Ve vteřině

Ve vteřině https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462706/bmid_ve-vterine-ofz-462706.jpg 5 142 57

Ve vteřině série

Během zlomku vteřiny šestnáctiletá Finn Millerová zemře. Ale její příběh teprve začíná... Po tragické autonehodě se Finn ocitne mezi nebem a zemí. Bezmocně sleduje, jak se její nejbližší zoufale snaží přežít. A zatímco někteří se nečekaně projeví jako hrdinové, v jiných neštěstí probudí to nejhorší. Finn by se chtěla posunout dál, jenže jak by mohla svou rodinu a přátele opustit, když se jejich životy roztříštily na milion kousíčků?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

In an Instant , 2020

Jenny46
04.02.2022 5 z 5

Příběh vypadá obyčejný rodinný výlet do hor, vypadá jako zábava, ale opak je pravdou...
Nechci spoilerovat příběh, ale nikdy nevíte jak zareagujete, když se stane tragédie svými činy.
Mrazivý příběh k zamyšlení, smutný a emocemi nabitý. Musím pochválit obálku.
Vřele doporučuji

Pája699
31.01.2022 5 z 5

Tak tohle byl vážně strhují příběh, waw! Díky mým knižním přátelům můj seznam knih asi nikdy neskončí :-D ale to vůbec nevadí, díky tomu jsem narazila na tuto knihu se skvělým příběhem. Pro Finn Millerovou její příběh začíná po její smrti, kdy přišla o život při tragické autonehodě. Bylo vážně fascinují sledovat to z toho úhlu pohledu. Skvěle vylíčené postavy, jejich chování, chvilkami až člověk žasl kam až je schopen zajít. Každý se s tragédií vyrovnává po svém. Za mě jedno velké doporučení. A nakonec musím ještě pochválit krásnou obálku knihy.

Vorlovar
29.01.2022 5 z 5

Přečteno za jeden večer. Nádherná kniha, budu na ní ještě dlouho myslet.

ydnac
22.01.2022 5 z 5

Nemohla jsem odložit, dokud jsem nedočetla :-)
Příběh vypráví Finn, která zemřela při tragické autonehodě a sleduje své blízké a kamarády jak se vypořádají s následky této události, se svým chováním, jak se kdo rozhodl v kritické situaci.
Chránili by jste sebe?, svoje dítě, cizí dítě, přátele?, šli by jste pro pomoc?
Přemohl by vás strach o život?
A co teprve následky...
Napínavá a dojemná kniha.
Nádherná obálka :-)
Doporučuji a děkuji Šánce za její komentář, který mě na tuto knihu nalákal :-)

Šánka
16.01.2022 5 z 5

Já snad odvolám, že nečtu a nemám ráda duchařiny, tato kniha byla naprosto skvělá!
Ve vteřině se změní život 16leté Finn, její rodiny i přátel, když se jejich auto zřítí ze srázu a ona nehodu nepřežije. Stává se tichým průvodcem dalších událostí, protože ještě úplně odejít nemůže...
Perfektně vykreslené postavy, jejich reakce v etrémních podmínkách a následné vyrovnávání se všech s celou tragédií. Je tam mnoho otázek, které si můžeme klást, jak bychom se zachovali my, zvítězil by pud sebezáchovy, ochrana těch nejbližších, či morální zásady? A co naše svědomí, vážně by zůstalo čisté?
Mnoho otázek, mnoho odpovědí, mnoho pohledů a za mne jedno velké doporučení!
A ještě k obálce, málokdy se stane, aby byla tak dokonale výstižná.

verculka
13.01.2022 4 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala zda dát čtyři nebo pět hvězdiček. Téma knihy i její zpracování je zajímavé a nedá vám spát. Přemýšlíte jak by ste se zachovali vy. Jste dobrý člověk? Udělali by ste pro své nejbližší cokoliv? Doslov autorky na konci mě zaujal hodně, možná nejvíce z celé knihy. Jen některé části knihy jakoby byli napsaný pro daleko mladší věkovou skupinu než jsem já a celkový dojem z knihy mi to trošku "zkazilo". Rozhodně knížku doporučuji přečíst a budu moc ráda když si ji přečte i má dcerka časem.

