Sametový anděl

Sametový anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83745/sametovy-andel-83745.jpg 4 304 30

Sametový cyklus série

< 4. díl

Ve čtvrtém a posledním díle se uzavírá rozsáhlá historická sága vyprávějící životní příběhy čtyř bratří z rodu Montgomeryů. Příběh se odehrává v Anglii v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců. Hrdinkou románu je Elizabeth Chatworthová ze znepřáteleného rodu Chatworthů. Je unesena a předána nahá a zabalená do koberce jako dar Milesovi Motgmomerymu. Počáteční vzájemná nenávist mezi Elizabeth a Milesem se postupně mění ve vášnivou lásku. Oba mladí lidé musí překonat řadu těžkých zkoušek a vyrovnat se s mnoha dramatickými situacemi než konečně jejich láska dojde naplnění.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Bonus press

Velvet angel , 1983

palomakatka
23.05.2017 5 z 5

Super serie.Vsechny dily jsou napsane krasne.

kackajh
29.04.2017 5 z 5

Sice ten závěr už byl fakt pohádkový, ale četlo se to skvěle. Opravdu jsem si celou sametovou tetralogii užila. Už teď se těším až si ji přečtu znova.

popeluška
31.10.2016 5 z 5

Poslední díl se četl opět pohodově....celá série se mi moc a moc líbila :-)

mac.martina
19.05.2016 5 z 5

Pěkný příběh o dvou členech ze znepřátelených rodin, kteří v sobě objeví vzájemnou lásku. Musejí překonat různé nástrahy, které jim jejich životy a jednání druhých připraví. Opět nastalo, že muž opustil svoji vyvolenou na dlouhou dobu a ona se musela o sebe postarat sama. Líbilo se mi jak ty jejich ženy musejí ty chlapi zachraňovat z nebezpečí a oni se na ně místo toho, aby jim poděkovali nebo pochopili proč to udělali a obrátili se k nim zády, tak je odvrhnou a ještě je pomalu vytrestají, za to co provedli.

Nejvíc se mi líbil závěr jak Miles zhodnotil vztahy jeho bratrů k jejich manželkám.
Jak poznamenal na konci knížky: Před pár lety žil se svými bratry v poměrně bezpečném závětří pouhých válek a soubojů. Potom se jeden po druhém oženili s překrásnými, okouzlujícími ženami – a teprve pak zjistili, co vlastně obnáší skutečná válka.

Celou sérii doporučuju a myslím že se k ní časem zase vrátím :-)

moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Bylo to moc hezké, úplně mi před očima vyvstal svět té doby, ta krutost a tvrdost, přitom ale i čest a schopnost muže postarat se o svou rodinu, bojovat za své štěstí. Tvrdý muž, který bojuje a vítězí, ale který dokáže být i velmi milý a něžný k ženě a dětem.

Somugel
18.10.2014 5 z 5

Krásné čtení

danca044
26.07.2014 2 z 5

Děj mě moc nezaujal, místy se trochu vlekl. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, na můj vkus až moc tvrdohlavá a nenávistná.

kattyV
06.08.2013 3 z 5

Poslední díl série. Docela jsem si to užila, ale po čtyřech dílech už je té romantiky skoro dost. Uf. Ještě, že těch bratrů nebylo více. Stejně nevím, jakou krásku by ještě autorka vymyslela, aby byla jiná než ty předchozí. To máme Juditu s měděnými vlasy a zlatýma očima, černovlasou a modrookou Bronwyn, Alex se strakatými vlasy a zlatovlasou, zelenookou Elizabeth. Už jí ty barvy začaly docházet.

invocation
10.04.2013

Dokonalé zakončení série...dokonce se dozvíme, jak to skončilo s ostatními páry. Tuto serii jsem rozhodně nečetla naposledy.

NicaCola
03.04.2011 5 z 5

Čtvrtý díl této ságy musím říct, že mi vyrazil dech. Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla. Už je to sice delší dobu, co jsem jej četla naposledy, ale děj knihy si vybavuji do teď... můžu jenom doporučit!! :-)