Ronanovo srdce

Ronanovo srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513304/bmid_ronanovo-srdce-345-513304.jpeg 4 195 38

Vested Interest: ABC Corp. série

Ronan Callaghan je nejstarší z trojčat, i když jen o pár minut. Celý život se staral o své bratry, nikdy nebyl vnímán jako individualita. Když se jeho bratři vydají vlastní cestou, cítí se sám a zmatený. Pak ale potká Beth. Servírku, která ho vidí takového, jaký je. Bez jeho bohatství či rodiny. Ženu, která ho chce jen pro něj samotného. Uchvátí jeho srdce, ale jak se Beth zachová, až zjistí pravdu, kterou skrývá? Když se Ronanovy dva životy střetnou, musí najít správnou rovnováhu a přesvědčit Beth, že je stále tím mužem, do kterého se zamilovala. Ronanovo srdce, druhá kniha nové série Vested Interest: ABC Corp. od Melanie Moreland, je nádherně povznášejícím příběhem o lásce, ztrátě a důležitosti rodiny.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Finding Ronan´s Heart , 2021

LucijeT
19.04.2023 5 z 5

velká pochvala, velká. Moc se jí to povedlo, je to fakt paráda čtení co šlo samo a ty konce... miluju, jak se takhle spisovatelka dokáže rozepsat a věnovat klidně 100 stran konci... ostatně to je důvod proč jí mam tak ráda. Za mě super a doporučuji přečíst, nebudete litovat.

kristy.books
13.04.2023 4 z 5

Ronanovo srdce je druhým dielom série Vested Interest: ABC Corp. Bola to typická romantická (a trochu sladká) oddychovka, na aké sme u tejto autorky zvyknutí. Nečakajte nejaké veľké zvraty, čo mi však tentokrát celkom vyhovovalo, občas si rada prečítam niečo bez zbytočne veľkých drám. Autorka má príjemný štýl, kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo.

Ronan bol veľký dobrák, ktorý viac myslel na iných ako na seba. Je pravda, že niektoré jeho rozhodnutia neboli úplne rozumné, ale dokázala som ho pochopiť, nerobil to so zlým úmyslom. Miestami mi ho bolo aj trochu ľúto. Našťastie, mal skvelú rodinu, ktorá pri ňom stála a podporovala ho (a neskôr aj Beth). Toto je jedna z vecí, ktoré mám na tejto sérii (i sérii Vested Interest) najradšej - táto veľká, bláznivá, milujúca rodina, ktorá príbehu dodáva priateľskú atmosféru a neraz vás zahreje pri srdci. Priznávam, že niekedy všetko pôsobí až moc dokonale a v reálnom živote by to takto fungovala len zriedkakedy, no už si neviem predstaviť, že by táto partička bola iná.

Beth to nemala vo svojom živote ľahké, rodičia jej zomreli, musela sa starať o chorého brata, popritom pracovala i študovala... všetko však zvládala veľmi dobre, za čo má môj obdiv. Napriek všetkému zlému to bolo slniečko, ktoré okolo seba šírilo pozitívnu energiu. Obľúbila som si aj jej spolubývajúcu a jej malú dcérku. Lucy bola zlatíčko, vďaka nej bolo v príbehu niekoľko rozkošných momentov. Jednoducho si ju nešlo neobľúbiť, táto malá bojovníčka si dokázala takmer každého omotať okolo prsta.

Romantická linka bola milá, ten typ, ktorý vám vyčaruje úsmev na tvári. Ronan pomáhal Beth i jej bratovi v ich ťažkej situácii (s Evanom i Lucy mu to išlo veľmi dobre), ona mu zasa pomohla nájsť seba samého a usadiť sa.

V tejto časti sme si mohli prečítať príbeh Ronana, no i jeho staršieho brata Liama. Trochu som nerozumela, prečo sa autorka ešte rozhodla napísať Liamovu samostatnú knihu, keď tu sme sa o ňom a jeho milej dočítali už všetko, no potom som zistila, že to urobila na žiadosť svojich čitateľov, čiže pôvodne to nemala v pláne, a preto nám tu toho toľko prezradila. Trojka teda bude len akýsi doplnok k dvojke, len z pohľadu iných postáv.