Miro67
11.01.2022 5 z 5

"... přemýšlím o tom, jestli naši lidskost určují víc okolnosti než svědomí...".
Jak veliký je rozdíl mezi tím "co bych dělal, kdyby se stalo to a to" a co pak člověk skutečně udělá? Vypjatá situace prověří naši náturu i svědomí.
Velmi působivý styl vyprávění, po nehodě budete i vy zažívat ten chlad. Výborné vykreslení charakteru všech postav. Skvělá volba Finn jako průvodce celým příběhem.
PS. Přečtěte si na konci i poznámku autorky.

MiroslavKutík
07.01.2022 5 z 5

Silný nezapomenutelný příběh.

Tato kniha mi dlouho zůstane v paměti. Moc se mi líbilo jak je kníha psaná z pohledu vyprávění Finn.

Tuto knihu Doporučuji..

boeink
31.12.2021 4 z 5

Ve vteřině, lusknutím prstů nebo mrknutím oka se může změnit náš život. Nebo můžeme umřít. Vypravěčkou tohoto emočně bohatého příběhu je mrtvá Finn, která zpovzdálí sleduje, jak se její blízcí vyrovnávají s neštěstím, které přežili.
Poslední letošní přečtená kniha a byla to dobrá volba. Doporučuji, stojí za to si ji přečíst.

Inka063
26.12.2021 4 z 5

Dobře zvolené ingredience - postižený kluk, pes, sympatická, čerstvě zamilovaná a vtipná hlavní hrdinka... Vůbec ale neodsuzuji. Kniha se dobře čte, příběh je reálný a vůbec ne povrchní. Ve vteřině se skutečně může stát cokoli, co nám obrátí svět naruby. A bůhví, jak bychom se zachovali...

kneslova
26.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Těžko se mi hledají slova, teď přímo po přečtení knihy. Je naprosto skvělá , bravurně napsána , psychologie postav je geniální a taky příběh samotný . Opravdu přemýšlím jak bych se zachovala v takové situaci a chování přítomných na místě nehody tak lehce neposuzuji.
Většina děje se odehrává po nehodě a hrdinové se vyrovnávají s tím co se stalo a nikdo z nich nezůstane stejný …
Geniální je i nechat vyprávět příběh mrtvou Finn… zároveň děkuji čtenářce , která uvedla, že o psa se nemusíme bát to mi při čtení pomohlo číst dal s lehčím srdcem… ta kniha je prostě úžasná i s tím doslovem autorky…

mysterygirl
20.12.2021 5 z 5

Dojemne krasne a smutne

xena2711
09.12.2021 5 z 5

Dokonalý, překrásný román a přitom příběh, který nechcete nikdy zažít. Lidsky a emotivně psaný příběh, který Vám během pár stránek přiroste k srdci a nejde vůbec odložit.
Na první pohled Vás určitě zaujme nádherná obálka a pocitově odrovná obsah...určitě doporučuji..

Mandlevest
06.12.2021 4 z 5

Číst tuto knihu bylo pragmaticke rozhodnutí. Má totiž celkem velká písmena a krátké kapitoly, což mi z důvodu probíhajícího nepříjemného zánětu spojivek vyhovovalo, bylo to hodně o čtení po chvilkach. Předně musím napsat, že obálka knihy je opravdu nádherná a pěkně vystihuje obsah tohoto rodinného dramatu. Je čtivý, realisticky napsaný, dojemných chvilek je zde tak akorát a vůbec celé je to dosti uvěřitelné a kniha se bude určitě líbit většině čtenářek. Originální způsob zvolení vypravěče jsem již dříve poznala v knize V plamenech a musím říci, že ta ve mně vyvolala větší emoce, možná tím, že styl vyprávění byl složitější a více emotivní a to já ráda. Ale je také možné, že za ty 4* můžou ty moje spojivky:-). Každopádně si knihu anebo obě přečtěte, budou se vám líbit.

miri.stajko
24.11.2021 5 z 5

Kniha, co vás chytne za srdce, příběh, co se zavrtá pod kůži, postavy, které se zahryznou do mozku a vy na ně musíte myslet ještě dlouho po přečtení! Dojemná, hrůzostrašná, ale zároveň nádherná kniha. Klobouk dolů!

MonaR0se
10.11.2021 5 z 5

V okamihu je emočne nabitý príbeh o jednej nehode počas snehovej kalamity, ktorý vás najskôr rozloží na atómy a postupne vás poskladá späť. Je to bolestivé a zničujúce čítanie o tom, čo všetko (alebo koho) sme my ľudia schopní obetovať pre záchranu seba a svojich blízkych. Autorka v ňom odkrýva pravú ľudskú povahu, a to prostredníctvom mŕtvej rozprávačky (čím dostáva príbeh jemne nadprirodzený nádych).

