Ve službách klanu

Ve službách klanu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155823/bmid_ve-sluzbach-klanu-55k-155823.jpg 4 279 40

Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší… Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít… Alespoň zpočátku. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

olle3
17.10.2015 5 z 5

Když jsem to četl poprvé, ta diskutovaná změna tempa mě trošku vadila, ale teď už jsem se na ní naopak těšil, takže za mě není co vytknout.
...
Akorát mě napadlo, proč když Maleriaté zaútočili pod zemí na klan Hastů, neoznámil to příslušným úřadům ve Vegaši a Maleriaté by dostali pokutu, že by je to zničilo. Důkazů by jistě bylo dost.

scorpio
25.06.2015 5 z 5

Skvělý a stále originální a stále překvapující Žamboch. Je specialistou na příběhy z podzemí (viz.Bakly). Změna tempa odpovídá vývoji postavy. Excelentní.

Vincent12
28.04.2015 4 z 5

Originální prostředí, originální magie, originální vývoj hlavního hrdiny. Dobře se četlo :)

Terva
19.04.2015 3 z 5

Mám rozporuplné myšlenky.
Nějak jsem se do příběhu nemohl vžít a skoro celou knihu jsem přečetl jen tak z povinosti.
Není to špatné, ale já čekal úplně, ale úplně něco jiného.
Je to přinejmenším zajímavý příběh.

Malá ochutnávka:

Už sis objednal? zeptal jsem se.
Jen pivo.
Nebylo ještě ani poledne, ale proč vlastně ne.

Finskej
11.04.2015 5 z 5

Báječná záležitost. Hodnotit kvalitu spisovatelského řemesla je zbytečné, Žamboch prostě umí. Nicméně zaujalo mě právě to, co některým čtenářům vadí (totiž určitá změna tempa a úhlu „záběru“ na příběh, k níž v cca polovině knihy dojde). Přijde totiž v pravý čas a vlastně dobře vystihuje zlom a posun v myšlení hlavního hrdiny, k němuž v daném okamžiku nutně muselo dojít. Je to… věrohodné. A sympatické je i, jak celý příběh a hrdina nakonec dopadnou.

Tamten
18.02.2015 3 z 5

První půlka dost dobrý - netradiční fantasy. Pak ale začne ignorovat vše, co v první půlce budoval a celé to přestane dávat smysl. A že se nakonci opět vrátí k relativní "normálnosti" už to nezachrání.

Jonny
28.12.2014 3 z 5

Tak já nevím... Žamboch je oceňován, chválen Kdysi (2 roky zpátky?) jsem četl jeho povídku a moc se mi líbila. O "Ve službách klanu" to nemůžu říct. Přitom jde o jeho pokročilo tvorbu. První část odehrávající se v dole byla fajn. Pak se obrovsky zrychlil příběh, posunula se spousta zákonitostí světa v němž se děj odehrává.

Přesto byla kniha čtivá, ale pořád mě hlodal pocit, že čtu něco tuctového, až brakového.

Snad mi Koniáš spraví dojem z autora.

Dragonian
26.11.2014 3 z 5

Podle mě docela průměrná kniha, tohle se panu Žambochovi moc nepovedlo. Když už se kniha začne rozjíždět a děje se něco zajímavého, tak to najednou utne naprosto nudnou pasáží...

vlkodlaq
07.08.2014 5 z 5

Dodržena klasická fantasy osnova, přesto je to trochu jiné a ačkoli se mi občas nelíbilo, co čtu, přesto jsem četl dál, protože odtrhnout se bylo tak těžké, shltnuto za tři dny. Docela drsný, ale velice spádný děj, jednoduše přímočarý, přesto nadprůměrně čitelný.

cori
22.03.2014 5 z 5

Miluju Koniáše a nyní i Herberta Ducattiho.

ferda
16.02.2014 4 z 5

Nebylo to úplně nejlepší, připadalo mi to dlouhé, než se začalo něco dít.Boj v podzemí mě připomínal Kulhánkovo "Stroncium" a to byla tragedie.Ale přece jenom se to rozjelo a dočetl jsem to s nadšením.