Ralemo
11.04.2023 5 z 5

Knížky od Melanie patří mezi moje oblíbené a ani tato není výjimkou, zajímavý příběh se skvělými hlavními hrdiny. Uznávám, že první díl této série byl o krapánek lepší, každopádně moc hezká oddechovka, která neurazí. Beth byla silná mladá žena, které si prožila hrozné období a snaží se přežít a vychovat svého bratra. Mezi Beth a Ronanem panovala neskutečná přitažlivost a byli stvořeni pro sebe. Zajímavý příběh který spojuje předchozí díly s touto sérií se mi velice líbil. Samozřejmě se neobejdeme bez dramatu, nedorozumění, každopádně kniha skončí tak jak má. :)

kacenka6144
11.04.2023 5 z 5

Zase jsem se nezklamala. Knížky téhle autorky jsou čím dál lepší. Krásně propojuje všechny známé postavy z dřívějších sérií. Jenom ten konec se dal o pár stránek zkrátit. Ale to píšu jenom pro to, abych měla i nějakou připomínku. ;-)

Zomy
05.04.2023 4 z 5

Je vám smutno? Máte sentimentální náladu? Pokud nechcete žádné intriky, zvraty, hádky, tak u Moreland jste správně. Tady je vždycky trochu duha a pár jednorožců.
Ale čas od času dostanu chuť přesně na takovouto dávku cukru a pak je to fajn. Souhlasím s ostatními - pipinka je vyloženě průšvih překladatelky a Liama jsem taky nepochopila. Vždyť v knihách od Moreland se neděje nic jiného, než že ti dva se seznámí a pak se zamilují. To už tady máme všechno odbyté.
Grace, moje spása, byla rozhodně o level výš a Ronanovo srdce ke konci trochu ztrácí dech, ale i tak to bylo fajn pohlazení pro unavenou duši.

V.Marie
05.04.2023 4 z 5

Parádní čtení jako vždy. Hvězdičku ubírám za tu pipinku a za to, ze vlastně víme, co bude s liamem, takže vlastně nepotřebuje svoji knihu, ale tak třeba překvapí.

Anna195
02.04.2023 4 z 5

Po knihách od Melanie Moreland sihanem vždy, keď mám chuť na nejakú oddychovku bez veľkých zvratov. No obzvlášť mám v obľube jej série Vested Interest a ABC Corp., kde autorka vykresľuje podstatu rodiny a najmä, čo znamená rodina. A práve Ronanovo srdce je tiež jednou z tých kníh.

Ronan a Beth mi boli sympatickí. Veľmi ma zaujal životný príbeh Beth, ktorá vďaka tomu, čo všetko zažila a zažívala mi prišla veľmi silná. Jej vzťah s mladším bratom bol úžasný, napriek tomu, že to obaja mali veľmi ťažké. Ronan a Beth mali medzi sebou to správne prepojenie a chémiu medzi nimi bolo cítiť z každej strany. Aj keď Ronan určité veci pred Beth skrýval, tak som ho vedela v danej situácii pochopiť. Páčil sa mi ich postupný vývoj vzťahu krok po kroku.

Som rada, že bola do príbehu zapojila vážnejšie témy, ako šikana. Myslím, že tu autorke krásne ukázala, ako sa treba postaviť k šikane, toto riešenie sa mi rozhodne pozdávalo.

V tomto príbehu bola zápletka slabšia oproti predošlej časti. No musím priznať, že mi trošku vadilo, keď autorka ku koncu odhalila podstatné časti z ďalšej časti zo série. Stačilo by, keby tu boli len nejaké náznaky. Ja som inkvinujem k náznakom, než k tomu, aby bolo prezradené, ako skončí ďalší pár.

Nermal
28.03.2023 5 z 5

Těchto příběhů nikdy nebude dost. Přestože jsme je už četli mnohokrát, stejně se k nim zase rádi vracíme. Jsou předvídatelné, někdy nelogické, ale laskavé a svět je v nich v pořádku. Lehkost, s jakou je Melanie píše, jí můžeme jenom závidět.
Vždycky něco odpustím (třebas tu pipinku), hlavně že mám možnost si něco nového znovu přečíst. Opět to bylo moc krásné!

sssimkova
26.03.2023 4 z 5

Moc pěkně napsané, moc se mi líbilo, že Beth i její spolubydlící nemají standardní pohodový život, ale že si naopak každá nesou docela velké břímě, včetně ve knize zmíněných zdravotních handicapů, za to palec nahoru. Jak někdo v komentářích přejemnou zmiňoval, přezdívka "pipinka" to je šílenost... Pořád mi připadalo, jak kdyby hlavní hrdince říkal: "ty moje slepičko." Jinak krásná oddechovka, s nadpozemsky dokonalým chlapem.

hana1039
24.03.2023 5 z 5

Další nádherný příběh z pera M.M. To se tak strašně krásně čte, že nevnímám nic okolo a jen si to užívám...jen mi přišlo dost smutné, že ti ,, naši kluci zakladatelé,, jsou v tomto příběhu už skoro sedmdesátníci... neuvěřitelné,jak daleko už jsme se dostali...jj, život jde dál... děkuji Melanie Moreland za krásné chvilky se všemi z BAM a ABC a už teď se těším na příběh dalšího potomka!!!

