Ve stínu

Ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470588/bmid_ve-stinu-sGy-470588.jpeg 4 307 86

Krauzův talent zaplést se do případů, které mají politicko-mocenský podtext, je všeobecně známý. Naštěstí ne všechny vraždy vyšetřované mordpartou jsou ze stejného soudku. Mnohem častěji mají případy „obyčejný“ kriminální podtón, stejně jako v tom nejnovějším. Začátkem divokých devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to všechno bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série brutálních znásilnění a vražd. Marně se snaží u nadřízených prosadit, aby se soustředili jen na „ponožkového vraha" - nevěří mu, bojí se paniky. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam (možná vzkaz) nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě netuší, zda se nečekaně rychle objevil jeho ponožkový vrah, anebo ze stínu vystupuje někdo nový. Bojují ještě pořád s Ondrejem, anebo se jim někdo plete pod nohy?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

V tieni , 2020

tittanie
06.02.2022

Ze začátku jsem si říkala, že kniha bude o ponožkovém vrahovi z pohledu policie, ale autor mě zase překvapil. Super čtení. Stejně jako předchozí díl jsem četla jenom za světla. Už to teda nebylo tak hrozné, ale pocit z Bestie ve mě zůstal. Jako vždy si dám krátkou pauzu a pustím se do dalšího dílu.

Nočnípták
04.02.2022 5 z 5

Můj první Dán. Dlouho jsem čtení této knihy odkládala. Vždycky ty, které máme doma v knihovně čekají a čekají a stále je předbíhají ty půjčené, které musím vrátit. Teď mě mrzí, že jsem jí zespodu hromady těch na čtení, nevytáhla dřív. I když začátek se mně nijak zvlášť nelíbil. A chvíli trvalo než jsem si udělala pořádek ve jménech. Jednou totiž postavy jmenovali příjmením, pak zase křestním jménem. A těch postav je tam opravdu dost. Těžko jsem se dějem prokousávala a říkala si, že to přece není možné, když toho Dána tak chválí moje kamarádka medlovice. Asi jsem si vybrala nějakou slabší dánovku. A najednou to přišlo. Čtu a nemohu se odtrhnout. Paráda. Přečteno za dva dny. Měla pravdu medlovice. Už se těším na další.

kačenka80
01.02.2022 5 z 5

Dánovka jako vždy perfektní a přečtena jedním dechem.

alnahu
19.01.2022 5 z 5

Další výborná, čtivá kniha od tohoto autora. Tentokrát vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondřej, který zanechává po sobě krvavé stopy ve třech zemích. Vyšetřovateli Krauzovi nikdo nevěří, že to všechno bude pokračovat a že to je pouze začátek brutálních znásilnění a vražd.

ErikaKej
03.01.2022 5 z 5

Páči sa mi atmosféra začiatku 90tych rokov a hoci táto kniha pripomínala Beštiu, už názov naznačuje že to bude iný prípad. Ale na rozdiel od ostatných mňa motív aj vrah šokovali, nebolo to až take jasné od začiatku. Mladý Krauz bol fajn a s Canisom im to šlo.

lost.in.books
01.01.2022 3 z 5

Hodnocení: Jelikož jsem od Dominika Dána četla knihu Básník, která se mi moc líbila, tak jsem se rozhodla pro přečtení jeho nové knihy- Ve stínu, která byla o něco slabší než Básník, ale přesto musím říci že Dominik Dán píše velice zdařilé detektivky.
__
Knihu jsem četla bohužel 2 týdny, protože toho ve škole nemám úplně nejméně a když se vrátím domů, tak už na nic nemám náladu. Kniha byla napsána dobře- všechny detektivní a vyšetřovatelské postupy byly velmi dobře a detailně popsány a až na nějaké odborné pojmy se mi kniha četla dobře.
__
Co se samotného příběhu týče, tak příběh byl zajímavý ale bohužel mě tolik neoslovil a nevtáhl do děje jako jiné detektivky které byly mnohem více zamotané a lépe dějově promyšlené. Případ byl zajímavý, obsahoval dost zvratů, ale představovala jsem si to trochu více dějově nadupané a i více napínavé.
__
Co se postav týče, tak ty mi celkem sedly- líbilo se mi jejich časté používání surovějšího jazyka a sarkasmu, který se k příběhu opravdu hodil a prohluboval takovou tu temnou detektivní atmosféru. Celkově atmosféra byla perfektní- plná temnoty, záhad, spojitostí a tajemství, která se postupně odhalovala.
__
Pokud máte rádi detektivky, tak si klidně knihu klidně přečtěte, třeba Vás zaujme více než mě.

Dimas
30.12.2021 5 z 5

I tuhle jsem zhltla jako jednohubku a nemůžu se dočkat další…

mataj
23.12.2021 5 z 5

Taky se snažím číst v chronologickém pořadí, a i když jsem pár dílů napřed, lehce jsem se vrátila do středu vyšetřování "ponožkového vraha". Jako již tradičně - maximální spokojenost...

