Velmi osobní kniha o zdraví

Velmi osobní kniha o zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/bmid_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4 526 139

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.... celý text

Aghatte
16.06.2019 1 z 5

Měla jsem velká očekávání vzhledem k propagaci knihy. Na druhou stranu, trh je doslova zavalen knihami o zdravé výživě, a téměř každý názor je v rozporu s dalšími doporučeními. Kniha má krásné ilustrace, grafiku, ale nevhodnou vazbu - je velká a těžká a tlustá (jako většina populace :-)) ). Špatně se drží např. v posteli.
Paní je velmi vzdělaná a zcestovalá, což obdivuji. Bavilo by mě číst, kdyby napsala knihu o svém životě - dětství, rodině, fakultách, manželovi, dětech a cestování, o všech těch zemích, lidech, školách a klidně i jídle, prostě o všem, čeho se jen dotkla na začátku. Myslím, že by to byl nádherný poučný životopis.
K tématu - něco víme, s něčím nesouhlasíme, nic šokujícího se už nedozvíme. Nemyslím si, že když sním BÍLÝ rohlík, napáchám škody na svém organismu, pokud jich sním 88 týdně, tak ano. Ale i pokud se budu ládovat jen ovocem, nedopadne to dobře.
Měla jsem dvě babičky - chudou a ženu sedláka. Chudá jedla vše, co zrovna bylo, moc nevařila, chodila do práce do továrny, nakupovala v neděli zeleninu na trhu (do polévky z kostí), neměla zahradu, neměla lednici ani mrazák ani mixér, domácího stravování se tam člověk nedočkal, nejčastěji nakupovala vnitřnosti- byly levné, dále v polotovarech a "mlíčáku". A byla hubená jako prkno. Zdravá jako Rus. Zemřela na zlomenou nohu.
Druhá měla zahradu, hospodářství, ovoce, zeleninu, zvířenu, vařila, pekla, zavařovala, zabíjačky dělala, vše poctivé a domácí, od základu, byla jako sud ( a stále je), milion civilizačních nemocí, bere tuny prášků a její manžel, děda, zemřel brzy na infarkt....
Ubrat obroku (jakéhokoliv) a přidat do kroku, to by asi prospělo každému. Hlad neznáme nikdo. A co do nás valí reklama, potravinářský a farmaceutický průmysl - snad jsme natolik inteligentní, že se nedáme a hlavně už to všechno víme. Informací je spousta. Každý si může vybrat sám, co mu vyhovuje.

misa.novakova
12.06.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha plná doporučení a tipů. Pro lidi, co se zajímají o to, aby žili ve zdravém prostředí a jedli kvalitní potraviny výborná.

i_vanička
09.06.2019 2 z 5

Obsah knihy je určitě inspirativní pro ty, co se začínají zajímat o zdravější způsob stravování a nezapomenou u toho na vlastní kritické myšlení :-). Pohledově je to velmi krásně udělaná kniha.

Eldaren
29.05.2019 5 z 5

Dobre uchopena temata, dukladne a promyslene zpracovani.
Pani Slimakova je pro me inspirativni, schopna podnikatelka a siritelka osvety tykajici se zdraveho zivotniho stylu a vhodne stravy. Jeji nevnucujici a nenasilny styl se mi libi.
V knize je spousta zajimavych informaci, nad kterymi se vetsina lidi bezne nezamysli, pritom se bezprostredne tykaji naseho zdravi a spokojenosti. Napriklad kapitola o rezanych kvetinach je fakt sila...

malpet
21.05.2019 5 z 5

5 hvězdiček. Některé názory má mírně extrémní, ale nikomu nic nenutí, probírá danou věc ze všech stran a vždycky nechává konečný výběr a názor na čtenáři. Určitě doporučuju.

petra8905
01.05.2019 5 z 5

Vše o stravování a životě v jedné knize.

Laza27
25.04.2019 5 z 5

Margit Slimáková je pro mě inspirativní osobností, s neuvěřitelně sympatickým přístupem k osvětě. Nikomu nic necpe, jen vysvětluje, popisuje, jak to vidí ona sama. Zbytečně nekritizuje, obohacuje. Je pro mě prototypem zralé osobnosti a člověka, který staví zdravý rozum a zodpovědnost vůči světu i okolí na první místo. Kniha se mi moc líbila.