Celou knihou sa nesie melancholická a znepokojivá atmosféra a výrazný až surový pocit straty. Autorka vynikajúco a autenticky vykreslila náhľad do traumatizovanej mysle a vyrovnávanie sa s následkami svojich rozhodnutí a činov.

Každá jedna postava v tomto príbehu je rovnako dôležitá. Je vykreslená neuveriteľne realisticky, do najmenších detailov. Pôsobí to tak, akoby autorka neopisovala fiktívne postavy, ale tie skutočné. A ona ich vlastne skutočne opisovala.

Pre vierohodné vykreslenie postáv sa totiž inšpirovala udalosťou, ktorá sa jej stala v detstve a nad ktorou sa zamyslela až v dospelosti. Tento náhľad do pravej ľudskej podstaty, do ľudských pováh a do toho, čo všetko sme schopní vykonať vo vypätých situáciách, ju natoľko šokoval, že sa o tom rozhodla napísať pravdivo a bez servítky. Vďaka čomu celý príbeh pôsobí neuveriteľne kruto, no zároveň otvára oči.

Na mňa tento príbeh veľmi zapôsobil a už teraz viem, že nad ním budem premýšľať ešte veľmi dlho. Autorka sa totiž zamýšľa nad tým, že vlastne nemáme žiadnu záruku, keď niekomu známemu zveríme svoje deti. Nikdy si totiž nemôžme byť istí, či sa o naše deti v život ohrozujúcej situácii postarajú ako o vlastné. A to je, bohužiaľ, krutá pravda...

Ďumbierka
21.10.2021 5 z 5

V OKAMIHU je kniha, ktorá sa mi dostala pod kožu.

Zasiahla mi srdce a ja som prežívala všetko, čo sa v knihe dialo a zároveň som musela sama premýšľať o tom, ako by som sa zachovala ja, moja rodina alebo priatelia…

Myslíme si jedno, ale rôzne situácie a okolnosti, ktore sa môžu stať, až tie nám úkažu realitu.

Príbeh v tejto knihe sa ma dotkol a ja som uronila nejednu slzu.

Osudy všetkých postáv sú tak zaujímavé, že napriek sympatiám či antipatiám som jednoducho potrebovala vedieť, ako kto dopadne.

Rozpadajúca sa rodina, ktorá sa to snaží zlepiť na spoločnom výlete.
Otec, ktorý je optimista a celý svoj voľný čas aj na úkor seba, venuje hlavne autistického synovi, no niekedy je to veľmi náročné. Chladná matka, ktorá city nedáva najavo takmer nikdy. Majú spolu štyri deti, tri dcéry a jedného syna a niekedy máte z toho všetkého zvláštny pocit.
Druhá rodina, ktorá naoko vyzerá krásne a súdržne.

Príde zlom v podobe nehody a tam sa im začnú masky rozpadať a my nahliadneme do duše každého aktéra.

V niekom to prebudí to najlepšie a v niekom naopak.

Stretávame sa tu so strachom, s bolesťou, smrťou, túžbou prežiť…

Všade je len chlad a my máme možnosť sa na celú vec pozerať takmer nestranne, nemáme však šancu zasiahnuť.
Sledujeme, ako sa ľudia rozhodujú a dúfame, že sa v nich prebudí to najlepšie a ak to tak nie je, láme nám to srdce a núti nás to, ako čitateľa, premýšľať.
Niekoho hneď odsúdiť alebo sa to len snažiť pochopiť.

Sama som bola zmätená a zároveň si ten pocit užívala.
Charaktery postáv sú úžasne prepracované a pritom je to “len” YA čítanie.
Kniha sa číta tak ľahko, až musíte spomaliť, lebo sa vám príbeh minie a to som nechcela.

Bála som sa, plakala, hnevala, usmievala sa aj smútila.
Emócie mnou pretekali.

Áno, áno. Toto chcete čítať.

Nie je to žiadny krvavý thriler, no napriek tomu, tu istú časť sledujeme boj o prežitie. Zároveň je to skvelý psychologický román s prvkami drámy, ktorý vás nedusí a nepríde vám ako ťažký.
Kapitoly sú krátke a svižnosťou pripomínajú práve to napínavé čítanie.
P.S. info pre psíčkarov

V knihe máme aj psíka - Binga , ktorý to všetko zvládne a tak smelo odporúčam aj milovníkom zvierat.