Vánoční lásky

Vánoční lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483183/mid_vanocni-lasky-ePR-483183.jpeg 4 243 69

PĚT VÁNOČNÍCH ROMANTICKÝCH PŘÍBĚHŮ OD ÚSPĚŠNÝCH AUTOREK PENELOPE WARD A VI KEELAND. K Vánocům patří ta nejtajnější přání, která se většinou ani neodvážíme vyslovit nahlas s obavou, že se nikdy nesplní a přijdeme tak o veškeré naděje. Některá z nás si přeje pod stromeček nové brýle, protože si omylem spletla nádherného muže s bezdomovcem… Jiná si chce polibkem cizího muže dokázat, že má stále smysl pro dobrodružství. A vyhnout se o svátcích protivům? To si snad přejeme všechny! Na druhou stranu, i z bručounů se můžou stát naše spřízněné duše. A když se přece jen zdá kouzlo Vánoc ztracené, nezapomínejme na vánoční večírky. Tam se teprve dějí věci…... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Scrooged , 2018

Kubikuli
23.12.2021 4 z 5

Pět milých vánočních příběhů, které přečtete jedním dechem. Nezklamou, ale taky nijak zvlášť neohromí. Lehce předvídatelné, bez hlubšího nápadu, žádná větší zápletka... Vánoc se to dotýká jen tím způsobem, že to zrovna vyšlo na to datum :) jako hezké, ale šlo by to určitě lépe. Zvlášť od této dvojky.

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Tohle bylo dokonalé! Kniha obsahuje 5 vánočních příběhů. Ty příběhy jsou relativně krátké, ale naprosto boží.
Jsou sice předvídatelné, vtipné, strašně se u nich nasmějete. Nebo alespoň já to tak měla. Předvídatelnost mi vůbec nevadila. Usmívala jsem se u čtení a to je za mě důkaz skvělé knihy.
Totálně jsem si to užila a ,,žrala" jsem jeden příběh za druhým. ️ Rozhodně si sám na vánoce rereading.
Já Vi a Penelope miluju. A tohle se opravdu povedlo.

Kristy.Seb
21.12.2021 4 z 5

Co je snadné, nevydrží.

Ve většině případů je nejlepším lékem humor.

Smůla neexistuje. Většinu věcí v životě máš ve svých rukách, ať už si to uvědomuje, nebo ne.

Lidé mívají k negativnímu postoji svoje důvody. Jejich chování pak neodráží názory na ostatní, ale je samotné - co cítí vůči sobě čeho se bojí a jaká břemena s sebou vláčejí.

Abyste potlačili strach, musíte se nejprve smířit s nejistotou. To je základ boje s obavami.

Život je zatraceně nejistý.

Možná by víc sedl název Vánoční kouzla, ale za mě hezký příběhy okolo Vánoc. Nejlepší byla jednoznačně povídka Vánoční světýlka.

Nika151
17.12.2021 5 z 5

Já se úplně rozplývám, teď je období na to si číst takové krásné vánoční povídky plné lásky, romantiky, humoru a pomáhání si. Za mě nejlepší Vánoční polibek a Vánoční návrh.

Knihomolka97
13.12.2021 4 z 5

Vánoční lásky se skládá z pěti krásných romantických povídek. Z každého příběhu sálala vánoční atmosféra a já si čtení moc užila. Původně jsem chtěla číst pět dní, každý den jeden příběh, ale nakonec jsem knihu přečetla během dvou večerů. Příběhy byly opravdu kratičké a četly se hrozně rychle a dobře. Poslední povídka byla o něco delší a pro mě i nejlepší! Kdybych měla hodnotit ⭐, tak takto:

Vánoční omyl 4,5⭐
Vánoční polibek 4,5⭐
Vánoční jízda 4⭐
Vánoční světýlka 4⭐
Vánoční návrh 5⭐

Knihu jako celek hodnotím 4,5⭐.

Tesset
12.12.2021 5 z 5

Kniha naprosto splnila moje očekávání. Pět povídek, romantických oddechových příběhů, zasazených do vánočního období. Já jsem byla spokojená a užila si tu vánoční atmosféru.

petusska01
09.12.2021 3 z 5

Jednoduché, milé, rýchle. Jednorázovka. Príbehy sú krátke a viac menej vtipné, niektoré mapujú jeden deň a niektoré dlhšiu dobu spoznávania postáv. Taká príjemná krátka harlequinka, možno do daru pre nie veľmi vášnivého čitateľa.

georginaa
07.12.2021 4 z 5

Všech pět povídek byly vyprávěny s lehkostí, vtipným seznámením a vánoční tématikou. Četla jsem je s úsměvem na tváři a opravdu jsem tuto chvíli potřebovala. Úplně vypnout a pousmívat se nad situacemi, které vznikly. Myslím že, jako oddechové čtení na večer, je přesně tato kniha.