MichalHoráček
01.12.2021 5 z 5

Jako vždy skvěle a hlavně lidsky napsaná detektivka z pera DD!
Přiznávám, že jsem od něj četl vše co zatím napsal a neustále vyhlížím jeho další knihy.

medlovice
16.11.2021 5 z 5

Chtěla jsem si přečíst klasickou dánovku a tady jsem ji dostala. Parta detektivů, která mluví jako normální lidi, chová se přirozeně a maká na případu. Tlačenka ani láhev nechybí.

Abroš
13.11.2021 5 z 5

Opět skvěle čtivé.Příběh se motá kolem Bestie.

viweb
12.11.2021 5 z 5

Já prostě miluju všechny dánovky. Zcela výjimečně jsem odhadla vraha asi v půli knihy jinak to nedělám, nechám se unášet dějem, ale byl to spíše tip nikoli správně poskládané maličkosti jak to udělal detektiv Kraus.
Doporučuji, určitě nezklame.

kolacky
24.10.2021 5 z 5

Výborné čtení! Kriminální příběh bez politiky a i když jsem taknějak tušila, kdo je vrah, při čtení jsem si libovala.

harena
10.10.2021 5 z 5

Nyní se ocitáme na začátku devadesátých let, kdy panák vodky stál ve stánku šest korun a naše mord parta pátrá po "ponožkovém" vrahovi. Pátrá se, pátrá, stále se není čeho chytit, ale práce je stejně plno. Nechybí tu ani vtipné hlášky a známé špičkování kriminalistů a navíc nám DD dává nahlédnout podrobněji do práce kriminalistů a detailněji vidíme, jak se v těch letech vyšetřovalo. Klasická dánovka, jsem spokojená, tento měsíc má vyjít další kniha DD pod názvem "Břemeno minulosti".

SadUnicorn
09.10.2021 4 z 5

Protože čtu tentokrát v chronologickém pořadí (dle wikipedie) je Bestie je zařazena před touto knihou, přestože tato kniha vlastně náleží uvnitř časové osy Bestie. Právě proto mě ani nemohlo překvapit, že tato vražda, přestože tak vypadala, se Bestii připsat nedá. A možná právě díky tomu jsem vraha odhalila mnohem dříve než vyšetřovatelé samotní. Přesto je kniha čtivá, plná vraždářského humoru a kvalitního vyšetřování. Jednu hvězdu dávám dolů za chybějíí napětí, protože je zde snadné odhalit vraha velice záhy.

janina66
07.10.2021 5 z 5

Opět výborná dánovka. Tentokrát precizní práce vyšetřování nechutné vraždy a dedukční schopnosti Richarda a nečekané rozuzlení, i když jsem to tak trochu čekala.

Ivana11
03.10.2021 5 z 5

Opět výborná.

Jiparis
22.09.2021 4 z 5

Schovat se za zločin někoho jiného téměř vyjde. Ale dokonalý zločin neexistuje a vyšetřovatelé postupně odhalují nesrovnalosti ve svědectvích a metodou padni komu padni odhalí skutečného vraha.

Pepina19
05.09.2021 5 z 5

parádní počtení jako vždy i když to byl otřesný případ brr

klokan.1905
29.08.2021 5 z 5

Ve stínu...
Dominik Dán si se mnou pěkně pohrává... ;-) Sérii jsem začal číst tak, aby mi na sebe jednotlivé díly dějově navazovaly... Postupně je dokupuji a každý díl si vyloženě užívám... Jenže DD se mezitím už párkrát vrátil v čase a napsal díly, které se časově vrací zpět - do mnou již přečtených kousků... :-) Má můj neskonalý obdiv... V roce 2006 napíše Bestii a v roce 2020 napíše Ve stínu, která dějově protíná Bestii, tedy ponožkového vraha... Úplně ideální by bylo asi začít číst Bestii a zhruba po 100 stránkách od ní odejít, přečíst si Ve stínu a pak se vrátit k Bestii... :-D
K samotné knize...
Poměrně dost se DD v knize věnuje tzv. ponožkovému vrahovi, který řádí v centru města... Policisté z oddělení vražd se snaží zachytit jakoukoliv stopu, která by vedla k jeho dopadení... V této době dochází i k vraždě Otílie Geroltové... Způsob provedení vraždy je podobný, avšak k vraždě dochází mimo centrum města... Jedná se o další vraždu ponožkového vraha? Přesunul se z centra města do jeho okraje?
Bude tedy na Richardu Krauzovi a jeho parťácích, aby si poradili i s tímto zapeklitým případem... Zda se jim podaří odhalit vraha Vám však neprozradím... ;-)
U mě za pět... Téměř jako vždy u knih DD... ;-)

krimi

Dominik Dán