Ve znamení Štíra

Ve znamení Štíra https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170439/bmid_ve-znameni-stira-170439.jpg 4 239 72

Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii: kolem báje o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních rozehrála příběh dvou mladých lidí, příběh jejich vztahu a nelehkého dospívání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Scorpio Races , 2011

Aniday
11.12.2015 5 z 5

tento magický příběh - nejen o lásce ke koním - mě naprosto strhl a neustále nutil číst dál a dál až do úplného konce (cíle)...

Misa25
16.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh, prostě úžasné....autorka si mě získala už sérií Vlci z Mercy Falls, ale tato kniha byla stejně dobrá, koně jsou skvělí, a takovýto příběh je nový a neotřelý....:)))))

DominikaFuch
12.07.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. A to nejen proto, že miluji koně.

Alena_S
25.12.2014 4 z 5

Atmosféra temně nádherná, zápletka originální, děj plný napětí a romantika nenásilná; jen ten rozjezd kdyby nebyl tak pomalý..

Annie G.
12.12.2014

Mohlo by to být kratší, někdy je to trchu moc rozvlekle. Konec je prostě krasy :-)

Markett
26.11.2014 5 z 5

Už když jsem četla námět, přemohla mě zvědavost a knihu si v knihovně půjčila. A rozhodně jsem zklamaná nebyla. Téma, které se vázalo ke koním, ještě k vodním koním, krvežíznivým potvorám, se mi moc líbilo. A dostihové pozadí bylo moc pěkné. Nechybělo napětí a charakter Seana mě dost překvapil, kdo by čekal, že hlavní hrdina bude takový nemluva? Ale jeho láska ke koním se mi hrozně líbila a hned jsem si ho oblíbila. Šotek byla taky super, ale škoda, že mezi ní a Seanem to začalo tak pozdě, vlastně až ke konci knihy. Určitě mohu doporučit a dávám kladné hodnocení. :)

Sobotikova
07.10.2014 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že knížka je o krvežíznivých koních, tak jsem si říkala, že to nebude asi šálek mojí kávy. Nakonec jsem začala knížku číst a už jsem se nedokázala odtrhnout. Úžasná atmosféra, postavy, příběh...moc pěkné, bude se mi po hlavních postavách a po vodních koních stýskat :)

Desire_Lydon
27.08.2014 5 z 5

Tahle kniha byla dokonalá. Velmi oceňuju originalitu příběhu a autorčinu fantazii. A také to, jak dokázala vodní koně popsat. Nádherní a nebezpeční. Ze začátku jsem si myslela, že dostihy budou delší a bude jim věnována větší část než přípravě, ale i tak mně kniha bavila a nezklamala. Taky se mi líbil popis atmosféry ostrova a drsný život obyvatelů ostrova Thisby. Právě ta jedinečná atmosféra dělá knihu vyjímečnou. Postavy byly propracované, oblíbila jsem si Šotka (ta přezdívka na ní vážně sedí), ale i Seana. Vztah mezi nimi byl takový nenásilný, žádná láska na první pohled a právě to se mi líbilo. Nejen hlavní hrdinové, ale i Corr a Dove mi přirostli k srdci. Někdy se zdálo, že jsou to taky lidé a ne koně. Konec byl nádherný.

Evča Korejka
07.08.2014 4 z 5

Super kniha, na začátku trochu nudné.

martula.07
12.07.2014 4 z 5

Velmi pěkný příběh spojení dvou bytostí s emotivním koncem. Musím říct, že Corr mi přirostl k srdci.

Monča15
07.07.2014 5 z 5

Knížky od Maggie se mi moc líbí. Její trilogii Vlci z Merci Falls jsem četla jedním dechem a u téhle knížky tomu bylo stejně. Je to úžasná knížka o koních a má originální myšlenky - masožravý koně - no prostě paráda. Kol a kolem jsem jí přečetla do dne a pul a hodně mě mrzelo, že knížka nemá pokračování, nebo není delší. Líbila se mi ta láska ke koním, která potom vedla k lásce mezi postavami. Celou dobu jsem čekala na závod, který přišel až ke konci a musím říct, že to byla třešnička na dortu. Rozhodně doporučuji na čtení!

