Velká samota

Velká samota https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501705/bmid_velka-samota-ktK-501705.jpeg 5 816 281

Rok 1974. Ernst Allbright se z bojů ve Vietnamu vrací domů jako jiný člověk. Je neklidný, trpí nočními můrami, nedokáže si udržet práci. Když mu řízením osudu spadne do klína chata na Aljašce, rozhodne se, že se tam i s celou rodinou přestěhuje. Divoká, krásná a nezávislá země se jim má stát novým domovem, kde budou konečně spokojeně žít. Také třináctiletá dcera Leni doufá, že společný nový začátek alespoň trochu zklidní bouřlivý vztah jejích rodičů. Po příchodu na Aljašku se zprvu zdá, že se jejich nové útočiště a společenství místních drsných a silných mužů a ještě silnějších žen skutečně stane lékem na všechna jejich trápení. Když však přijde zima, Ernstův psychický stav se prudce zhorší a rodina Allbrightových se začne nezadržitelně rozpadat. Spolu s další vánicí zasáhne Leni a její matku poznání, před kterým tak dlouho zavíraly oči: v okolní divočině je nikdo nezachrání, pokud jim má někdo pomoct, musejí to být ony samy. Velká samota je úchvatný příběh o lidské křehkosti a houževnatosti, o nádherné, ale nesmiřitelné přírodě, která měří všem naprosto stejným metrem. „Hannahová opět útočí na čelo žebříčku bestsellerů – tentokrát s Velkou samotou, rodinnou ságou odehrávající se v srdci drsné, ale překrásné aljašské divočiny.“ – Entertainment Weekly „Husarský kousek – Velká samota je kombinací řecké tragédie, příběhu mladistvé lásky a la Romeo Julie a procítěného vztahového románu.“ – Kirkus Review of Books #1 New York Times bestseller! Aljaška, 1974. Nepředvídatelná. Neodpouštějící. Nezkrocená. Pro rodinu v krizi je to ultimátní test přežití.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Argo

The Great Alone , 2017

PetraN17
12.09.2022 5 z 5

Díky vypravěčskému stylu se okamžitě dokážu přenést do příběhů a užit si dobrodružství. V knížce jsou tragické momenty, drsná příroda, zloba… přesto všechno je tam i naděje na šťastnější zítřky …:)))
Velmi doporučuji

zoew
05.09.2022

Nezaujalo, nudilo...nedočteno. Bohužel.

katerina6763
27.08.2022 5 z 5

Kniha byla napsáno opravdu krásně, čtivě. Obsahovala spoustu zajímavých informací o drsném životě na Aljašce, o způsobu, jakým tamní lidé přečkávají divoké přírodní podmínky. A v popředí toho všeho zajímavý příběh, který se vyvíjel po celou dobu knihy a nutila čtenáře číst neustále dále, aby věděl, jaký bude závěr a jak všechno dopadne. Občas velmi smutné, ale i takový může být život.

simona g.
10.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Víc o ní snad ani psát nechci, jen to, že doslova pohladila, úžasně se četla a zaslouží si dvojnásobek hvězd. Nádherná.

DreamerX9
09.08.2022 3 z 5

Silný, mrazivý a do života skvělý příběh. Mě osobně kniha tolik nenadchla. Chvily mě bavila velmi a chvilku zase vůbec vše bylo splatite ale nakonec zapadlo.

Marci70
08.08.2022 5 z 5

Nádherně napsaný příběh z drsné Aljašky.

rajen
02.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Přečtená na pláži na dovolené. Prostředí Aljašky krásně "ochlazovalo", velmi dobře se mi četla. Každopádně, Aljaška je moje srdeční záležitost, zvlášť, když znám místa, kde byl zasazen příběh. Líbila se mi moc, popis krajiny, postavy, "zápletka", prostě všechno, neměnila bych nic. Těžké osudy vyvážil závěr. Pro mě byl tento příběh pohlazení po duši. Doporučuji.

Rania
26.06.2022 5 z 5

Skvela!! Uzasna, brecela jsem . Par veci mi ale hodně kazilo dojem-nasedli do nastartovaneho auta. O 2 řádky níž-otočil klickem v zapalování a po nastartování se zaplo rádio. Nebo-slezla z postele bosa, poskrabane nohy….o par řádku níž-nohama v puncochach šla po chodbe.

Zuzulinka
22.05.2022 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla do děje. Kniha byla napínavá. Zvláštní. Líbila se mi.

reniva22
28.03.2022 5 z 5

Příběh byl dobrý, ale já jsem spíš hltala popis života na Aljašce a jejich lásku k ní.

mirinda973
24.03.2022 3 z 5

Tak já nevím...asi 1/3 knihy nebyla špatná, ale spíš neurazí nenadchne.
2/3 waaaauuu nemohla jsem přestat číst, jak mě knížka chytla.
No a konec ji zase zabil. Četla jsem Slavíka a tak asi i díky očekávání pro mě byla kniha spíš zklamání...2,5 *

MilaJ
20.03.2022 5 z 5

Krásný příběh o nekonečné síle lásky a také nádherné přírodě Aljašky. Za mně opravdu si zaslouží plný počet hvězdiček!!!