Lofda
15.04.2019 3 z 5

Nechci být negativní, mé hodnocení je asi půl na půl.. Ve spoustě věcí s autorkou souhlasím! (buď jsem k tomu dospěla nebo četla již tolikrát jinde?), jen jsem měla chvílemi pocit (někdo už to tady také napsal), že jsem obklopena samými jedy a všechno je špatně. A také bohužel nemohu souhlasit s tím, že autorka dává na výběr a svůj názor nevnucuje. Viz téma menstruačních kalíšků. Vůbec nic proti jejich používání nemám, každého volba, ale já prostě patřím do té skupiny "moderních žen, které se přece o novinky nezajímají a preferují složité, nepříjemné, neekologické a nákladné řešení před jednoduchým, pohodlným, šetrným a levnějším" ;-) Tolik asi k toleranci těch, kteří dělají něco jinak než autorka. Škoda :-( Hvězdička navíc za krásné (nejen) grafické zpracování, dlouho se mi takhle pěkná kniha do ruky nedostala.

luci33
09.04.2019 5 z 5

Chcete ve svém životě něco změnit? Tahle kniha Vás nakopne..

Baushka
03.04.2019 4 z 5

Knížka vzhledově krásná a kvalitně zpracovaná, bohužel tím i nepraktická, těžká. Obsahově zajímavá, autorka nakousne spoustu zajímavých témat. Pro někoho, kdo se o "zdraví a stravování" do teď příliš nezajímal ideální.

pavlusse
29.03.2019 4 z 5

Paní doktorku mám moc ráda, takže bylo pro mne milé, že začátek knihy je o ní, čistě o ní. Následuje nazírání na stravování a vše spojené se zdravím. Kdo se zajímá, doporučuji přečíst.

Dandy1
14.03.2019 3 z 5

Jestli se o zdravý životní styl zajímáte už nějakou dobu, nic nového tady nenajdete. Kniha je hezky graficky zpracovaná, nic vám nevnucuje.

LaCucaracha
08.03.2019 4 z 5

Jestli vás tahle kniha osloví, to asi záleží hlavně na tom, jaký máte postoj ke zdravému životnímu stylu. Já s autorkou v podstatě souzním, takže jsem si to přečetla se zájmem a mnohé mě poučilo. Vždycky mi přišlo jako blbost držet diety, nebo názory typu "máslo špatné, margarín dobrý", nebo musíte jíst aspoň 5x denně, nebo musíte vypít min. 3 litry denně. Stejně tak mi přijde ulítlá móda raw stravování, protože když vidím ty jejich koláče nadité kokosovým tukem, půlkilem sušených datlí a prolité agávovým sirupem, je mi jasné, že to nic extra zdravého není a určitě to nestojí za ty prachy. Názory paní Slimákové prostě jdou ruku v ruce se zdravým selských rozumem. Vlastně nic z toho není překvapivé, stačilo by se zamyslet a přijdete na to sami taky. Trochu mi vadilo, že některé pojmy nejsou pořádně vysvětleny, např. junk food (to si aspoň člověk domyslí z kontextu) nebo zelené potraviny (to jsem si musela vygooglovat). A kapitoly věnované dětem jsou pro mě nepoužitelné, ovšem to je prostě tím, že problematiku pojímá komplexně a děti do toho komplexu :-) prostě spadají. Vážím si toho, že se autorka nebojí doporučit a jmenovat konkrétní výrobek nebo obchod a vůbec se dělí o vlastní zkušenosti.

PaníUč
07.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, podle které se hodně řídím. Skvěle zpracovaná.

veronika9761
13.02.2019 4 z 5

Prijemna knizka o aktualnich tematech, s velmi svezim pohledem.

Veve131
06.02.2019

Kniha je velice zajímavá a pěkně se čte. Moc se mí líbilo, že autorka nikomu nic nenutí a je to její názor. Kniha je graficky pěkně zpracovaná. Doporučuji k přečtení.

Kryštofka
02.02.2019 5 z 5

Autorka ušla dlouhou cestu a dozrála do harmonického tolerantního stádia, kdy nikomu nic dogmaticky nepřikazuje, ale moudře ukazuje možné cesty a dělí se o zkušenosti, které za ta dlouhá léta práce v oboru získala. Nemusí být každému sympatická, pro českou spíše flegmatickou povahu je příliš akční, čeho si ale já osobně vážím nejvíc je její přímost a otevřenost. Inspirativní kniha. I graficky vyvedená.

toulava
29.01.2019 5 z 5

Nejprve mě zaujala grafika a zvolený papír. Poté, co jsem se začetla jsem velmi ocenila vědecky podložené a zároveň velmi čtivé informace. O jídle, pohybu i spánku teď přemýšlím více komplexnějí.

MakiMel
27.01.2019 5 z 5

Osobitá a velmi otevřená kniha nebo spíš příručka, která vnáší trochu světla do všech názorů na stravování a životní styl jako takový.

Lucikx
27.01.2019 5 z 5

Inspirující. Moc se mi kniha libila určitě se k ní budu vracet.

stravování, výživa zdravá výživa

Margit Slimáková
česká, 1969
2018  79%Velmi osobní kniha o zdraví
2021  73%Osobní receptář pro zdraví a pohodu
1996  93%Jonášův průvodce zdravou kuchyní
2022  41%Kronika doby covidové

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví je v