Ve stínu erbu

Ve stínu erbu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71895/ve-stinu-erbu-71895.jpg 4 149 38

Francie za vlády Ludvíka XV. Raymond je druhorozený synem vlivného hraběte, Frederika dcerou bohatého sicilského vévody Zasnoubili je už v dětském věku. Raymondův otec potřebuje finance, Frederičin zase politický vliv. Děti se upřímně nenávidí. Přesto ke sňatku o deset let později dojde. Než si novomanželé stačí urovnat nepřátelské vztahy, odjíždí Raymond do války a Frederika je odložena na puštěný lovecký zámeček. Musí se vypořádat nejen se složitými životními podmínkami, ale i s intrikami Raymondovy rodiny.... celý text

Radka1911
21.11.2018 5 z 5

Trocha romantiky, trocha napětí, sympatická hlavní hrdinka, a to vše zasazené do Francie v období vlády Ludvíka XV. Opět velice čtivý příběh.

Evišťátko
07.03.2018 5 z 5

Příjemné čtení, dobře propracované postavy, romantické pozadí příběhu je nevtíravé, to oceňuji!

knihovnička007
21.11.2017 5 z 5

Opět a zase skvělá kniha autorky. Vztah, který se vyvíjel mezi Frederikou a Raymondem byl krásně popsán.
Krásně napsáno (zase).

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Evaneva
10.05.2017

Oddychové čtení na dovolenou, nechybí ani trocha historie.

Majdule
05.03.2017 3 z 5

Dobře řemeslně napsaný milostný román s historickou tématikou. Zápletka je napínavá, postavy k sobě hledají cestu, obsahuje zradu, intriky a přátelství. Ale chybí mu schopnost emočně zaujmout, vtáhnout. Tedy to, proč podobné romány čtu, byť nepatří do zlatého fondu literatury.

helenkan
14.04.2016 4 z 5

Pěkná oddechovka.

raty
05.11.2015 5 z 5

Krásný příběh, který potěší každého, kdo si rád odpočine nad romantickou historickou knihou od české autorky.

TaLu
21.07.2015 4 z 5

Autorka opět přišla se zajímavou zápletkou. Romantika, intriky, napětí a to všechno svižně a čtivě podáno. Určitě kniha, která potěší nejen nenapravitelné romantiky.

R.E.M.
17.07.2015 4 z 5

Příběh nechtěného manželství, smluveného rodiči, zábavné naschválnosti a zlomyslnosti ústřední dvojice, intriky, a pak... - překvapivě půvabná poetika.

Natique
01.11.2014 5 z 5

Na knize mě zaujal už Prolog, který čtenáře navedl k domnění, že se příběh bude odehrávat ještě v dávnější historii, než v níž se skutečně odehrával; příjemné seznámení s původem jednoho z rodů.

Jinak nemohu říci, že by mě příběh vyloženě něčím překvapil nebo okouzlil (jako autorčina kniha Dům U tří borovic), ale určitě mi zpříjemnil sobotní odpoledne. Líbí se mi styl, jakým autorka píše a těším se na další její knihy.

Hřibče
26.09.2014 4 z 5

Paní Körnerová mě opět nezklamala! :) Sice se mi trošku více líbila první polovina příběhu, kde se Frederika s Raymondem příliš nemuseli, což mělo za následek mnoho hodně vtipných situací. Zároveň tam ale bylo v jednom okamžiku tolik krásně popsané romantiky, až jsem si tu konkrétní část musela číst dvakrát, jak se mi líbila. :) Druhá polovina knihy byla více o dvorských intrikách a tehdejší politice, na druhou stranu byla i akčnější, takže měla také hodně co do sebe a konec byl opravdu strhující.
Celkově se mi román velmi příjemně četl a jsem moc ráda, že jsem se díky paní Körnerové a jejímu příběhu mohla vypravit do minulosti, poznat jinou zemi a jiný mrav a zároveň i na chvíli pustit svoje vlastní starosti z hlavy. :) Těším se na další knihy od této autorky! :)

BeruškaB
28.02.2014 5 z 5

Moc pěkná,jakovšechny knihy této autorky

LilyLake
06.10.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha lišící se od četby, kterou jsem od autorky četla. Zajímavý příběh, ale na opačnou stranu velice krutý osdu hlavních postav.

KikiZ
07.09.2013

Knížka je velmi čtivá a ačkoli nejsem nijak vášnivá čtenářka knížek pro ženy, tak historické romány této autorky mám moc ráda a báječně u nich lidově řečeno "vypnu". Je to sice všechno hodně stejné - napřed k němu cítí nechuť a nemá ho ráda a pak se do něj nakonec zamiluje - ale jednou za čas si přečíst podobnou knížku vůbec nevadí. Navíc mít doma takového Raymonda Vallandreye by nemuselo být vůbec špatné ( i když teď mi tak napadá, že on toho času doma zrovna moc nestrávil - pořád byl někde fuč)

VladkaBU
25.07.2013 5 z 5

Krásné čtení, příběh z 18. století, z doby, kdy byly sňatky dvou lidí dohodnuty již v jejich dětství. Tím se docílilo akorát toho, že jeden druhého nesnášeli. Pak se ale rozvine zajímavý příběh, který má na konci překvapivé rozuzlení.

Lucka385
16.07.2013 5 z 5

Moje první přečtená kniha od této spisovatelky a rozhodně u mě měla úspěch. Napínavý děj, hezky napsané.

maryzka
04.05.2012 2 z 5

Toto druhé vydání je lepší. Brožovaná kniha nemá takový děj a spád. Představuje tam rozvití příběhu o jednu intriku do kterého se zapletl otec Raymonda Vallere