Tiché dívky

Tiché dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295711/bmid_tiche-divky-yTb-295711.jpg 4 477 135

Vermontský cyklus série

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Silent Girls , 2014

janastok
04.01.2020 5 z 5

Velmi dobré, ještě lepší než první díl.

šipek
03.01.2020 5 z 5

Tak pro mě velice povedená detektivka. Koukám zde na databázi knih na komentáře a né každému se kniha líbila. Čtenáře čekají nečekané zvraty a závěr knihy je strhující s otevřeným koncem. Chce to mít hned připravený třetí díl Vermontského cyklu. Za mě vřele doporučuji.

vladka321
07.11.2019 4 z 5

Kniha dostála téměř aspektu, který hlavní hrdina kritizuje a to shovívavosti k lumpům. Alespoň, co se vykreslení postav týče. A je to možná tím, že darebák se lépe chrakterizuje. Celkem významně jsem v knize postrádala větší zájem o život obětí - nedočetla jsem se o nich téměř ničeho. Jen strohé konstatování jejich zmizení se stručným sdělením o jejich životě. Patrně to tak opravdu chodí z důvodu, aby si detektiv nevytvořil pouto s obětí. Ale prostě a patrně i díky obžalobě systému na blahovůly k agresorům jsem toto hledisko postrádala. Jedinou velmi dobře vylíčenou obětí byla "dcera" hlavního protagonisty. Otevřený konec dodal detektivce větší dramatičnosti a chuti dále si vybrat tohoto autora ke čtení.

mol378
19.09.2019 5 z 5

Zpočátku je nutno pozorně číst, aby se člověk vyznal ve všech těch ženských. Rozjezd celkem pomalý, ovšem od poslední třetiny to jede jak utržená kabina lanovky z Gerlachovského štítu a samotný konec je setsakra překvapivý! Výborně je taky zachycen Vermont - moštové koblížky, mňam... Doporučuju!

JFK117
04.09.2019 4 z 5

Čtivě psaná kniha, v které dobro nezvítězí. Obžaloba systému, který umožňuje lotrům nejen zlo páchat, ale i v něm pokračovat.

alena2408
31.08.2019 5 z 5

Mohu jen doporučit. Skvěle napsaná detektivka. Neustále se něco dělo ....a ten konec ! Skvělé..... a těším se na další.

Mychaela
30.08.2019 5 z 5

Po dlouhé době hodně luxusní detektivka!! Celou dobu jsem netušila kdo a proč a jak... Ne jako u jiných knížek tohoto žánru, kdy defacto od začátku víte, kdo co udělal... Nečekané zvraty... Nesnáším otevřené konce, ale Ericovi to odpustím :-D
Za mě určitě mnohem lepší než Číhání. Uvidíme, co Jména mrtvých dívek...

KlariN
28.08.2019 3 z 5

Fajn prostředí, v němž se román odehrává, i řada sympatických postav s hlavním hrdinou v čele. Ten se snaží být především dobrým otcem svojí dceři, i zodpovědným vyšetřovatelem, a životní okolnosti ho svým způsobem dohnaly ke specifické verzi maskulinního feminismu. Velice příjemné jsou i hořce sebeironické momenty (pokus o rande), i záměrná přítomnost brakových atributů (záporákovy převleky, postižení, pseudogotický dům, ). Žánrový příbuzný Miniera i Nesba. Dalšími díly nejspíš nepohrdnu!

Barunka_riot
24.08.2019 5 z 5

Kniha mě okamžitě vytáhla do děje, ještě teď se vzpamatovávám z konce. Chtěla jsem po přečtení sáhnout po Zolovi, ale teď vím, že si půjdu pro další díly, protože jsem napnutá jak kšandy :D

Schamila
14.08.2019 3 z 5

Asi trochu zbytečně dlouhýýý, ale asi to tak autor chtěl, i tak děsný příběh

marion111
01.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, četla jsem ji před rokem a je fakt skvělá.

greetchen
17.07.2019 3 z 5

Příjemně mrazivé, napínavé čtení. Zpočátku kniha nemá tak velký spád, ale zejména druhou polovinu už jsem hltala s napětím a očekáváním. Musím ocenit, že jednotlivé nitky se splétají obratně a nijak křiklavě, takže mi spoustu věcí nedošlo hned a "kdo je vrah" jsem do samotného konce netušila. Kniha u mě obstála jako detektivka k zamyšlení i jako příjemně mrazivý thriller.

