Vesele o novinách a novinářích

Vesele o novinách a novinářích https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55791/vesele-o-novinach-a-novinarich-55791.jpg 4 7 3

Sbírka povídek, popisujících Haškovy zkušenosti s novinářstvím z doby předválečné i meziválečné, kdy působil jako redaktor spousty periodik. Vtipnou formou popisuje tehdejší vydavatele, politiky, státníky, stejně jako novinářskou kulturu a vůbec celou společnost.

Frangipani
28.12.2020 5 z 5

Švejka nemůžu, je na mne příliš švejkovitý. Ale Haškovy povídky jsou vtipné, chytré, vypointované, někdy až střelené...a tato satira o práci novinářů je mistrovská. Odkryje vám leccos z toho, jak dnes vznikají noviny: "Rum byl toho dne obzvláště lahodný".
Plný počet hvězdiček.

maryzka
18.02.2020 4 z 5

Co lze k Haškovi dodat? Vůbec nic, jeho povídky i román ,, Osudy dobrého vojáka jsou skvělý a nadčasový.

Gildor
10.03.2011 4 z 5

Soubor spousty Haškových povídek, popisujících radosti a útrapy z novinářského života. Abych pravdu řekl, ranější dílka z dob spíše předválečných se mi zdála humornější a odlehčenější než ta pozdější, proto ****, hodnotit jenom ty povídky rané, je to bezkonkurenčních ***** ;)