedostačující žánrové zařazení. Čtenáři, kteří nevyhledávají žánr, jenž se na konci knihy vyklubal, mohou být zaskočeni a možná i zklamáni.
Já byla zprvu zklamaná, ale nakonec jsem vzala knihu na milost. Když jsem se smířila s přidaným prvkem, tak u mě kniha obstála. Děj je velmi zajímavý. Příběh je napsán čtivým stylem. Na konci se vše vyjasní.
Jen doufám, že mě podobné zakončení nečeká u další autorčiny knihy.

desejka
11.12.2019 2 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá, ale ten konec mě teda doslova naštval....škoda, kdyby byl lépe promyšlený, dala bych 4 hvězdy

biairicia
28.11.2019 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Twinny a to do poslední tečky. Mluví mi z duše.