Grace, moje spása

Grace, moje spása https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496457/bmid_grace-moje-spasa-Fy9-496457.jpg 4 268 54

Vested Interest: ABC Corp. série

Po příbězích otců zakladatelů BAM ze série Vested Interest a Kontrakt je tu další generace! První kniha z navazující série ABC Corp., v níž se historie tak trochu opakuje… Grace, nejstarší dcera Richarda VanRyana, má život jasně daný: studium práv, kariéra v ABC a před sebou zářivou budoucnost. Než do něj vstoupí Jaxson Richards. Je úplně jiný, než si plánovala. Starší, sexy, nedostupný. A hlavně – je to její šéf. Když mezi nimi propukne vášeň, vybuchne zároveň i celý její život? Bude muset volit mezi láskou a rodinou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

My Saving Grace , 2021

georginaa
18.04.2023 5 z 5

Já bych to nebrala zas až takové klišé, byla jsem též zaměstnanec a šéf se do mě zamiloval, byl ke mně milý, prožívala jsem zrovna hrozné období rozvodu a měla jsem plno hrozných dní. V jeho podpoře jsem našla dobrého přítele a o rok později i životního partnera. Takže chápu tyto příběhy a vůbec se jim nebráním ani je nezatracuju. Kde se vlastně pracující člověk má seznámit s někým? Kdo určuje kde a s kým se člověk má seznamovat? Docela mi vadí, když pro někoho něco je "klišé". Vždyť je tolik různých situací v životě a nikdo neříká, že je to klišé zrovna pro každého daného člověka co prožije.
A teď k samotnému příběhu. Před časem jsem přečetla o chlapcích z BAM, úplně jsem si je zamilovala. Takže se mi líbí, že toto je skloubeno i s těmito chlapíky a je to vlastně pokračování jiné generace. Právník Jaxson je náladový chlapík, který si nebere žádné servítky, dokud nepozná stážistku Grace. Ta mu nedá nic zadarmo, klidně svého šéfa pošle do p... a řekne , že je blbec. Tak na takové jednání vůbec není zvyklý. Pouští hromy blesky, ale sotva se zavřou dveře za Grace, usmívá se, jak se ta drzá malá holka nenechá ničím zastrašit. A tím začíná příběh plný špičkování, názorů a bojů kdo má navrch až do jednoho dne, kdy ho Grace vytočí natolik, že se už neovládne a ...... to si musíte přečíst sami :-)

tittanie
10.04.2023

Četla jsem od autorky Kontrakt, tak jsem si říkala, proč nezkusit i tuhle knihu.
Musím říct, že jsem zklamaná a naštvaná. Kniha má hodnocení přes 90 a já nechápu, jak je to možné. Kniha byla překombinovaná a byla jsem ráda, že jsem ji dočetla. No, ale podle komentářů jsem jediná, kdo má tento pocit.

kacenka6144
06.04.2023 5 z 5

Mám ráda knížky této spisovatelky a serie BAM a Kontrakt patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Její příběhy mají klasický scénář, takže vím, co mě čeká. Ale ne každému se podaří všechno propojit jako MM. Už jsem se pustila do dalšího dílu a těším se na další. Zatím určitě nejsem zklamaná.

Jenny46
19.03.2023 4 z 5

Vyzkoušela jsem poprvé knihu od autorky trochu takové deja vu, jak kdybych knihu už četla...
Romantické hodně předvídatelné čtení, ale to mě nevadilo potřebovala jsem trochu změnu až trochu posledních asi 70 stránek no takové už natahované vypsané vztahy v rodině ( mě tolik nebavilo )
Kdo je romantická duše určitě se kniha bude líbit, vyzkouším pokračování...