Ketfl
23.03.2023 4 z 5

Nebyla by to Melanie, aby si pro svoje čtenáře nepřipravila dílko tak přeslazené, že vás z něj možná i budou bolet zuby. Já osobně ale někdy přesně po takovém čtení toužím. Nemuset nad ničím přemýšlet a nechat se doslova ucukříkovat. Tento příběh vám nenabídne žádné extrémní drama, nehrozí ani hektolitry prolitých slz. Dostanete klasickou sladkou romantiku s dávkou erotiky a mírnou zápletkou. Někdy je trochu úsměvné, jak se tam všichni milují, každý má tak dvacet dětí, jejichž jména byste si nezapamatovali ani s tahákem, ale všichni si udrží visáž a postavy předních modelů a modelek, a všechny problémy se vyřeší skoro samy. Je to prostě takový svět, který je nereálný, ale do kterého si každý z nás občas rád uteče.

Hlavní postavy tohoto příběhu byly sympatické, jejich životní příběhy mi přišly zajímavé, ale zápletka je rozhodně slabší. Musím přiznat, že víc mě tedy nadchnul předchozí příběh s Grace, ale i tento se moc hezky četl. Zajímavý byl i epilog s náhledem do budoucnosti.

Ač nerada kritizuji práci překladatelů, protože jsem sama překládala titulky k seriálům a vím, že to není jednoduchá práce, tak bohužel musím vytknout překlad slova "pipinka". Proč k tomu překladatelka přistoupila, mi opravdu hlava nebere. V originálu je to oslovení "little bird". Ptáčátko, příp. ptáček mi v tomto případě přijdou rozhodně lepší volba. Pipinka mi bohužel celou knihu evokovala "vagínu", a tím se celá kniha absolutně degradovala.

AliceTief
22.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Knihy Melanie se opravdu čtou sami. Na tento příběh jsem se opravdu těšila a vůbec nejsem zklamaná, právě naopak. Nevím proč, ale nějak jsem tušila díky těm předchozím dílům, že si najde ženu, která se bude starat o syna nebo bráchu a to jsem ani nečetla anotaci. Za mě super příběh a už se těším na Liama.

kristyna9911
20.03.2023 5 z 5

Úplně super kniha. Miluji knihy Melanie a těším se na další

havrmoni
20.03.2023 5 z 5

Je to všechno tak sentimentální, tak sladké, tak pozitivní, tak laskavé, tak zamilované a nekomplikované.. Jedna z mála autorek, která mi to podá tak, že mi tohle všechno nevadí. A já to všechno miluju a lebedím si v tom. Tady ještě ten epilog s budoucností, což je něco co mě vždy zajímá. Co bylo dál. Tady jsem dostala všechno.
No prostě na konci jsem udělala áaach, to bylo tak krásný. Zkrátka zas mě Moreland dostala :))
Jo jednu vadu to mělo- Pipinka. Nevím co je v originále, ale vzhledem k tomu, že jí přirovnal ke kolibříkovi a pipina či pipinka je v našem jazyce pojmenování ne zrovna lichotivé, tak třeba ptáčatko by znělo lépe. Tedy alespoň mě.

nina3905
18.03.2023 5 z 5

Perfektné pokračovanie romantickej série o deťoch zakladateľov BAM.

rampapa
17.03.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená. Miluji kluky z BAM a číst si o jejich dětech je ještě lepší. Ronana jsem si hnedka zamilovala a Beth taky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl o Liamovi. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

myšpulínek
17.03.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha,spisovatelka má všechny knihy vyborně napsané.

Kukicka
16.03.2023 5 z 5

Byla to krásná knížka! Mám pocit, že většinu knihy jsem měla slzy v očích. Byla tam jediná věc, která mi neskutečně vadila a to oslovení pipinka

2019  80%Kontrakt
2020  78%Bentley