Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 997 997

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

aydam
30.07.2019 3 z 5

Autorčiny "Tiché lži" se mi líbily víc.

seabook04
28.07.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě přiměla napsat komentář.
Za mě jde o jeden velký povedený psychologický thriller a autorku, která moc dobře ví, co dělá.

První polovina knihy byla klasika. Pár menších zvratů, propojení postav a pro mě osobně skoro nelogické návraty do minulosti a zaměření se na postavu, která mi do osnovy, kterou si autorka v průběhu knihy rýsovala, vůbec nezapadala. Tyto pasáže mi připadaly zbytečné a když se příběh blížil ke konci a autorka tam znovu pasáž hodila, staly se pro mne otravnými a doslova překážejícími. Pak ale přišlo velké ALE.
Posledních 30 stran jsem četla s otevřenou pusou, rychlostí světla a bez dechu. Proč?
Protože jsem zase naletěla spisovatelce, která až moc dobře ví, jak čtenáře zmást a přimět je si myslet přesně to, co se jí hodí "do krámu".

Doporučuji všem, kteří chtějí zažít nejen šok na konci příběhu, ale i postupné budování a míšení se lidských životů, etap a nápětí a jak už zde několikrát padlo, něco, s čím jsem se v psychologickém thrilleru ještě nikdy nesetkala.

Hodnocení: 4,5 / 5*

Tynuse7
20.07.2019 2 z 5

První polovinu hodnotím kladně, začetla jsem se do toho, bavilo mě to... ale ten zpackaný konec, to byla magořina a celkový dojem z knihy to úplně zkazilo. Za mě tedy ne.

MiloslavRys
20.07.2019 1 z 5

Tak tohle opravdu ne! Začíná to jako solidní thriller, pak příjdou “druhé dveře” a podle některých komentářů “kapka nadpřirozena”. OK, přistoupil jsem i na tuhle hru v domění, že se to ke konci vyjasní. Kdepak, konec je opravdu šokující. Tak šílenou fantasmagorii jsem něcekal. Škoda, vypadalo to nadějně.

edith79
15.07.2019 4 z 5

Čekala jsem zvláštní konec, ale tohle? Tohle bylo opravdu jako facka na závěr. A mně se to líbilo. Bylo to šokující, originální a vážně nečekané. Kniha, která ulpí v paměti. Člověk má chuť přečíst si ji ještě jednou, když už ví... Nemluvě o tom, že i s klasičtějším koncem by to bylo poutavé čtení .

mirka71
11.07.2019 5 z 5

Dobré čtení, opět nic není takové, jak se zdá, konec tedy velmi zvláštní, s realitou to nemá co dělat, ale přesto se mi to líbilo. Po dlouhé době knížka, která končí nepředvídatelně, i když si již někdy od půlky myslíte, že přesně víte, jak to je a pak jen zíráte.

š.m.i.k
04.07.2019 5 z 5

...dočetla jsem ráno a celé dopoledne/odpoledne/večer to rozdýchávám... Celou dobu mě příběh bavil, opravdu zajímavý, zvědavá jak to bude dál jsem byla stále a čím dál víc,...ale co s tím koncem? ;) Nejdřív jsem si byla jistá, že za něj vezmu aspoň jednu hvězdičku, ale nemůžu,... Za tu neuvěřitelnou originalitu bych měla naopak ještě další přidat. I když s koncem rozhodně "nesouhlasím" a přimíchala bych do něj víc "růžové". Zase by to ale nebylo tak dechberoucí a překvapivé. Tohle si musí zažít každý sám :)

Karimah
30.06.2019 5 z 5

Waw. Na podobný konec jsem čekala, přesto byl ale překvapením.

Dorry
23.06.2019 5 z 5

Bozi! A ten konec!!!

sgjoli
18.05.2019 5 z 5

Čekala jsem hodně, ale to, co si autorka připravila na konci, to jsem rozhodně nečekala. Chápu, co se na knize lidem asi tak nelíbí a v čem je ten problém, ale já to autorce tzv. zbaštila i s navijákem a knihu si jednoduše užila. Chtěla jsem napětí, zvraty, zajímavé charaktery, spád a nečekané události - a to jsem také dostala. Takže za mně nadšení. :-)

martina8156
13.05.2019 5 z 5

Po dlouhé době mě tato kniha nadchla, uchvátila, četla jsem jí jedním dechem...a téma lucidního snění mi není cizí.. každopádně konec velice překvapil... doporučuji !!!!

Hanaol
12.05.2019 5 z 5

Mazec, pecka. Pěkný, dobrý spád děje. Vžila jsem se do toho a stále čekala, kdy to Něco přijde. A ono jo. Ten duchařský tajemný konec mě mega bavil. Bomba

km05@seznam.cz
10.05.2019 2 z 5

Nápad naprosto skvělý, skvělý spád a neskutečně poutavý děj. Říkala jsem si, že jsem si konečně po dlouhé době vybrala fakt boží titul. Každopádně konec mě zklamal natolik, že hodnotím jen dvěma hvězdami...

olcab
05.05.2019 4 z 5

Kniha mě pohltila od začátku, psychologicky dobře vystavěný příběh, vyprávěný z pohledu dvou představitelek manželského trojúhelníku. Četla se mi dobře, věnovala jsem se knížce každou volnou chvilku. Jen ten konec mi připadal překombinovaný a neuvěřitelný. Byla jsem přesvědčená, že udělím 5 hvězd, ale za ten konec jednu ubírám.

Arwen777
05.05.2019 3 z 5

Nesedl mi styl vyprávění. Střídají se pohledy 4 lidí, vše je vyprávěné v ich-formě, pro mě to bylo velice matoucí. Chvíli jsem zvažovala, že knihu odložím.
Co jí ale nemůžu upřít, je napětí a naprosto překvapivý závěr. Paranormální jevy mám ráda a jejich zakomponování do příběhu o lásce, nevěře, intrikách a manipulaci mi přišlo vcelku originální. I když závěr už se mi zdál přehnaný.
Já asi další knihy od autorky vyhledávat nebudu.

lištička123
30.04.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila, četla se dobře. Konec byl opravdu nečekaný, možná trochu zvláštní (ve smyslu ne úplně uvěřitelný, i když...), ale přesto to stálo za to.

Jahnet
24.04.2019 5 z 5

Tato kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením a přečetla jsem ji za jediný den. Pro mě originální v tom nejlepším slova smyslu.

Marfinka
17.04.2019 4 z 5

U této knihy mi trvalo docela dlouho než jsem se začetla. Ale nakonec se mi moc líbila. Až na ten konec, ten byl na mě moc ujetý.

kniha
14.04.2019 5 z 5

Pecka!

LiLinka
12.04.2019 3 z 5

Kniha se mi četla poměrně dobře a líbila se mi. Co se týče konce, je sice opravdu nečekaný, ale za mě až moc scifi.