Radka1727
17.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Skvělý příběh, sice zase trochu klišé "šéf a stážistka" ale to ani snad jinak v tomhle žánru nejde. Ze začátku bylo trochu zvláštní, že už mají Richard
s Katy 28 letou dceru, ale bylo fajn se zase setkat s kluky z BAM a jejich rodinami. Jaxson sekáč každým coulem a Grace z něj prostě toho milujícího muže vykřesala. Michael to dobře doplňoval a u Richarda trochu vykouklo na povrch jeho staré já. Nakonec happy end jako vždy. Už se těším na další díly .....

rampapa
17.03.2023 5 z 5

Moc jsem se na tuto sérii těšila a jsem z ní nadšená. Miluji tuhle autorku a to jak píše. Na Grace jsem se hodně těšila. Jaxsons jsem si hnedka oblíbila. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Janulkaxxx
13.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která je tak dobře psaná. Mám v knihovně několik nachystaných knih ke čtení, ale když začnu číst nějak mě to nechytá už jsem odložila asi 3 knihy než jsem vzala do ruky tuhle a byla jsem už od začátku nadšená. Kniha se strašně dobře čtě je to příjemné a uvolněné čtení, které vás vtáhne plynule do děje. Super knížka už se těším na další díl. Trochu jsem tápala čí je to vlastně dcera ostatní taky asi bych si měla oživit i předchozí série.

MAU256
22.02.2023 5 z 5

"Ne. Upřímně řečeno, na vás jsem si ani nevzpomněl. Soustředil jsem se jenom na Grace. Záleželo mi jedině na ní." To ho vyvedlo z míry. Podíval se na Katy, pak se zase rozzuřil a protlačil se kolem mě dovnitř. "Kde je?" Chtěl jsem ho vykopnout. Vynadat mu a vyhodit ho z bytu, jenže pak jsem si všiml, že se mu v hnědých očích lesknou slzy. Poznal jsem ten divoký strach - stejný, jako jsem cítil já, když jsem ji nemohl najít. Byl to její otec a strachem o ni byl celý bez sebe.

Další krásně čtivé pokračování série. Moc se mi líbí vztah otec-dcera a celá jejich obrovská rodina. Jaxson to neměl v životě jednoduché, je s podivem, že se dokázal dostat tam, kde nyní je, jenže s jeho minulostí je spojen pocit, že není schopen milovat. Avšak naštěstí pro něj mu cestu zkříží Grace, které nedokáže odolat ani se jí vzdát. Pro její dobro jí však musí nechat jít, jenže jí zraní moc na to, aby mu odpustila. Zjistí nakonec, že bez sebe nemůžou být? Doporučuji přečíst, je to zase dokonalé. Už se těším na další pokračování.

B.Garden
18.02.2023 5 z 5

Dokonalé od začátku až do konce. Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala. Našla jsem tu vše co mám v knihách ráda, jak romantiku, vtipný monology, napeti, drama a to hned dvakrát. Myslím, že to je nejlepší kniha od autorky. Vážně jsem nadšená a někdy si ji zase přečtu. Ke konci jsem se bavila dialogem mezi Richardem a Jaxsem :D
Knihu moc doporučuji, a autorku obdivuju za jeji svět s tolika knihami.
Moc se tesim na pokračování, co si pro nas autorka pripravi. Roman se mi libil už zde.

Nermal
13.02.2023 5 z 5

Potřeboval jsem si přečíst zase nějakou jistotu, a tak jsem všechny knížky nechal být a sáhl po této z nové série. Už Svatba o Vánocích mě navnadila a příběh Grace mě nezklamal. Nechyběla tomu vzájemná chemie a velmi dobře se to četlo. To mám rád, a tak jsem byl spokojený. Navíc spousta známých postav z dřívějška, jak z BAMu, tak z Kontraktu. Linka "Nenávidím a miluji" byla velice pěkně napsaná.
Těším se na další příběhy série.

astra3
10.02.2023 5 z 5

Pěkný romantický příběh. Doporučuji.

Dellphi
05.02.2023 4 z 5

Tak jsem si říkala, že mám konečně v ruce knihu od Melanie, která není přeslazená. Ale nakonec tam i ty „cukrbliky“ byly, a i tak to bylo skvělé. Už od začátku mě kniha vtáhla do děje a já si užívala každou kapitolou víc a víc. Baví mě, když se hlavní hrdinové na jednu stranu velice přitahují, a na druhou nesnáší a postupně si tak vlastně hledají cestu k sobě. A i když tady to byla jen krátká část příběhu, stejně se to četlo dobře a příběh to oživilo. Samozřejmě je fajn i to, že se dočtete o předchozích postavách (přiznávám, že si ale ty první díly už moc nepamatuju – budu muset dát repete.)