L.Helena
05.07.2019 3 z 5

Poměrně zajímavý příběh, ale zpracování zejména první půlky bylo docela nudné. Trochu víc čtivé to začalo být teprve od momentu, kdy do příběhu vstoupila Rachel.

Lenka.Vílka
30.05.2019 5 z 5

Změna hlavní postavy v druhém dílu mi nevadila. Přesto jsem nepochopila proč. Nic proti Sonje, ale když jsem se začetla do minulosti Franka a jeho myšlenek, je to pro mě lepší základ vyšetřovatele. Tam je všechno, úplně všechno. Možná právě trojka bude nejlepší právě kvůli tomu zředění oběma postava. Uvidíme.

K příběhu. U silnice se najde opuštěné auto, takže se hned začne pátrat. Dívce bylo šestnáct, ale problémem je její zplnoletnění, kvůli kterému je jiný postup než při zmizení nezletilé. Proto se do toho může připlést i Frank. Byla jsem tedy dost zvědavá, proč byla ta holka zplnoletnělá, když to bylo vlastně takový zlatíčko, jak vyprávěla její máma. Žádné dítě, zneužívání, starej. Prostě pohoda a žádný problémy, říkala. Tady někdo pekelně lže. Teď už jde jenom o to, kdo komu, proč a jak moc hodně. A vážně mě zajímala spojitost s první kapitolou z minulosti.

Co se od prvního dílu nezměnilo, je čtivost (víte, jak to myslím, protože autor nejdřív napsal dvojku, blbě se to píše...no...). Autor si mě získal. Jeho knížky se mi čtou dobře. Umí vtáhnout a konce krátkých kapitol vás ženou stále dopředu. Trochu ostřejší a sprostější (ne tak všeobecně, ale vzhledem k Číhání), ale sedělo mi to. Frank totiž není žádná slečinka, tak se mohl ze řetězu utrhnout i autor.

Vážné nevím, co autora vedlo k napsání série takhle. Teda, pochopila bych kdyby vyšly Tiché dívky jako první díl a potom Číhání, ať čtenář trpí do třetího dílu (podobně jako série o F. Riskovi, kde druhý díl dějem předchází tomu prvnímu). Ale nechápu, proč nejdřív vyšel druhý díl, potom první a potom třetí. Takhle dobré věci získá jenom čtenář jako já, který čte až po vydání všech dílů od Číhání. Nebo kdo čte opakovaně podle číslování v sérii. A jelikož tady u knihy každý píše o "tom velkém šoku na konci Tichých dívek", ke kterému se tady taky přídávám (ale zase tak brutus to nebylo, to mě nepřekecá nikdo, mě se tím potvrdilo něco, co vyplulo v mojí hlavě na povrch až moc brzo), jsem moc ráda, že jsem sérii četla až teď, a proto začala Číháním, ne touhle knihou. A z poličky na mě mrkají Jména mrtvých dívek. Čekám masakr. A jsem ráda, že se do knihy můžu pustit hned.

(Jenom dodám, že Frank a Sonja a potom Frank/Sonja mi skutečně nevadilo, ale autor si to u mě rozhodil tím, že i tady byla Sonja. Jako vedlejší postava. Za mě by bylo lepší, když už chtěl takhle, aby tam nebyla vůbec. Její přítomnost zde jsem nepochopila. Aby si čtenář připomněl, že to je stejná série? Mám totiž obavy, že jinak bude hodnotit ten, kdo začal touhle knihou a ten kdo začal s Číháním.)