Sam.Mischell
22.06.2014 5 z 5

Závod jsem čekala trochu víc rozepsaný, ale ten konec je nádherný.

hanap
21.05.2014 3 z 5

Zajímavé , obdiv autorce za její fantazii.

Bunburistka
28.04.2014 3 z 5

Knížky od Maggie mám velice ráda, její trilogie Mrazení se mi velice líbila, a proto jsem neváhala a v knihovně sáhla i po této knize.
Téma knížky mě dost zaujalo, je neotřelé a zajímavé. Ještě žádnou knížku jsem s takovýmto námětem (masožraví koně) nečetla a musím uznat, že se mi kniha celkově líbila. Díky tomu, že vyprávění přeskakovalo z jedné postavy na druhou, plynul děj rychle. A prostředí je taky moc pěkně vykreslené. Avšak jediné, u čeho jsem se bála, bylo až téměř ke konci, a to když málem Sean přijde ve stáji o Corra, a pak jsem byla zvědavá na samotný závod :)
Je to pěkné oddechové čtení, se zajímavým námětem.
Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky
doporučuji ! :)

juliekrocova
18.04.2014 4 z 5

Nádherná kniha, strhující konec - koncem si mě tato kniha získala.

cie
31.03.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo, právě díky originálnímu nápadu o "masožravých koních".

Brambram
01.03.2014 4 z 5

Nejsem milovnice koní, vlastně se jich spíš bojím. Přesto mě v této knize mořští koně okouzlili a způsob vyprávění také, krásně jsem si u toho odpočinula.

Nicol González
26.02.2014 5 z 5

Když jsem viděla knížku, tak jsem uvažovala jestli se ji přečtu nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala a jsem za to vděčná. Krásný čtení a zajimavý příběh. Konec je fantastický a velice dojemný. Doporučuju!!

Bublushka
25.02.2014 4 z 5

Když jsem v knihovně zahlédla povědomý obal a zjistila, že to je něco co jsem ještě nečetla od skvělé Maggie Stifvater, zajásala jsem a musela si to hned půjčit. A neprohloupila jsem. Maggie Stifvater opět přesvědčila jak skvěle umí popsat rodící se vztah a jak dokáže dokonale popsat pocity dospívajících v nelehkých situacích. Zápletka příběhu je celkem jednoduchá a vlastně se tak toho zas tak nepoděje. Jedná se jen o dva lidi a jeden závod a koně k tomu jako bonus. Ale to ani tak nevadilo. Knihu jsem si užila, Moc mě bavila a moc jsem se těšila na další setkání se Šotkem a Seanem a jediné co mi snad chybí je vysvětlením proč si Kate nechává říkat Šotek. Moc milý je i doslov autorky na konci. A konec samotný? To je naprostá báseň. Stiefvater mě koncem nadchla i u Splynutí a tady opět nezklamala. Velmi dobrá kniha, kterou vřele doporučuji všem kdo mají rádi trošku fantazie v okolí lásky a tajemna. Moc se těším na další knihy od Stifvater. Opět jsem s ní strávila pár příjemných dní.

IvcaK98
10.02.2014 5 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli zajímavému prostředí, ve kterém se odehrává, nic podobného jsem ještě nečetla. Koně mi nijak zvlášť neimponují, avšak tyhle divoké, nespoutané a nebezpečné vodní bytosti mě bavily od začátku až do konce. Po autorčině sérii o vlkodlacích jsem váhala, ale tímhle si mě Maggie Stiefvater získala. Super.

koně pro mládež pro dospívající mládež (young adult)

Maggie Stiefvater
americká, 1981