Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/bmid_ver-mi-dhv-387996.jpg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

Michaela91
03.05.2019 3 z 5

Nevím jak hodnotit pro mě děj jako na houpačce, občas mě to bavilo a jindy jsem se nudila. Kdyby to bylo trošku jednodušší a ne tak překombinované bylo by to za mě lepší a čtivější. Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila v knihovně a nekupovala jak jsem měla v úmyslu. Už ji číst nebudu.

Terka18
30.04.2019 5 z 5

Za mě osobně byla knížka skvělá, přečetla jsem ji během třech dnů. Mělo to spád, krátké kapitoly, dobrý námět příběhu. Od začátku jsem měla tušení kdo to je, ale i tak to bylo občas zavádějící. Skvělý příběh.

Pajosek
28.04.2019 5 z 5

Ještě lepší než předešlá kniha od tohoto autora. Po dočtení jsem ještě chvíli přemýšlela, jak to vlastně je. Kniha se četla sama a jedním dechem. To prostě musíte vědět, jak tohle skončí. Hodně povedená kniha s brilantní zápletkou.

Marcik7
22.04.2019 4 z 5

Kniha mne nenadchla, byla trochu zmatečná, alespoň pro mne.

LeSk
22.04.2019 4 z 5

Kniha "Ta přede mnou" byla určitě mnohem záživnější, tuto knihu hodnotím o hvězdičku méně. Vadilo mi časté vkládání básní, ale to je asi jen můj defekt. Doporučuji k přečtení.

gnocchi
21.04.2019 3 z 5

Opět kniha, která mě přiměla ke komentáři. Nemůžu říct, že by se mi vůbec nelíbila., dobře se četla. Začátek byl slibný, ale pak mi připadalo všechno překombinované včetně některých naprosto zbytečných postav a nevysvětlených skutečností. Prostě jsem knihu přečetla rychle a určitě i s napětím, ale znovu ji rozhodně číst nebudu. Takže za mě ***.

L.Helena
20.04.2019 5 z 5

Kniha mě doslova uchvátila, je to naprosto dokonalý psychothriller. Začetla jsem se hned od první stránky a téměř se zatajeným dechem přečetla prakticky na jeden zátah. Celou dobu jsem byla na pochybách komu a co věřit či nevěřit. Úplně mi bylo líto, že jsem knihu dočetla. Klidně bych vydržela, kdyby mě autor "tahal za nos" třeba dalších dvě stě stran.

Daremyth
17.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha se mi moc líbila.

DeeKrakova
13.04.2019 1 z 5

Tahle knížka je jeden velky bordel. Čte se to lehce ale je to překombinované.

mirunda
11.04.2019 5 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale ke konci jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě super

reňa30
11.04.2019 4 z 5

kniha se četla opravdu výborně!
děj o lásce-nelásce..o důvěře i nedůvěře.Když už si myslím,že vím-tak vlastně nevím..Prostě celou dobu na houpačce.
Nechci srovnávat s knihou předešlou,ale i u této hodnotím 4 hvězdičky-styl psaní mi naprosto vyhovuje,oceňuji nápad a snahu autora,aby čtenář alespoň trochu přemýšlel.

LuciezOstravy
10.04.2019 4 z 5

Mě se kniha líbila. Je velmi čtivá a plná zvratů. I když nemám ráda prokleté básníky, propojení s verši Baudelaira mi přišlo zajímavé. A hlavně celou dobu nevíte, komu věřit.

ailleen
07.04.2019 1 z 5

Mohla to být dobrá kniha. Ale. Překlad je opravdu špatný a těžko se to čte. Navíc hodně korekturních chyb. Za mě se nevyplatí s čtením začínat. Připomíná spíš scénář než knihu.

Laza27
04.04.2019 4 z 5

Líbilo. První dvě třetiny jsem se nemohla odtrhnout, třetí mi přišla lehce překombinovaná a uvítala bych jiný konec, ale i tak za mě dobrý. Plnohodnotné 4 hvězdičky, i když vím, že je to ten typ knihy, který se mi za čas úplně vykouří z hlavy.

PaniJani
02.04.2019 3 z 5

Po přečtení hodnocení jsem čekala něco horšího, než to ve skutečnosti bylo. Kniha se četla hezky, odsejpalo to (pravda, i díky stylu psaní) a byla jsem docela zvědavá na konec. Ale na druhou stranu to není žádný dechberoucí thriller, který bych nemohla pustit z ruky. Pro mě to byla taková průměrná oddechovka, která neurazí, ale ani příliš nenadchne :-) .

manioaio
02.04.2019 4 z 5

Zvrácené postavy...ale napínavé až do konce...

hrabalikoval
01.04.2019 3 z 5

Od knihy jsem na základě ohlasů moc nečekala. Proto jsem byla řekvapená že 3/4 knížky jsem přečela jedním dechem a moc mě bavila. No konec mi přišel už moc dlouhý a zbytečně moc překombinovaný a složitý. Bavilo mě, jak se v knížce měnil často děj a udržovalo mě to ve čtení. Zajímavá a neobviklá tématika se mi líbila, ale prostě mi u knížky chyběl lepší konec.

Devorah
01.04.2019 3 z 5

Po přečtení knihy jsem plná rozporuplných pocitů. Z objektivního hlediska musím uznat, že byla napsána čtivě, autor používá lehký a svižný styl. A to jsou asi všechna pozitiva.
Co se týče postav nejsou propracované, spíše načrtnuté, jakoby nedotažené, a čtenář má tak neustálý pocit, že mu něco uniká.
Nápad a ústřední myšlenka není sice špatná, nicméně uvěřitelnost celého příběhu dost pokulhává. I přesto má kniha neuvěřitelný potenciál, hra je rozehrána výborně, ale časté a zcela nelogické zvraty v příběhu a celková překombinovatelnost prostě sráží hodnocení.

85098211
31.03.2019 3 z 5

Ze začátku jsem si i poměrně dlouho myslela, že by se mi kniha mohla líbit, přestože jsem v příběhu marně hledala aspoň jednu sympatickou postavu. A nenašla jsem ji. Ale ještě horší bylo, že i kniha mě postupně přestávala zajímat. Několik posledních kapitol to už byla taková slátanina, že jsem nestačila žasnout, bohužel v negativním smyslu. Nakonec mi bylo úplně jedno, jak všechno dopadne. Byla to moje první kniha od autora, těžko říct, jestli bych mu ještě měla dát šanci - momentálně spíš ne ;-). Ale protože existuje i spousta ještě o dost horších knih, hodnotím průměrnými třemi hvězdičkami.

ArwenAragorn
30.03.2019 3 z 5

Nemohu říct, že by mě kniha nebavila, ale po Ta přede mnou jsem čekala přece jenom víc.