Vánoční prasátko

Vánoční prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/bmid_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 5 913 245

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

Alex.rrr
02.01.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala dárkem a šetřila si ji na vánoční období. Měla jsem tušit, že knihu neodložím, dokud ji nepřelouskám a musím říct, že ač jsem dospělá, úplně jsem při popisu postav cítila prasátko a chtěla zachránit snad každou hračku. Ke konci knihy ukápla i slza. Je to nádherný příběh nelehkých rozhodnutí, překvapení a strašně hezkého konce.

em75
02.01.2023 5 z 5

Opravdu krásná kniha nejen pro děti. Já si ji koupila sama pro sebe a myslím si, že se k ní zase někdy vrátím.

Avila
01.01.2023 5 z 5

Vánoční prasátko bylo dárkem pod stromeček pro mou osmiletoun neteř. Ale ani já jsem neodolala a musela jsem přeci jako správný knihomol příběh přečíst, abych měla jistotu že Ježíšek vybral dobře ;) a ano byl to úžasný příběh s poselstvím o tam že bychom si měli vážit všech věcí a dávat na ně dobrý pozor... aby neskončili v zemi ztracených... nedej bože nechtěných.
Neuvěřitelné jak Rowling dokáže popsat a vdechnout život všem svým postavám v příběhu i když pro nás v obyčejném světě to jsou jen běžné předměty nebo hračky.... Na kterých některým lidem mnohdy nezáleží.
Moc krásné čtení plné emocí které mohu jen doporučit.

mia.com
31.12.2022 5 z 5

Cetli jsme si s manzelem ve vanocnim case spolu, protoze i jeho to zaujalo. Je to proste moc hezka vanocni pohadka.

AlexandraBane
30.12.2022 5 z 5

Nádherný vánoční příběh, úplně zahřál u srdce.

knihomolka27
28.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Říkejte si co chcete o J.K., nevím jaký je to člověk, ale vím, že je zatraceně dobrá spisovatelka. A Vánoční prasátko to jenom potvrzuje.

...

Tahle knížka je prostě naprosto dokonalá, a upřímně krom toho trochu pomalejšího začátku jí nemám absolutně co vytknout. Měla by to být knížka, kterou si přečte každý a obzvlášt o Vánocích. Má naprosto krásná a i originální poselství o tom, jak těžké ale nutné je nechat jít naše blízké, o tom jak si máme vážit toho co máme. Sakra já když jsem to četla, tak jsem litovala úplně každé hračky nebo věci co jsem jako malá nebo i větší odhodila nebo někde zapomněla. Je to smyšlený příběh, ale i tak to ve mně takhle silně rezonovalo, že jsem co každou chvíli při čtení házela pohled na zatoulanou ponožku pod postelí nebo mi bylo úzko když jsem si vzpomněla kolik věcí už jsem ve svém životě zahodila nebo si jich nevážila. A to je prostě úžasné, jak silné pocity ve vás tato kniha dokáže vyvolat, ale není dobrá jen díky tomu....je tam toho o tolik víc. Všechna ta fantazie, krásně popsané prostředí, postavy, jejich vzájemné vztahy a interakce, ty nápady, fakt jsem se při čtení tetelila radostí. Mám slabost pro tyhle originální a výjimečné postavy s neotřelými postavičkami a prostředím a tahle kniha to splnuje na výbornou. Jsem z ní jako skutečně nadšená, a nejlepší na tom taky je, že je to ten typ knih, které vás, ale i vaše děti mohou ovlivnit. Dokážu si představit, že po dočtení téhle knížky si její čtenáři budou skutečně více vážit svých věcí, a doopravdy ocenuju jak nenásilně to J.K. do příběhu všechno natlačila, tak aby to pořád působilo dost přirozeně. A to je prostě úžasné, to že díky této knize si mohou děti začít více vážit svých věcí, protože vždycky když nikde odhodí svou hračku, tak si prostě musí vzpomenout na rozbité andílka nebo modrého králíčka, a tu hračku se pak radši vrátí sebrat. Opravdu silné.

monushka
28.12.2022 5 z 5

Krásný vánoční příběh plný zázraků. Přesně to jsem potřebovala číst o první svátek vánoční.

Bubo19
27.12.2022 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, to budu číst o neshodách nevlastních sourozenců? Jakmile se ale Kuba a Vánoční prasátko vydali do Země Ztracených, kniha mě neskutečně chytla. Opravdu to je krásný příběh, který se skvěle čte v křesle vedle vánočního stromečku. Věřím, že po přečtení si děti dávají na své hračky větší pozor.

