Kniha astronomie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak změřit vesmír? Co je temná hmota? Jak jsme úspěšní v pátrání po mimozemské inteligenci? – Již po několik tisíciletí astronomická věda posouvá hranice lidského poznání ve snaze porozumět vesmíru a našemu místu v něm. Další titul ze série přehledových oborových publikací, určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky, nabízí vedle úvodu do historie astronomie srozumitelná vysvětlení, názorné ilustrace a přehledné diagramy, osvětlující složité teorie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393031/kniha-astronomie-blh-393031.jpg 4.45
Série

Velké ideje

Žánr
Literatura naučná, Věda, Vesmír
Vydáno, Universum (ČR)
Orig. název

The astronomy book, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kniha astronomie

Přidat komentář
Skyer
04.01.2020

Kniha je vhodná pro začátek, když se chcete něco dozvědět o astronomii. Je hezky zpracovaná a zabývá se historickým vývojem poznání - na to pozor, není to soubor všeho, co už víme, ale toho, jak se na to postupně přicházelo.

mira.l
03.10.2019

Docela dlouho jsem tuhle knihu posouval v hromádce knih na přečtení pořád dolů, ale i na ni už došlo. Je to docela zajímavě udělaná historie tohoto vědního oboru, prakticky od jeho starověkých počátků až do dnešní doby, poměrně čtivě pojatá, trochu jsem se bál nezáživnosti a dlouhých pasáží, kde se bude řešit něco, o čem vůbec nebudu vědět, o co jde. A i když se našlo několik kapitol, u nichž mi buď zcela unikalo, co vlastně bylo jejich předmětem nebo několik takových, kde jejich pointa je prostě mimo moje chápání:), tak jsem se dozvěděl nějaké nové věci, trochu si zopakoval některé věci z fyziky, no a že jsem něco z toho nepobral?? Jeden přece nemůže vědět všechno, žeano:)??
Co hodnotím velice kladně, je krásné grafické zpracování, přehlednost knihy, sympatické rozměry, které z ní neudělaly bichli typu "Zvíře" nebo Prehistorie".
Co mě zase tak moc nepotěšilo, bylo dalo by se říct větší než malé množství překlepů, někdy i takových, které poněkud měnily smysl věty, a taky několik zaměněných pojmů, faktických nesmyslů (dle mého názoru, ač v oboru laik, když jsem to četl, prostě mi to přišlo divné), které zcela obrátily třeba význam popisky u obrázku, u kterého byly. To by se asi u takové knihy stávat nemělo.