Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504232/bmid_vanocni-vecirek-pipi-dlouhe-puncoch-uY6-504232.jpg 4 70 16

První vydání nově nalezeného textu Astrid Lindgrenové. Už jste to slyšeli? Pipi Dlouhá punčocha pořádá rozloučení s Vánocemi a všechny děti srdečně zve! Smrk je krásně nazdobený a hned vedle stojí domeček ze sněhu. Uvnitř už je spousta dětí, dortů a zábavy. Ale venku ještě někdo čeká… Nejlepší bude jít se tam honem podívat, protože všechno, co Pipi vymyslí, je chytré a báječné!... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Pippi långstrump har julgransplundring , 1950

Varjohukka
18.11.2023 4 z 5

S dcerkou jsme dnes touto knihou odstartovaly těšení se na Vánoce. Výběr četby nemohl dopadnout lépe. Pipi a její vánoční večírek nás příjemně navnadil.

evismaior
30.06.2023 4 z 5

80% - je to taková příjemná kraťoučká vánoční jednohubka o tom, kterak Pipi pořádá pro děti večírek na zahradě - s vánočním stromem, sněhovou klouzačkou ze střechy a sněhovým domečkem, kde čekají dobroty. Pipi je štědrá a dokáže děti strhnout k té nejlepší zábavě, ale umí být také pěkně (byť zábavně) prostořeká, zvlášť k protivným dospělým. Asi bych čekala přece jen košatější příběh, ale na Vánoce pro děti před usnutím, když je za čtvrt hodiny přečteno, proč ne.

Sandik
09.12.2022 4 z 5

Spíše jen příležitostný text, byť skvěle napsaný. 75%

GaleW
15.03.2022 5 z 5

Prostě Pipi, u nás doma hvězda!

Knihomura
02.07.2021 5 z 5

Pipi není třeba komentovat, ilustrace Adofa Borna - skvělé!

Delitka
10.02.2021 5 z 5

Dětem se líbila. Určitě si ji zase přečteme.

bea.mari
12.12.2020 5 z 5

Nejvíc bylo legrační, že Pipi říkala, že sladkosti jsou jenom pro děti a že dospělí musí jíst jenom dušenou mrkev a rybu.
Přečetla jsem to cestou autem na výlet. A cestou zpátky to přečetla moje sestra. Takže je to takové rychlé.

anna.zahy
12.12.2020 5 z 5

To je celá Pipi. :)

Adrim
19.08.2020 5 z 5

Veselé pojetí Vánoc, které vystihuje Pipi.

rozina351
04.11.2019 5 z 5

Na večírku u štědré a velkorysé Pipi se každý pořádně rozšoupne a nezapomíná se ani na zvířátka! Krásné počtení, místy až dojemné, pro předvánoční čas jako dělané. I když je Pipin večírek dospělým nepřístupný, stal se mou oblíbenou vánoční literaturou!

yellowbanna
28.12.2018 5 z 5

Klasika s vůní jehličí

Petja
16.11.2018 4 z 5

V dětství mne Pipi nebavila, neměla jsem ráda "realistické" knihy s nereálnými prvky. Teď jsme ji ale četly s dcerou a moc se mi líbila, vykresluje totiž dětský svět tak, jak si ho děti přejí - veselý a plný splněných přání a laskavosti. Určitě ji pořídím do naší knihovničky.

Taťka Hraboš
21.05.2018 4 z 5

Trochu zklamání, původní Pipi je rozhodně lepší. Ale i tenhle krátký příběh na jedno čtení se našim dětem líbil. Vánoce á la Pipi by si v reálu určitě užily :-) .

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Tento Pipin vánoční večírek patří již třetím rokem k našim vánočním stálicím. Kniha je kraťoučká, ale moc milá. Pipi se svými kamarády prožijí krásný vánoční večírek se vším, co k Pipi patří.

Isew
01.11.2015 5 z 5

Krátký příběh o vánocích. Do půl hodinky přečteno. Děti udržely pozornost a byly nadšené. Pipi je svá. Mám jí moc ráda a čím jsem starší, tím víc jí přicházím na chuť. Nemá ráda nespravedlnost a třeba to, jak dokázala poslat do patřičných mezí (slušně samozřejmě) nerudnou sousedku, bylo inspirujicí.

zuzi1162
15.05.2015 5 z 5

Oproti klasické Pipi, byl toto po někud jednodušší příběh, ale i tak to bylo hezké. Pipi mám moc ráda. Možná, že to bylo psané pro menší děti, tak proto.