Nikca153
27.12.2022 5 z 5

Krásný Vánoční příběh!
Samozřejmě nemohly chybět kouzla, těžká rozhodnutí a šťastný konec.
Knížka, která pohladila po duši :)

dasha0306
15.12.2022 5 z 5

Já jsem absolutně nadšená a to jsem dospělá už docela dlouho. Nejdříve jsem knihu pořídila pro neteř, ale sama se do ní začetla a snědla ji jako malinu, takže novou pro ní mám... respektive to bude dárek pro celou rodinu, protože tohle si s chutí přečte jak dítě, tak dospělý. Jen na předčítání to bude na dlouho. Kapitoly jsou krátké, ale přeci jen má kniha 300 stran a žádná velká písmena.
Každopádně to, jak Rowlingová popíše svět, kam se dostanou předměty i vlastnosti, které se dostanou do míst pro "ztracené", kterému "kraluje" zlý Ztráta, je geniální tak, že dává smysl, navíc mi před očima běžel až animovaný film, jak mi běžela představivost.
A poselství knihy? Myslím že obzvlášť děti už se budou na své hračky dívat jinak... a nejen hračky :-)
Dvě místa mě dokonce i dojaly :-)

Jenny46
13.12.2022 4 z 5

Zajímavý vánoční příběh...

Kenan
11.12.2022 5 z 5

Kuba ztratil své plyšové prasátko Pašíka, a to zrovna v době, kdy se rozešli jeho rodiče a prasátko se pro něj stalo stálicí, která jediná v jeho životě zůstala stejná. Protože ho má moc rád a nechce o něj přijít, vydává se ho hledat do Země ztracených věcí.
Jasně, je to dětská knížka, ale moc ráda jsem si ji přečetla a obdivovala v Zemi ztracených autorčinu fantazii, jak krásným, ale i dost strašidelným a poučným se tento svět pro děti stává. Doporučuji dětem i dospělým. :)

helusa2
10.12.2022 5 z 5

Moc milá knížka :-) Ze začátku se mi zdálo, že je opravdu spíš pro malé čtenáře, ale velmi brzy jsem přehodnotila, že je prostě pro všechny. Trošku mi připomněla Malého prince. Jednak hrdinové putují a dostávají se do různých “světů” s různými obyvateli, ale také je to čtení, které má mnoho vrstev: pro každou věkovou a mentální kategorii tu pravou ;-) Rowlingová opět nezklamala :-)

lenkaabooks
09.12.2022 4 z 5

Je tu prosinec, blíží se Vánoce, tak nadešel čas přečíst pár tématických knih. No a hned ta první je určena pro čtenáře od 7 let. Je to krásný příběh o přátelství mezi malým chlapcem a plyšovým prasátkem Pašíkem. Bohužel Kuba o Pašíka přijde. Je ale Štědrý den a ten je otevřen všem kouzlům a zázrakům. A tak se Kuba s novým kamarádem vydává do Země ztracených věcí na výpravu plnou nebezpečí.

envoi
24.11.2022 5 z 5

Já jsem už dlouho u knížky nebrečela, stává se mi to jen u málo autorů, ale J.K. Rowling mezi ně rozhodně patří! Moc krásný příběh a poučný, musím říct, že dcerka - má šest let - nyní dává větší pozor na věci, aby je nesežral Ztráta..

cerna7151
19.11.2022 5 z 5

Velmi mile čtení, naplněné nadějí a kouzlem Vánoc. Někdy bych si ji moc ráda přečetla znova.

MargotWolandov
13.11.2022 5 z 5

Opravdu miloučké čtení, u kterého jsem se pobavila i se svými dětmi, přičemž jsme ji pravidelně četli před spaním a teď máme rozečteného Ikaboga (další knížku od autorky).

Karoll_ina
09.10.2022 4 z 5

Pohadka pro male i dospele, kdy vanoce jsou zazrakem .

simona g.
27.09.2022 5 z 5

Jeeeeje, to bylo ovšem neskutečně milé čtení :). Pro mě to byla nádherně nádherná kniha, která vám rozhodně nic nevezme a určitě něco dá... doporučuji!!! Velká spokojenost a spousta fajn pocitů po dočtení :). Každopádně to není kniha jen pro děti, jakože malé děti. Je i pro nás velké a už dost starší pořádděti :).

heliiinka
16.09.2022 2 z 5

Příběh hezký a promyšlený i s pěkným vyústěním na konci. Jenom se to hrozně vleklo. Jakožto dětský příběh bych proškrtala některé postavy i místa, aby to mělo větší spád.