Velká kniha pohádek

Velká kniha pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16593/bmid_velka-kniha-pohadek-clt-16593.jpg 5 190 23

Pohádky Boženy Němcové rezonují každou českou duší. Každé dítě je zná a každému dospělému kanou při poslechu slzy dojetí. Pohádky Boženy Němcové, není ryzejší krásy nad ně.

Jessica007
15.12.2023 5 z 5

Krásná knížka spojená s mým dětstvím. Předčítala mi z ní maminka nebo babička. Jen s první pohádkou "Jak Jaromil k štěstí přišel" jsem měla trochu problém. :) Stejně jako Hani77, byla moc dlouhá. Ale další pohádky už se mi líbily.

Hani77
06.12.2023 5 z 5

Knihu jsem četla v dětství opakovaně, tedy se mi musela moc líbit :-). Jen první pohádka "Jak Jaromil k štěstí přišel" mě nikdy moc nebavila, většinou jsem ji přeskakovala, protože byla moc dlouhá. Teprve v pozdějším věku jsem ji dokázala přečíst celou na jeden zátah.

PREBURDA
27.11.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala od rodičů, v dobré víře že budu číst, asi v devíti letech. Jenže mě vůbec nebavila, asi proto, že je psána tou "staročeštinou". Raději jsem poslouchala vyprávění, babičky. Po letech jsem jí oprášila a krásně se začetla, a musím říci, že být dítě, tak by mne opětovně nebavila a zavrhla bych četbu jako takovou. Pohádky Boženy Němcové jsou "tvrdšího" rázu až někdy morbidní. Co mi však na nich vadí nejvíce, když po rozsáhlém vyprávění, se příběh nepřirozeně utne a vyprávění je náhlý konec. Každopádně si myslím, že v těch jejich knihách je vepsán nelehký život Boženy Němcové. Pohádkovější a mnohem krásnější jsou pohádky zfilmované na motivy některých z těchto známých pohádek.

RMarkéta
04.11.2022 5 z 5

Ráda se ke knize vracím, abych ji alespoň minimálně prolistovala, protože za to stojí. Pro malé i velké čtenáře, i když těm velkým dá možná mnohem víc. Řada z pohádek byla zfilmovná a nebo posloužila jako inspirace pro filmový příběh. Vždyť je to náš národní poklad. Čeština je zde nádherná. OK, nechala jsem se unést nostalgií, ale to ke vzpomínkám na dětství patří, takže proč ne. A kam jinam bych v dnešní bláznivé době měla utíkat, než právě do světa pohádek.

Čmeláček
04.09.2022 5 z 5

Z této knihy mi předčítali rodiče, když jsem byl ještě hodně malý. Líbily se mi všechny pohádky, ani nevím, která byla nejlepší.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Na tuto knihu vzpomínám obvzláště s velkou láskou. Jsem velikou milovnicí od dětství českých pohádek, které jsou naším národním pokladem a mají neuvěřitelné kouzlo a moc uzdravovat dětskou duši. Jsou balzámem a pohlazením pro všechny generace čtenářů.

KanWay
20.06.2021 5 z 5

Moc se mi líbí, jak autorka pracuje s psychologií postav, a jak už zde bylo v komentářích zmíněno, cituji "ta čeština..." – nádherná ukázka našeho jazykového bohatství a vytříbenosti, zvláště pro děti.

valda
16.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Pokud někdo bude definovat, co to znamená, když se řekne česká pohádka, určitě jedním ze stěžejních bodů budou pohádky Boženy Němcové. Do tohoto obsáhlého vydání se toho vlezlo opravdu hodně, takže je tam všech 12 měsíčků i celé Sedmero Krkavců :-) Našlo se místo i pro méně známé pohádky. Většinu pohádek znám spíše z filmového zpracování. Je zajímavé vidět, jak hodně se někdy film liší od původní pohádky. Třeba chudáka Princeznu se zlatou hvězdou si chtěl vzít za ženu vlastní otec. A princi se zalíbila, ne když si sundala kapuci z myšího kožíšku, ale když jí princ šmíroval při koupání. :-) No nevím, jak tyhle věci působí na děti. Pohádky jsou zajímavé, ale mě osobně ne úplně seděl autorčin vyprávěcí styl. Působil na mě suše, ne nějak extra zábavně. Každopádně doporučuji všem minimálně jako doplnění vzdělání.

petra.kosiky
21.02.2021 5 z 5

Četli jsme vydání z roku 1928, které mám doma po prababičce. Ta knížka je skoro sto let stará, ale ta čeština, ta čeština! Nebylo téměř třeba při čtení cokoliv pozměňovat, i pro dnešní děti je tenhle sto let starý jazyk srozumitelný. Byly to pro mě večery návratů do dětství...

knihyKeMne
10.11.2020 5 z 5

Oblíbená kniha mého dětství. Milovala jsem i ty ilustrace. Některé pohádky byly šíleně dlouhé (pro mé dětské vnímání), některé jsem nepochopila (Alabastrová ručička), některé jsem četla stále dokola, protože jejich svět byl tak exotický (hned ta první, nebo Paví král).

Atanone
12.10.2020 5 z 5

Klasika a navíc krásná. Spojená s dětstvím a maminkou, která mi hodně četla. Trochu se bojím, že příští generace bude ke čtení takových pohádek potřebovat slovník. A nebo je dostane už v genderově upravených verzích..

m_martina
15.05.2020 5 z 5

Pohádky Boženy Němcové byly a stále jsou moje oblíbené, ráda se k nim vracím i v dospělém věku.

ijcro
04.11.2019 5 z 5

Knihu jsem jako dítě miloval, a nejen díky překrásným ilustracím, ale té poetice, která pohádkové příběhy provází. Rozhodně doporučuji

85098211
29.12.2018 5 z 5

Překrásná kniha pohádek, které jsem jako dítě četla opakovaně. Úplně všechny jsem je zbožňovala a pokud si ještě správně vzpomínám, ze všech jsem byla nadšená a ani jedna z nich mě nezklamala ;-). Tato sbírka je opravdový poklad a myslím si, že by měla co říct i generaci dnešních dětí. Rozhodně knihu doporučuji i ostatním čtenářům - a nejen těm malým ;-) - mně se totiž líbila moc!

tygřík2
24.10.2018 5 z 5

Moje milovaná kniha, moje milované pohádky, moje milované ilustrace.
Nejvíce mne kdysi zaujala víla, co se zjevovala v tryskajícím prameni a voda padala na zem jako perly. Vzpomenu si na ni pokaždé, když pozoruji naše zahradní kropítko v akci. A čekám, kdy z něj ta bytost z jiného světa vystoupí..

karolina7748
17.12.2017

Také ji máme už od mého dětství, krásné pohádky.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Poklad v naší knihovně.

nai.ivka
04.09.2017 5 z 5

Četli ji rádi moji prarodiče, rodiče , dostala jsem ji s krásnými ilustracemi pod stromeček, rády si je čtou moje děti ...

majík1
05.07.2016 5 z 5