Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 743 223

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

Rade
06.12.2018 2 z 5

Po povedených Černých leknínech pro mě zklamání.
Kdysi dávno jsme jako holky u tety na prázdninách čítávaly knihy ze staré knihovničky po prababičce, všechny měly obdobnou obálku (takovou mramorovanou, bez jakýchkoliv nadpisů, možná dodatečně svazované?), hltaly jsme to, byly to příběhy o lásce zklamané a posléze vyslyšené, o dětech, ztracených a znovu objevených, o manželce, nespravedlivě zavržené a ponížené a po letech znovu pozvednuté…. Dnes si pamatuji jen jeden jediný titul, Matčino srdce. Až jeden náš známý řekl, holky už se nemůžu koukat na to, co to tu čtete za brak, a přinesl nám Paní Bovaryovou.
No a tak nějak v duchu těchto knížek mi přišla napsaná i Vážka. Navíc mi dost vadil rozvleklý styl psaní, málo logiky, předvídatelnost příběhu... I červená knihovna může být nakonec dobře napsaná...
(A opravdu se v češtině ženské jméno Emilie neskloňuje? Mě tedy opravdu tahalo za uši - dám to Emilie, půjdu tam s Emilie…)
Dvě minus.

ArwenAragorn
11.11.2018 5 z 5

Celou dobu, co knížku čtu dumám, zda zachráněná holčička po havárii letadla je Lyse-Rose nebo Emilie. A závěr? Opět jste mě dostal pane Bussi! Vynikající příběh, který si musíte přečíst.

Sasanka173
22.10.2018 5 z 5

Krásný příběh. Nemohla jsme se odtrhnout. Doporučuji!!

Martinka99
19.10.2018 5 z 5

Výborně napsaná kniha, originalní a příjemně napínavá s nečekaným rozuzlením. Určitě nebude poslední, ráda s od autora přečtu další.

Liduka
27.09.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem vědět stále víc a víc o tom, co se tehdy vlastně stalo a kdo je ona nalezená holčička. Úplně jsem cítila tu beznaděj a nejistotu, kterou obě rodiny prožívaly. Knihu mohu jedině doporučit SPOILER: Jediné co bych vytkla, bylo až příliš mrtvol. Podle mě mohl autor nechat oba manžele Carvilleovi žít. Navíc mi tam chybělo vysvětlení, proč vlastně Mathilde zabila svého manžela.

Ronfi
22.08.2018 5 z 5

Prima lehká detektivka. Udrží v napětí od začátku do konce.

outzzo
05.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha čtená jedním dechem, člověk ji ani nechce odložit, dokud se nedočte jaké bude rozuzlení příběhu.

Tulicek404
13.07.2018 2 z 5

Za mě musím říct tedy "ne" knížka mě vůbec nebavila, zbytečně roztahaný příběh, žádné napínavé pasáže, až ke konci knížky kdy se začalo konečně něco dít:-( Knížku jsem nakonec dočetla, ale jen pro to, že mi bylo líto ji odložit. Žádná veliká sláva ale :-(

Andi
12.07.2018 odpad!

Zajímavá anotace, vysoké hodnocení. To musí být dobré. Dobroš tedy, to si přečtu, snad nejen proto, abych nakonec zjistila, že zajímavá byla jen ta anotace a nic víc. Eheh, chyba lávky. Zase jsem něco přecenila. Uvažovala jsem, že daruji jednu hvězdičku za nápad, za překvapivý závěr, snad i za super překlad, ale to zkrátka ta knížka by nemohla být tak nudná a roztahaná, "hlavně aby se tam něco dělo a já napsal více znaků." Je tam až moc blbostí, nelogických jednání postav. Za mě absolutní fail.

JustWomen
28.06.2018 4 z 5

Čtivý začátek, táhnoucí se prostředek, skvělý konec. Jednoduchý styl psaní, jako by tomu něco chybělo, ale určitě to bylo originální. Závěr jsem dočetla jedním dechem a odpouštím i trochu té červene knihovny.

