Ví o tobě

Ví o tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 999 999

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

TrueBookworm
12.12.2018 4 z 5

Váhám mezi 3 a 4 *. Příběh byl napínavý, do poloviny jsem napjatě čekala, jak se zápletka vyvrbí. Rozuzlení mě ale zklamalo. Nic proti astrálnímu cestování, ale tohle mi přišlo už moc přitažené za vlasy.

petra1394
04.12.2018 4 z 5

O jednu hvězdu méně za poslední kapitolu! Člověk si k těm postavám udělá nějaký vztah a nakonec toto? :D To už bylo moc. Nicméně hodně mi to ze začátku, možná i do větší poloviny, připomínalo Poslední paní Parrishovou, nicméně pointa byla úplně někde jinde, ne-li přesně opačně. Kniha to byla výborná a napínavá, kolikrát jsem ji nemohla odložit, ale ta poslední kapitola achjo. To se dalo přece ukončit i bez toho. Nicméně čtení nelituju a mohla bych ji doporučit dále.

Ann1307
03.12.2018 4 z 5

Ano! Skvělý thriller.
Zápletka obsahuje trochu nadpřirozena, takže díky tomu to byl jiný thrillery, než jsem zvyklá.. věřím, že ne každému sedne. Já mám ráda i sci-fi a fantasy, takže mi to vůbec nevadilo. Ale ta bezmoc, zvraty a vyvrcholení! Wow.
Nejdřív jsem se nemohla úplně začíst, asi hlavně kvůli nedostatku času. Ale od 50 strany jsem to dala téměř na posezení. Pecka!

Adele. Louise. David.
Adele a David jsou manželé. David se potká s Louise v baru, náramně si rozumí a políbí se, David se cítí provinile a hned objasní, že je ženatý a že tohle nedělá. Louise si myslí, že to byl tedy jen úlet a chce na něj zapomenout. Následně však zjišťuje, že je David její nový šéf, který jí nesmírně přitahuje, i když ví, že by neměl.
Shodou okolností do sebe Louise a Adele omylem narazí venku. Louise ví, kdo Adele je, ale i tak chce vědět, jaká je žena muže, po kterém touží, takže se začnou sbližovat. Mezitím se z touhy po šéfovi stane milenecká aféra. Louise to hraje na obě strany. Spí s Davidem a důvěrně se kamarádí s Adele. A pak začne tóčo. Louise neví, nebo spíš nechce přemýšlet o tom, koho zvolit, nebo zda se má z tohohle trojúhelníku raději dostat úplně. Zamotává se do toho víc a víc, až už je pozdě..

zoubek69
01.12.2018 4 z 5

Stejně zajímavá kniha jako předcházející tvorba této autorky. děkujeme.

lachtan77
20.11.2018 4 z 5

knihu jsem četl na doporučení a musím uznat, že konec byl teda hodně překvapivý. U podobných knížek čtu v komentářích, že někdo věděl už od půlky jak to dopadne. Tady v tom případě si troufám tvrdit, že to nevěděl nikdo..... pokud tedy nebyl ve snu u Sarah, když to psala :-)

romanka26
20.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila, i ten hororovy konec :) Určitě si přečtu další knihu autorky.

inom
18.11.2018 5 z 5

Zbožňuji knihy, jejichž konec mi vyrazí dech. Většinou když čtu nějakou detektivku nebo thriller, tak ten konec dokáží odhadnout nebo jej aspoň moje podvědomí nějak tuší. No toto bylo hodně i na moje podvědomí. Po dočtení jsem asi 10 minut ležela tiše v posteli a přemýšlela co se to vlastně stalo. Za mě Topka. Příběh mě vtáhl do děje již od samého začátku. Během každé stránky jsem uvažovala, která z postav je vlastně záporák a která hrdina. Mé sympatie se měnily jako na horské dráze.
Na někoho je tato kniha asi příliš. Je to řádně psycho a ten konec je vážně trochu ujetý. Přesto za mě patří této knize velké ANO. Zbožňuju, když autor se mnou dokáže zamávat - a to přesně se Sarah podařilo.

Kathii
17.11.2018 4 z 5

Závěr mi vyrazil dech. Nemohla jsem kvůli tomu spát a pořád si děj přemítala znovu a znovu. Napínavé od začátku do konce.

raffi
16.11.2018 3 z 5

Na začiatku knihy som si hovorila, že to asi neprelúskam. Ale stredná časť ma chytila, napätie krásne gradovalo... a potom to zabil koniec. Stále si hovorím WTF! Nemám skúsenosti s tým, čo spôsobujú rôzne drogy a psychické choroby, no ako silne racionálny človek nemôžem tolerovať nejaké "prevtelenie". Možno keby bol čitateľ pod vplyvom LSD, tak by tú ideu s druhými dverami vo sne pochopil a ocenil. Osobne sa však cítim oklamaná, že mi autorka dopriala tento koniec (niečo v zmysle "aby to teda nejak dopadlo"). Čítam thriller, skončím so sci-fi. Nemám rada miešanie žánrov týmto spôsobom - myslím presne to, keď sa mení žáner knihy na posledných pár stranách.

