Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 744 744

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

Joyce24
04.07.2017 5 z 5

Velmi čtivý příběh od začátku až do konce. Během čtení jsem začínala tušit, jak to asi bude s totožností děvčátek, což se mi na konci potvrdilo. Bylo tam, ale i plno zvratů, které jsem nečekala. Posledních 100 stránek jsem přečetla pomalu na jeden zátah, nešlo to jinak, nemohla jsem se vůbec od knížky odtrhnout. Za mě mohu jej a jen doporučit.

Alaglesia
01.07.2017 5 z 5

Tak tahle knížka mě fakt dostala. Při čtení nemáte až do posledních stran tušení, jak to dopadne. Stále se vám honí hlavou, o co tady sakra jde, hltáte slova a stejně máte snahu nahlížet dopředu, jestli nenajdete nějakou indicii, která by vám to trochu objasnila. nenajdete. celé je to zapletené a neskutečné.

Knižní střípky
25.06.2017 2 z 5

No, nevím. Na knihu jsem se moc těšila, anotace mi přišla zajímavá, ale přišlo velké zklamání, až tak velké, že jsem knihu ani ne v půli odložila a ani nepátrala, jak to dopadne. Nezajímalo mě to. Nevím, proč přišlo takové velké zklamání u mě, možná je kniha dobrá, ale sáhla jsem po ní v nepravý čas, netuším. Ale zklamání pro mě bylo tak velké, že jsem v knihovně zrušila i rezervaci na další autorovu knihu.

4xbabča
26.04.2017 4 z 5

Neobvyklý příběh, ale kniha mě víc bavila asi od poloviny. Potom už to mělo větší spád a nakonec i dost překvapivý závěr.

Dandy1
25.04.2017 2 z 5

Celou dobu mi bylo jedno, čí dítě je. Autor mě nedokázal nadchnout ani pro jednu variantu. Proto mě kniha moc nezaujala. Obálka je ale krásná.

whiolet
24.04.2017 3 z 5

Z knihy jsem rozpačitá a lehce zklamaná. Žádné velké napětí se nekonalo,i to, že autor zamýšlel udělat konec dosti dramatický mě nechalo chladnou. Jediné co mě na té knize bavilo byla obálka a dialogy mezi Marcem a Malvínou.

allyce
25.03.2017 3 z 5

Zaujal mě námět knihy, těšila jsem se.... Knihu jsem dočetla, ale nadšená moc nejsem. Přišlo mi to všechno málo uvěřitelné, takové klouzavé po povrchu, styl psaní mě chvílemi nudil a nutil mě přeskakovat řádky.

helena8550
20.03.2017 5 z 5

Zaujal mě námět a ač mi tam něco trochu chybělo, knížku bych určitě doporučila. Trochu mi neseděl vztah Lylie a Marca a přehnaná postava Malvíny. Té mohl autor chudince trochu ubrat. Ale jinak příběh zajímavý a mě závěr opravdu překvapil. Nemohla jsem se od konce odtrhnout, abych se dozvěděla, co se tedy stalo.

harena
03.03.2017 5 z 5

Musím napsat, že román Maminka neříká pravdu, se mi líbil víc. Ale uvědomuju si, jak je to velice subjektivní, neboť Vážku jsem mohla číst jen po chvilkách, kdežto od "Maminky.." jsem nemusela odbíhat. Ale i Vážka se mi líbila, příjemné čtení, tušila jsem, že rozuzlení nebude jen tak jednoduché, žádné potoky krve, lehce plynoucí děj, prostě pěkné čtení. Určitě si přečtu i další knihu od Bussiho, snad už ji píše.

evickakyticka
25.02.2017 4 z 5

Docela napínavá kniha. Dobře se četla, odpočinula jsem si u ní. Autor dokázal svým vyprávěním čtenáře neustále nechat na pochybách, jak vše dopadne. Přesto jsem z ní nesedla "na zadek".

PS: Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala obálka a název, popis mě až tak nenavnadil, moc taková témata nevyhledávám, ale nakonec jsem byla vcelku spokojena.

evago
15.02.2017 5 z 5

komentáře se různí,ale mne kniha bavila,zajímavé téma...ale i tak musím přiznat,že k dokonalosti i mně něco chybělo...

Zuzanka46
13.02.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, který určitě stojí za přečtení! Nicméně musím říct, že mě vztah Lylie a Marca iritoval a to i přesto, že pro ně děj skončil dobře. Asi mi vadilo, že si nedovedu představit podobnou situaci v reálném životě... Každopádně i přesto je knížka velmi zdařilá a napínavá.

Charlesska
09.02.2017 5 z 5

I když má kniha určitě pár nedostatků, chytla mě od první stránky a nemohla jsem se od ní odtrhnout, proto 5 hvězdiček.

micha-ella
02.02.2017 4 z 5

Báječný námět, ale sloh mi nevyhovoval.

loudomar
30.01.2017 3 z 5

Velká očekávání, nakonec bohužel jen tři hvězdy. Kniha je velmi čtivá, od počátku čtenáře vtáhne do děje a nutí ho číst dál a dál. Od začátku je jasné, že nic nebude tak jednoduché a přímočaré jak je nastíněno, ale možná je to mou vlastí podezřívavostí a tak jsem závěrečný zvrat v knize prostě předvídala. Chvílemi na mě ale kniha působí až umělě natažená. Další hvězdičku ubírám hlavně za naprosto nepochopitelnou nedokonalost příběhu a neprozíravost autora a teď nechci spoilerovat, ale pokud jde člověk sněhem a za pár minut někdo po něm, asi tam po něm uvidí stopy ne?!

Magnat
27.01.2017 4 z 5

Začátek příběhu je zajímavý - pád letadla a přežije jediné nemluvně - je holčička chudou Emilií nebo bohatou Lyse-Rose? Závěr je opravdu nečekaný, doporučují přečíst.

Gabika9
22.01.2017 5 z 5

Kniha je napínavá od předmluvy až do konce. Hltala jsem každé slovo. Zápletka zajímavá, zvraty v ději nečekané. Příjemná četba, doporučuji :-)

Martina23
07.01.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, napínavý začátek, ale předvídatelný děj. Závěr mě překvapil. Doporučuji.

tereza8
02.01.2017 5 z 5

Zajímavý příběh i téma. Byla jsem napnutá a konec překvapil. Přečteno během pár dní. Vážku mohu doporučit.

amysa
30.12.2016 4 z 5

Upřímně? Čekala jsem prostě víc...
Pro mě to bylo předvídatelné, jen jsem na každé stránce pátrala a hledala, kdy se konečně ve vyprávění objeví nějaký náznak, že můj tip je možný a správný...
Ale pěkně napsané a napínavé to rozhodně je, to uznávám, jen tento příběh poskytne takový ten "wow" zážitek vlastně jenom jednou... jen při prvním přečtení... a při každém dalším už tam snad ani není co objevovat, co hledat... Ale třeba to někdy s odstupem času stejně vyzkouším:-)
Jinak určitě velmi ráda chválím a vyzdvihuji obálku, ta se moc povedla, vážka v tyrkysu je nádherná:-) Jo, a taky jsem tuto knihu darovala pod stromeček, tak snad se bude obdarované líbit...