PetK
22.05.2018 3 z 5

Dala jsem si audio, kde bych si dokázala představit trochu záživnější podání, a možná to i ovlivnilo celkový dojem z knihy. Docela originální námět, ale jazyk mi místy přišel trochu těžkopádný, necivilní, "knižní"... a já radši ten civil. Rozhodně neurazí a dovedu si představit, že někoho i nadchne.

michaela2338
22.05.2018 3 z 5

Díky více než kladným recenzím na této straně jsem se s chutí pustila do čtení. Pasáže mimo deník mi přišly strašně rozvláčné, ale recenze slibovaly skvělé rozuzlení. Možná právě kvůli tomuto očekávání nakonec tak skvěle nevyznělo.

jana79
18.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha, od tohoto autora jsem četla jako první Maminka neříká pravdu. A styl psaní autora mě nadchl, proto jsem sháněla knihu Vážka, než vyjde Nepouštej se mé ruky. Dostala jsem ji jako dárek. A je to to nejlepší co jsem za poslední rok četla. Bussi je můj druhý autor, který bude mít své místo v mojí knihovně. Navždy
Kniha je boží. Četla jsem ji po cestě do práce i z práce. Doslova jedním dechem. Těšila jsem se na ty půlhodinky každý den. Kniha vás pohltí, nutí vás přemýšlet a přesto vás na konci překvapí a vyrazí vám dech. Mě osobně dnes při posledních stránkách pohltila natolik, že jsem zapomněla mávnout na autobus,aby zastavil. Naštěstí řidič zastavil, a zeptal se zda pojedu nebo budu číst :) s úsměvem podotkl, že kniha musí být fakt dobrá.
Takže za mě by tato kniha zasloužila vic hvězdiček a možná i upozornění, že je návyková a způsobuje poruchu vnímání okolí :) :) :) a měla by se číst doma.
Prostě za mě boží a jedinečná.
Těším se na Nepouštej se mé ruky už mi jde poštou :) :)

intelektuálka
04.04.2018 4 z 5

Vážka - malé miminko, které jediné přežije leteckou katastrofu...

A kolem jejího původu autor rozehrává děj celé knihy...
A mne tenhle autor dokáže zaujmout a překvapit svým zakončením...

Je to příjemné čtení, doporučím.

happy-smile
02.04.2018 4 z 5

Opravdu zajímavá detektivka. Stejně jako u ostatních Bussiho knih je styl vyprávění takový hodně "nad věcí". Čtenář do poslední chvíle neví, jaký je původ osiřelé dívky a závěrečným rozuzlením Bussi opět vytře zrak. Bussiho knihy jsou opravdu originální a určitě se ze mě stane jeho pravidelný čtenář.

evasamankova
28.02.2018 4 z 5

Originální, skvělou formou vyprávěný příběh. Tajemný nádech a očekávání velkého rozuzlení. Tři čtvrtiny knihy jsem se nemohla odlepit. Poslední část mě ale trochu zklamala, očekávala jsem, že to autor povede trochu jinou cestou. Takto to bylo zbytečně zapletené a propletené, až to ztratilo nemálo ze svého kouzla.

Jelen51
23.02.2018 3 z 5

Zvláštní. Nejdřív mě to pohltilo tak,že nějakých prvnich 100 stran bylo přečteno ani nevim jak. Prostředek mě moc nebavil děsně se to táhlo, Marc mi lezl trochu na nervy jak byl hodnej. No ale body nahoru za konec. To jsem zas jen četla a četla až dočetla a byla jsem překvapená a i spokojená jak to vlastně všechno nakonec dopadlo.

mirka71
14.02.2018 5 z 5

Příběh se mi líbil, zajímavé téma, velmi nečekané a překvapivé rozuzlení. Jen ten Marc je na můj vkus příliš dokonalý, příliš oddaný, příliš ,,učesaný". Chtělo by to aspoň maličkou charakterovou vadu, takový člověk přece po světě neběhá. Jinak knížka jako celek skvělá, ač ne kriminálka, tak napínavé od začátku do konce, kdo ji vezme do ruky, myslím, že nebude litovat.

Klarkah1
14.02.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Velice doporučuji, stojí za to si jí přečíst.

fayne
09.02.2018 5 z 5

Genialni pribeh. Clovek by si rekl - to nevymyslis, ale evidentne to jde. Je to tak promyslene do kazdeho detailu, vse propojene a napinave az do konce. 5* je malo!