Ve znamení Štíra

Ve znamení Štíra https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170439/bmid_ve-znameni-stira-170439.jpg 4 239 72

Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii: kolem báje o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních rozehrála příběh dvou mladých lidí, příběh jejich vztahu a nelehkého dospívání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Scorpio Races , 2011

Posli
26.01.2014 5 z 5

Přiznám se, že jsem ke koním nikdy neměla blízký vztah a je pravdou, že tahle kniha to nezměnila, ale i přesto mě příběh bavil a zaujal. Začátek byl takový pozvolný, ale postupem času si mě kniha začala získávat. I když kniha nebyla nabita akcí, jak to mám mnohdy ráda, tak mě kniha něčím zaujala. Možná to byly postavy nebo možná tajemné prostředí s keltskou mytologií. Tahle knížka mě velmi potěšila a krásně jsem si u ni odpočinula. Jen tak dál Maggie!

menalinda
15.01.2014 5 z 5

Napínavé,nádherné a dech beroucí čtení!

Miyako
03.01.2014 5 z 5

No konečně! Přesně po něčem takovém pasu už dlouhou dobu, a pomalu jsem si už začínala zoufat, že to snad nikdo nenapíše...
Dokonalá knížka, která obsahuje všechno, co jsem hledala, a co můžu od knížky s tak netradičním námětem a kvalitní zápletkou čekat. I tempo vývoje příběhu je bravurně zvládnuté a má nenásilnou gradaci. Žádná křeč ve vývoji psychiky postav a oceňuji situace z těch všednějších částí života hrdinů, které byly zpracované tak, jak je skutečně je možné zažít, včetně průpovídek a dále nerozváděných roztržek, díky kterým je kniha tak sugestivní.
Kdybych měla kontakt na autorku, hned jí jdu psát děkovný dopis... *aktualizace: adresa nalezena, óda prozatím jen ve Wordu
Také bych chtěla pochválit jazyk překladu, který podle mého dokonale odpovídá charakterům jednotlivých postav.
Po letech se mi teď zastesklo po koňském hřbetu :-)
*aktualizace 7.3.2014 - právě mi domů dorazila původní anglická verze, díky níž jsem odhalila jednu drobnou chybku české překladatelky - a to samotné čtení termínu pro vodní koně ("kapl", nikoliv "kepl") :-/ překladatelka se nechala zmást nejednoznačností anglického textu, aniž by si dala tu práci jako já a původní irské čtení si dohledala...
To ale vůbec nic nemění na faktu, že je to knížka, na kterou se hned tak nezapomíná :-)

Domča
01.01.2014 5 z 5

to Mišet: Tahle knížka je sólová, alespoň pro zatím a dokonce bude zfilmovaná! ;)

lakme
20.12.2013 5 z 5

Jsem z knížky naprosto nadšená, opravdu mě chytla a já ji v noci musela dočíst, i přesto že jsem byla ospalá a bolely mě oči :D A vztah mezi Seanem a Kate byl moc milý.... :) ;)

Marki87
14.12.2013 4 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Nevím, začátek mi přišel hrozně nudný. Ale postupem mě kniha vtáhla a druhou polovinu jsem přečetla doslova jedním dechem. Bylo to zajímavé a neotřelé téma, konečně žádní upíři nebo vlkodlaci, kterých jsou plná knihkupectví :-) A musím ocenit i konec. Čekala jsem trapný happy end, ale nakonec to autorka zvládla bravurně :-)

Katschka
12.12.2013 5 z 5

Mám rozečteno a jakožto majitel koní a jezdec velice oceňuji styl a především správné názvosloví! Určitě se zde nesetkáte s tím, že "pobídl koně patami do slabin" nebo ho někam "přivázal za uzdu."
Zatím se mi líbí moc, krásně napsáno, čtivé, no paráda, doporučuji! ;)

dqenisa
05.12.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo.
Je to velice hezký a poutavý příběh, je plný dobrodružství, přátelství, odvahy, lásky. Už když jsem si to kupovala, tak jsem věděla, že nebudu zklamaná.:-)

Kajda
21.10.2013 5 z 5

Tak fajn, tahle kniha mě dostala... :) Zaprvé se točí okolo mně blízkému tématu- koní (i když jsou to krvelačné zrůdy, ale to je občas každý kůň ne ? ;) ) a hlavně se odehrává na neobvyklém místě, které si asi každý autor moderních knih hned tak nevybere. Jinak mi byla také velmi blízká hlavní hrdinka se zvláštní přezdívkou :)

Sapy
14.10.2013 4 z 5

Kniha, která si určitě zaslouží pozornost. Od dané autorky je to má první přečtená kniha, překvapila mě barvitost s jakou děj líčí, popisuje nehostinnost ostrova v kontrastu s jeho kouzlem. Milostný příběh trochu připomíná Stmívání. Člověk by si řekl, co u takového příběhu může být za zápletku. Občas je ale velmi (mile) překvapen. Jednoznačně doporučuji a přečtu si nejspíš znovu.

kneslova
10.10.2013 4 z 5

Vypadá to, že žádná další kniha, co čtu od této autorky se prostě nevyrovná trilogii Mrazení. Ale jako všechno od Maggie - perfektně, čtivě napsáno, ale na koně - dravce si nemohu zvyknout .

Jass
25.08.2013 5 z 5

Na tuhle knížku se strašně moc těším, protože ten trailer byl opravdu moc povedený, stejně jako obálka... A to prostředí... skotsko i irsko já rozhodně můžu :D

koně pro mládež pro dospívající mládež (young adult)

Maggie Stiefvater
americká, 1981