Aliii
14.11.2018 4 z 5

Zpočátku ne příliš zajímavý příběh, který se stal postupně zajímavějším a zajímavějším. Louise mi moc k srdci nepřirostla a na můj vkus autorka příliš opakovala již jednou vyřčené - hodnotila bych 3,5*. Za ten překvapivý konec jsem nakonec přimhouřila oči a půlhvězdičku přidala.

Knižní střípky
10.11.2018 5 z 5

Byla to opravdu jízda. Dle anotace jsem věděla, co se má v knize dít, ale to co se nakonec dělo, předčilo všechna má nejsmělejší očekávání. Nebudu hodnotit, na kolik je zápletka reálná, nicméně byla výborná, neotřelá, skvělá. Pro mě to bylo opravdu psycho. V průběhu knihy jsem si docela často říkala - jasný, už vím, jak to dopadne - pak za pár stránek zase - aha, tak to bude asi jinak - nicméně takový konec jsem neočekávala ani náhodou teda. Opravdu nechci knihu hodnotit dle toho, zda je uvěřitelná či nikoliv, toto není literatura faktu, je to prostě autorova fantazie a mně se příběh líbil a to moc. Velmi mě bavilo, že jednu z postav jsem brala jako takovou doplňující osůbku z minulosti jednoho z hrdinů, ale jak se říká, zdání klame.

marketa536
08.11.2018 4 z 5

Asi do poloviny mě knížka moc nebavila, nezaujala, ale jak se to začalo po polovině lámat, tak mě to hrozně chytlo a bavilo :)

tereza8
30.10.2018 4 z 5

Čekala jsem asi všechno, když jsem knihu četla, ale ten konec? Poslední stránky příběhu? To se nedá popsat. To si musíte přečíst, abyste pochopili. Dávám 4*.

Sorrow
27.10.2018 4 z 5

CO TO SAKRA BYLO?? Tak takhle mě na konci snad nevypekl ještě nikdy nikdo. Celou dobu jsem knihu považovala za naprostý průměr, trojúhelník, který už jsme viděli desetkrát jinde, no jo, ale ten konec! Ten to zabil! A byť je na mě ten mystery element jako dost, tak autorce tleskám za to, že se rozhodně postarala o to, abych na Ví o tobě nikdy nezapomněla.
Audioknižní zpracování není vůbec špatné, Ivana Jirešová je jako narátorka výborná, zejména telefonický hovor ke konci se jí povedl znamenitě. Na druhou stranu mě moc nenadchly předěly kapitol a další drobné rušivé elementy, zejména pomlaskávání herců (jako by se jim lepily rty a oni je před delší replikou potřebovali naslinit, a pak polknout).

zbožňuju_knihy
22.10.2018 5 z 5

hehehe, tak jsem si říkala: klasika, zase bude všechno jinak a nakonec.. Závěr by mne nenapadl ani v nejhorším snu :-D no nebudu spoilerovat.. Snažila jsem se vyprávět děj v kostce příteli.. zkuste to pak také, až knihu přečtete.. :-)!

Petula.N
18.10.2018 5 z 5

No pááni, nemam slov. Tak tohle jsem opravdu nečekala.....téměř na konci jsem si říkala "né takhle to nesmí skončit" a najednou rozuzlení, kde mi spadla brada až na zem. Knížka me sakra bavila a můžu doporučit

anája
18.10.2018 5 z 5

Mě se kniha líbila,musela jsem si zvyknout na to , že pokaždé se přehodí úvahy a vyprávění do jiné osoby,ale bylo to napínavé se zajímavou zápletkou a konec překvapivý.Dovedu si představit jako film.Kniha byla svižná a nezabíhala do zbytečných podrobností.

Calibra
15.10.2018 4 z 5

Ale jo, ušlo to. Nebylo to nijak extra napínavé, ale příběh byl originální a trocha toho nadpřirozena mi vůbec nevadila, naopak obzvláštnila tento příběh.

Dousabel
14.10.2018 4 z 5

Tak tohle byla fakt síla. I když na takové věci příliš nevěřím, konec mi opravdu způsobil celodenní mrazení v zádech, pokaždé, co jsem si na něj vzpomněla. Supr thriller!

LisbethSalander
05.10.2018

Kniha začala velmi slibně, ale vystupování s těla? Ujeté... Už jsem chtěla, ať kniha skončí a mám četbu za sebou...