Eigis
08.01.2014 5 z 5

Vedle Koniáše a Baklyho je tahle kniha to nejlepší co Žamboch napsal. Po delší době je to kniha, která mě opravdu chytla. Vtipné je, že ze začátku jsem si říkal, že Žambochův hrdina není vyjímečně smrtonosný zabiják a on se z něj nakonec vyklube děsivější týpek než z Koniáše a Baklyho.

Combat
21.12.2013 4 z 5

První kniha od Žambocha kterou jsem četl (a moje vůbec první česká fantasy) a pro mě příjemné překvapení. Zajímavé prostředí dolů, inovativní podání magie a celkově to má docela šmrnc. Jen bych více propracoval některé pasáže, které autor vícemeně přeskočil a ocitli jsme se najednou o několik let vpřed, což mi trochu vadilo, ale jinak dobrá fantasy.

Fuksinka
20.10.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, ale některé pasáže i nudily. Žamboch to prostě umí líp.

Ocas
07.09.2013 3 z 5

Nejhorší Žambochovina se kterou sem měl tu čest. Napřed dopodrobna rozepsané přátelství a prožití prvních měsíců, potom časový posun o několik let, vše co si člověk na postavách za 100 stránek oblíbí autor za dalších pár smete. Jediné co to zachránilo před ještě nižším hodnocení byl závěr. Bohužel jedna z knih, kterou už podruhé nepřečtu a bude se na ni prášit v knihovně. Pro mě vyhozené peníze.

Erezka
28.05.2013 4 z 5

Od autora jsem zatím četla pouze povídky, takže nemám představu o kvalitě jiných knih, které napsal. Pokud jsou ovšem psané podobně, už se těším, až se dostanu k další. Knihu jsem přečetla prakticky jedním dechem. Především se mi líbila první polovina, které se odehrávala pod zemí, kdy byl hlavní hrdina horníkem.

OldaB
07.05.2013 5 z 5

Typický Žamboch a opět výborný. Šílený horník bojuje proti klanu kouzelníků. Lahůdka, po delší době jsem opět přečetl knihu prakticky na jeden zátah.

witko
12.04.2013 4 z 5

Moc jsem se těšil na další knihu tohoto autora a nebyl jsem zklamán. Děj nabušený akcí a magií, symptický hrdina jako vždy. Tak dlouho člověk čeká na knížku a tak rychle je přečtená. To není fér...

Lestat19
29.03.2013

Pokud jste četli knihu Poslední bere vše, tak víte, že tohle je tak trochu návrat ke kořenům. Autor se vrací například do Vegaše (ale nejenom tam) aby vyprávěl další příběh. Aktivní kameny se těží a kouzelníci do nich pak mohou vládat kouzlo (záleží na druhu kamene jaké kouzlo a jak učiné pak bude). Takovým kamenem pak můžete svítit, ohřívat s ním lázeň nebo může sloužit jako zásobník energie. Knížka je většinou vyprávěna z pohledu první osoby. Není rozdělená do kapitol, ale na čtyři úseky (plus prolog a epilog). Bylo mi dost líto jak to s některými postavami muselo dopadnout. Příběh je čtivý, hlavní hrdina sympatický a boje o aktivní kameny nelítostné.
Plnohodnotná recenze bude brzo na blogu.

orson
27.03.2013 5 z 5

Konečně! Konečně Miroslav Žamboch zase napsal něco z Koniášova světa - děj se sice neodehrává v jeho době, ale mnohem mnohem dříve, kdy kouzla ještě nebyly postaveny mimo zákon, v době před velkou válkou čarodějů (ve stejné době, nebo možná trochu později, se odehrává povídka Dlouhý sprint). Ve službách klanu je hodně dobrá fantasy, velká část děje se odehrává v podzemí, kde se těží aktivní drahokamy (hodně mi to připomínalo povídku V temnotě s Baklym). Možná to bylo tím podzemím, možná rychlostí akce, každopádně kniha mě nenechala vydechnout, dokud jsem ji nedočetl a pak mi bylo sakra líto, že už je konec.