Velká obrazová přírodopedie

Velká obrazová přírodopedie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419267/bmid_velka-obrazova-prirodopedie-iHL-419267.jpg 5 4 3

Pozoruhodná vizuální kniha nejen pro děti, která zkoumá přírodní svět do nejmenších podrobností a umožňuje mladým čtenářům vidět přírodu tak, jak ji nikde jinde nepoznají, a to prostřednictvím úžasných detailů, průřezů, rozložených obrázků nebo rentgenových paprsků. Tato mimořádná encyklopedie je ideální potravou pro zvědavou mysl. Detailně ukazuje čtenářům, jaké zázraky se v přírodě kolem nás odehrávají, jak fungují a proč se dějí.... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Explanatorium of Nature , 2017

ddkk
24.12.2021 5 z 5

Další ze skvostných encyklopedií. Už ta atraktivní a neobyčejná stříbrná obálka s výřezem! Láká malé i velké k otevření...

Kniha obsahuje systematický přehled života na Zemi - od úplných základů, přes mikroorganismy, rostliny, bezobratlé a ryby, až po savce. Poslední kapitolou jsou Habitaty, tedy zjednodušeně prostředí, v nichž je život: od vysvětlení pojmu biom pak autoři pokračují přes deštný prales, třeba k lesům mírného pásma až k oceánům. Kniha má na konci užitečný slovníček pojmů a samozřejmě rejstřík.

Je to nádhera s mnoha krásnými velkoformátovými fotografiemi i detaily, s obrázky, vysvětlujícími schématy...celá je pojatá tak, aby bylo možné pochopit i vzájemné souvislosti a návaznosti.

Už dlouho jsem neviděla tak zdařilou knihu o přírodě, která bude určitě zajímat děti i dospělé. Tleskám!

bookcase
08.12.2019 5 z 5

Tohle baví všechny napříč generacemi a je úplně jedno, jestli ji má v rukou předškolák, který zkoumá fascinující fotografie, nadšený prarodič hltající informace a zajímavosti o přírodě, nebo rodič, pro něhož je publikace skvělým doplňkem při učení s potomkem.

Via64
30.10.2019 5 z 5

Bohatě ilustrovaná kniha nejen pro děti. Je přehledná, obsahuje zajímavé informace, zkrátka je úžasná. Kniha vyšla už v říjnu 2019.