Katka2382
14.03.2022 5 z 5

Před delším časem jsem si v knihovně půjčila Slavíka a Velkou samotu,jako první jsem bohužel četla Slavíka a ten mě opravdu moc nenadchnul a tak jsem obě knihy vrátila zpět s tím že se mi Velká samota taky nebude líbit.Ale nedávno jsem na ni zase narazila a rozhodla se jí dát druhou šanci a dobře jsem udělala.
Je vidět že Aljaška a vůbec americké prostředí je autorce mnohem bližší než Francie za války.A na obou knihách je to sakra znát.
Takže pokud se vám Slavík moc nelíbil zkuste tuto knihu.
No až teda na ten sladký happy end,ale to se dá vydržet.

Paja.12
01.03.2022 3 z 5

Jsem trochu v rozpacích, jak tento román ohodnotit. První polovina knihy, ač měla pomalejší tempo, mě nadchla. Popis sžívání se městské rodinky s aljašskou divočinou jsem hltala, tím spíš, že mě tento kout světa už od malička fascinuje. Druhá polovina knihy mi nicméně tento dojem a radost z četby bohužel zkazila. Děj nabere takový spád a na pouhých sto stranách se uděje tolik zvratů (a nejedná se zrovna o příjemné zvraty), až to na mě začalo působit silně nereálným dojmem. Korunu tomu pak autorka nasadila v samém závěru, ve kterém čtenáři naservírovala naopak až pohádkově kýčovitý happyend, jenž se mě bohužel nijak emočně nedotkl. Přes to přese všechno je román příjemně čtivý. Hodnotím 3,5*.

FoxFox
09.02.2022 5 z 5

Velká samota, pro mě Velký příběh...Před začátkem čtení jsem se nedívala do anotace, a proto když jsem se na začátku knihy dočetla, že se rodina hlavní hrdinky stěhuje na Aljašku, moje srdce zaplesalo. Miluju příběhy z tohoto koutu světa, a tenhe byl opravdu silný. Na Velkou samotu budu dlouho vzpomínat, což je pro mě vždy známkou skvělé knihy.

Tereza0107
03.01.2022 5 z 5

To byla tak hezká knížka. Autorka svým poutavým popisem krásy a drsnosti Aljašské přírody způsobila, že jsem se do té představy naprosto zamilovala. Kolikrát jsem si až říkala, že i kdyby v příběhu nenastala žádná větší zápletka, tak si snad vystačím i se čtením o běžném životě mimo civilizaci.
Knížka mě po dlouhé době vtáhla natolik, že jsem četla a četla, až najednou koukám a ono je půl druhé ráno. Ale já prostě musela vědět, jak to dopadne s tolikrát zkoušenou láskou Matthewa a Leni. Příběh jako na horské dráze, nabitý emocemi a naprosto věrohodnými postavami. Knihu jsem odkládala se směsicí klidu, spokojenosti, radosti a kapkou lítosti, že to vše už skončilo. Jak Slavík, tak Velká samota jsou za úplně úžasné. "Jako dva hrášky v jednom lusku."

AnetJun
01.01.2022 5 z 5

Nádherná příroda Aljašky, krásný příběh, napsané čtivě.
Miluju knihy, kde mám chuť vyrazit na místo, kde se děj odehrává.
Opravdu jsem vážně uvažovala, že se přestěhuju na Aljašku.
Pro mě jedna z nejlepších knih.

jiri77
21.12.2021 3 z 5

Příběh zasazený do přírody Aljašky, je opravdu velmi drsný ale i plný lásky. Kniha mě celkem bavila ale očekával jsem asi něco jiného. Něco mi přišlo ,až moc přitažené za vlasy. Jsem rád, že jsem si knihu přečetl ,ale určitě se k ní už nevrátím.

lenkavildomcova
06.12.2021 5 z 5

Škoda, že nemůžu dát více hvězd. Knihu si přečetla nejdříve mamka a říkala mi, každopádně si ji přečti... a jsem moc ráda, že jsem ji poslechla. Mám pocit, že se chci přestěhovat na Aljašku. Mám v sobě po dočtení tolik citu, lásky, naštvání a spokojenosti... Fakt stojí za přečtení...

Arella
20.11.2021 5 z 5

Pěkná kniha. Aljaška mě z autorčina popisu naprosto uchvátila. Spisovatelský um K. Hannahové mě vtáhl velmi rychle do děje a já si čtení opravdu užila. Půlhvězdu bych odečetla za poslední třetinu knihy, kdy hrdinky utíkají z Aljašky "Ven", a ten velkolepý návrat v americkém stylu byl poněkud nas mou míru uvěřitelnosti. Slavík mě nepustil od začátku do konce, ten byl v příběhu silnější, avšak tady to vyvažovala aljašská příroda. Děkuji!