Ještě k Frankovi. Takovej milej a roztomilej taťka Šmoula, kterej má problémy se zádama a ženama (takže chápete, proč je super postava?!). A je dlouho sám. Takže číst si o jeho namlouvacích praktikách oživilo příběh. Jak je nadrbanej a ty ženský jsou vážně potvory, ze kterých je nervózní. Paní prodavačka byla dokonalá.

ZAČÁTEK SPOILERU JAKO KRÁVA
Jsem jediná, komu tyhle konce moc nesedí? Když se ukáže, že vražda z anotace je vlastně naprosto banální, aby se ukázalo, že vlastně s těmi ostatními nemá vůbec nic společného?
KONEC SPOILERU JAKO KRÁVA

Oceňuji ale výběr témat aurora. Hodně odvážné vzhledem k tomu, že je z Ameriky. Tak nějak si automaticky odepíše čtenáře s určitou mentalitou. Ale na mě to bylo moc, protože jsem četla hned za sebou dvě knihy, kde to samé bylo zmíněno. Ono "Modli se a budeš čistá." je prostě směšné. Sorry, ale je...

stehlicek
01.05.2019 5 z 5

A mně se to líbilo moc. Mám ráda detektivky, které se čtou tak, jako když se člověk dívá na film. Musíte pokračovat dál a dál, dokud nejste na konci. A těch zvratů a překvapení! Hned si jdu sehnat další knihy tohoto autora.

te-ssiinka3905
11.03.2019

Jedna z nejnudnějších knížek co jsem kdy četla, na druhou stranu su ráda že mě to neodradilo od pokračování a ta je 1000x lepší... Tiché dívky bych nikomu nedoporučila, nutila jsem se to dočíst, bylo to utrpení

Dela111
16.02.2019 4 z 5

Detektivka je lákavě umístěná do prostředí amerického venkova, do Vermontu. Temnotu příběhu dotváří i počasí. Obojí nádherně vyjadřuje velmi zdařilá obálka.
Frank jako hlavní postava se všemi svými problémy mi byl sympatický. Příjmení pominu, autor nemůže vědět, že čtenářům nějaké země tím bude bohužel připomínat jejich politickou scénu ;-).
Příběh začíná pozvolna a až do poloviny knihy odbíhá autor od hlavního děje k popisu všeho možného kolem a teprve potom se naplno rozjede vyšetřování. Konec vyloženě nutí sáhnout hned po dalším dílu. Zápletka už je výborně nachystaná.
I přes téma je to spíše poklidnější detektivka, napínavé okamžiky přichází až ke konci. Není to špatné, ale po prvním dílu série jsem čekala od tohoto trochu víc. 70 %

bogi
05.01.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem dostal jako dárek. A právě proto jsem se k ní dostal,protože detektivky jinak nemám moc v oblibě - někdo někoho na začátku příběhu zabije a pak se celý děj táhne jen k dopadení vraha.
Tato kniha ale taková není - popsal bych ji spíše jako detektivní thriller,kde se toho děje více, než jen ono "dopadení špatného člověka".
Prostě si tuhle knížku přečtěte i vy, co detektivky nemusíte ;) A snad budete příjemně překvapeni stejně tak, jako jsem byl já.

Melanka
20.12.2018 3 z 5

Žádná sláva. Průměrná detektivka, zítra už nebudu vědět, co jsem četla.

Kyri
30.11.2018 2 z 5

Pro mě to taky pecka nebyla. Opravdu se to dobře četlo, dobře jsem se orientovala v postavách a ději, závěr byl napínavý (i když tedy hlavní hrdina se opravdu snaží, aby přes tu kebuli přeci jen dostal). Co mi opravdu vadilo, bylo, že mi to přišlo jak z brakových románů (dívka v ohrožení, zrůdný vrah, překvapivá příbuzenství... to jako fakt?). Nechci prozradit případným dalším čtenářům zápletku, tak jen řeknu, že hysterie kolem určitých témat mi taky přijde nepochopitelná, ale rozumím, že Amerika věci vidí jinak. No, nevím, jestli tohoto autora ještě zkusím...

detektivní a krimi romány americká literatura venkov

Eric Rickstad
americká