A musím moc pochválit obálku knihy, zapůsobila na mě. Takže jak se říká: nesuď knihu podle obalu, tak tentokrát toto rčení můžeme klidně pominout. Všechno na této knize je povedené a já si u četby odpočinula a načerpala nové síly.

Majka1979
01.02.2023 5 z 5

Príbeh, ktorý pokračuje ďalej.
Príbeh praktikantky a jej šéfa. Grace je mladé dievča, ktoré má každý rád. Jaxson je právnik, ktorý robí každému zo źivota peklo.
Ona verí v teplo domova, lásku, ktorá pretrvá navždy. On verí v seba a v to, čo je momentálne. Láska v jeho źivote nemá miesto.
Ako si poradí Grace s neznesiteľným Jaxonom?
Čo všetko dokáže ľudská závisť?
A ako dopadne ich spolupráca?
Opäť nádherný príbeh z pera Melanie Moreland. :)

kristy.books
17.01.2023 4 z 5

Po prečítaní novely Svatba o Vánocích som sa na príbeh Grace a Jaxsona dosť tešila, zápletka znela fakt sľubne. Po dočítaní však musím povedať, že som bola trochu sklamaná. Príbeh nebol zlý, bola to príjemná romantická oddychovka, no čakala som od nej viac.

Grace bola priateľská, dobrosrdečná, pracovitá a inteligentná mladá žena. Mohla využiť rodinné kontakty, ktoré by jej mnohé veci dosť uľahčili, no odmietla to, chcela si všetko "vybojovať" sama a dokázať, že na to má, čo sa mi na nej veľmi páčilo. Mala svojich démonov, ktorí ju stále prenasledovali, no statočne s nimi bojovala. S celou rodinou si boli naozaj blízki (ako sme na to zvyknutí už z predchádzajúcich autorkiných kníh). Tieto vzťahy ma vždy zahrejú pri srdci, je to jedna z mojich najobľúbenejších vecí na oboch sériách.

Jaxson bol "komplikovaná povaha", mal ťažké detstvo, ktoré ho dosť poznačilo, preto svoje emócie zamkol niekde hlboko vo svojom vnútri. Vo svojej podstate to bol milý muž, ktorému záležalo na jeho blízkych, no tak sa bál, že by sa opäť mohol popáliť, že si radšej nasadzovali masku drsného šéfa, s ktorým to zamestnanci nemali jednoduché.

Čo sa týka romantickej linky, čakala som, že pôjde o "poriadnu" enemies to lovers romantiku (napríklad ako v Kontrakte), no pre mňa to bol len taký slabý odvar. Vlastne by som to ani neoznačila za príbehu tohto typu (aj keď to tak v predchádzajúcej časti vypadalo). Romantika bola fajn, mám rada príbehy, kde je medzi postavami väčší vekový rozdiel, no niečo mi v nej jednoducho chýbalo.

Dosť som si užila doberanie Jaxsona a Richarda (otca Grace). Pri tom ich neustálom podpichovaní som sa dobre bavila.

Uvidíme, čo si pre nás autorka pripravila v ďalšej časti série Vested Interest: ABC Corp.

LucijeT
15.01.2023 4 z 5

Já tedy asi budu kritičtější. Úplně mi tam chyběla hloubka příběhu Jaxsona... O Grace se tam plácá pořád i o její minulosti a návazností na předchozí sérii, ale tak jak spisovatelka dala nahlédnout do děje obou hrdinů, tak tady krom letmé zmínky o tom, že Jaxson je jednou z mnoha obětí systému pěstounské péče nevíme nic .. to se tomu mohla trochu pověnovat teda. Konec hezky rosepsaný, ale taky mohl být delší místo opakování toho co bylo ve svatbě i Vánocích a o tom co se stalo/nestalo ve Vegas... Tak snad další díly budou lépe uchopené co do konceoce děje.

Hatshepsut
14.01.2023 5 z 5

Skvělá romantická oddechovka, tak jak jsme od této autorky zvyklí. Chladný právník bez rodinných pout a vřelá Grace, obklopená velmi početnou rodinou a příběh je na světě. Za mě spokojenost. U pasáží Jaxsona a Richarda jsem se bavila. Pojem "čenichovka"? :-) Tak sem s dalšími díly.

Andrejka91
11.01.2023 5 z 5

Další krásná kniha z pera Melanie Moreland. Tahle i předchozí série patří k mým oblíbeným a tak jsem si čtení užila.
Děj se místy prolíná s předchozí knihou Svatba o Vánocích. Grace i Jaxson měli chemii už od začátku, bylo to vtipné, hlavně hádky mezi Jaxsonem a Graciným tátou Richardem.
U některých sérii se mi stává, že když je starší a nová generace, že uz to pak není ono, ale tady mě to baví pořád stejně a už teď se těším na dalšího z rodinky.

Jita160
09.01.2023 5 z 5

Neuvěřitelná romanťárna, zábavná, milá a žhavá.
Otřepané téma,šéf a jeho stážistka...no a co? Naprosto jsem si jízdu Grace a Jaxona užila.Byla dlouhá,kamenitá samá zatáčka a překážka...hlavně na Jaxonově straně.
Jenže jako vždy síla ženské lásky a odhodlanosti převrátí chlapovi život naruby.
Vřele doporučuji.

Anna195
08.01.2023 5 z 5

Na príbeh Grace a Jaxsona som sa tešila už v predchádzajúcej časti. Aj samotný prológ v tomto príbehu to potvrdil. Síce ide o klasický príbeh šéf a podriadená, je tu množstvo klišé vecí, ale čosi budeme toto ja môžem, ak je to skvelo napísané...a toto skvelo napísané bolo. V pár situáciách mi to pripomínalo príbeh Katy a Richarda z Kontraktu (rodičov Grace), ale to mi vôbec nevadilo, skôr mi to prišlo, ako pekný nápad s opakujúcou sa históriou.

Ale poďme k našim hrdinom, oboch som si od samého začiatku obľúbila. Grace bola skvelá, žiadna sivá myška, ale žena, ktorá vie, čo chce v živote dosiahnuť a rozhodne sa mi páčilo, že sa v určitých situáciách nenechala Jaxsonom zastrašiť. Jaxson bol presne ten typ mužskej postavy, ktoré mám rada. Síce navonok pôsobil nekompromisne a prísne, ale v skutočnosti bol úplne iný. Teda skôr Grace prebudila jeho skutočné ja, ale pravdou je, že sa ani nečudujem, prečo taký bol, keďže jeho detstvo bolo samo o sebe peklo.

Mne sa ich vývin vzťahu páčil a niečo podobné som aj čakala. Vedela som pochopiť aj Jaxsonove správanie, keďže bojoval sám so sebou, no zabojovanie o Grace urobilo na mňa dojem. Síce romantika bolo sladšia, ale túto romantiku v príbehoch od Melanie mám veľmi rada. A Jaxson a Grace spolu....tak to bola láska ako hrom.

Ale obzvlášť som si užila podpichovanie medzi Jaxsonom a Richardom, jednoznačne smiech zaručený. Títo dvaja ma vždy rozosmiali.

Príbeh určite odporúčam a už sa teším na ďalšiu časť, v ktorej bude Ronan. Niečo mi hovorí, že túto sériu bude radosť čítať.

narisa
03.01.2023 5 z 5

Krása. Opravdu jsem si čtení moc užila. Miluju tuto velkou rozvětvenou rodinu a na příběh Grace a Jaxsona jsem se hodně těšila už od předchozího dílu. A jsem velice spokojená. Jejich vztah byl bouřlivý, plný emocí a úžasně dojemný. A slovní přestřelky mezi Richardem a Jaxsonem byly absolutně úžasné. Nasmála jsem se. Tato autorka je pro mě vážně taková sázka na jistotu. Píše krásné romantické pohádky pro dospělé. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu o Ronanovi.
Všem vřele doporučuji.

věkový rozdíl partnerů (age gap)

2019  80%Kontrakt
2020  78%Bentley