Mikuše-Ivet
06.12.2021 4 z 5

Za mě, milá oddychovka

Ketfl
03.12.2021 3 z 5

Od začátku jsem věděla, že se bude jednat o povídky a ne o klasický příběh. S tím nemám absolutně problém, těšila jsem se, jak si s tím toto autorské duo poradí a hlavně jsem se těšila, jak na mě z vánočně zaměřených povídek dýchne kouzlo Vánoc. Což se teda vůbec nestalo! Do každé povídky byly sice Vánoce a zima zakomponované, ale spíš tak, aby se jako neřeklo, jinou roli to tam nehrálo. Co mě ale nejvíc štve je, že si s tím autorky absolutně nepohrály a nepřišly v každém z příběhů s něčím originálním. Místo toho se v příbězích opakují ty stejné prvky - hlavní postava právník, postavy ze Star Wars, rakovina (příp. rakovina tlustého střeva), hodně ozdobený dům, kterým vybírají peníze na nějakou charitu, atd. Jako proč? Neříkejte mi, že by neuměly přijít pokaždé s něčím jiným, takhle je to jak přes kopírák. Co se týče samotných příběhů, tak 1., 2. a 4. byly takovým docela příjemným průměrem, poměrně milé povídky, které sice nezanechají žádný hluboký dojem, ale aspoň se to hezky četlo. Povídka č. 3 za mě byla úplně mimo, akorát to zabralo stránky a takový výtvor jsem si s prominutím mohla napsat klidně sama (a ne, nemám žádné spisovatelské nadání). Hodnotit pozitivně mohu akorát ten poslední příběh, který se mi fakt líbil a dokázala bych si ho opravdu představit i jako samostatný příběh na celou knihu. Sympatické postavy, bylo to vtipné (hlavně to s tím koněm na konci), a navíc byl příběh propojen s knihou Drzý kravaťák. No, škoda. Moc jsem se těšila a místo toho na mě čekalo spíše zklamání. Tak snad příště se naše holky zase polepší. :-)

hana1039
03.12.2021 3 z 5

Prostě milé, jednoduché, krátké povídky v předvánočním čase, které by se mohly někomu i možná stát... No nebylo by to úžasné??!!

ElikaS
03.12.2021 5 z 5

Já obecně nejsem úplně příznivcem povídek, i když poslední dobou začínám mít pocit, že jim asi přece jen pomalu začínám přicházet na chuť. Vánoční lásky se mi přesně trefily do nálady, měla jsem chuť na romantiku bez žádných zbytečných zápletek a dramat, navíc se pomalu blíží čas Vánoc, takže ideální volba na naladění Vánoční atmosféry.
Jak už to tak u povídek bývá, příběhy kloužou po povrchu a není čas jít do nějaké větší hloubky, stejně tak není prostor pro zbytečná dramata. A to jsou v tuhle chvíli ocenila. Navíc jsem si užila typický smysl pro humor autorek, který se projevuje vždy na začátku jejich knížek. A že je knížka plná klišé? Je no, ale komu by to o Vánocích vadilo? :-)

Vánoční omyl:
Příjemná, milá povídka, která předznamenává, jaké příběhy nás v knížce čekají. Nečekejte žádná velká dramata, ale vtipné popichování hlavních postav.

"Tím, že dáte nálepku člověku, kterého považujete za někoho pod svou úrovní, se snažíte mít lepší pocit sama ze sebe."

Vánoční polibek
I tahle povídka byla bezva. Oblíbila jsem si Nancy, která byla správně praštěná. Úvodní scéna v kavárně byla naprosto dokonalá.

"No, naposledy jsi mě viděla, když jsem šel navlečený za vánočního skřítka, potom už se dá těžko co zkazit."

Vánoční jízda
Tahle povídka mi přišla v podstatě hodně podobná té předchozí, což je poměrně škoda. Dalo by se přece vymyslet víc témat, než že proti sobě hlavní postavy stojí u soudu. Každopádně zase na druhou stranu oceňuji, že se povídka odehrála během jednoho dne a měla spád.

"Víte, někteří muži jsou štěstím bez sebe, když jim žena vleze na klín."

Vánoční světýlka
Tohle byla nejvíc vánoční povídka ze všech, lišila se tím, že nejen že se na Vánoce odehrávala, ale Vánoce zde měly i klíčovou roli. Josie jsem si oblíbila, bavil mě její optimismus a nadhled. Cole byl typický naštvaný hrdina, který musí otevřít své srdce. Každopádně závěrečná pointa s výzdobou Coleova domu byla boží.

"Občas holt musíte sám udělat to, co byste rád viděl jinde."

Vánoční návrh
Tato povídka byla ze všech nejdelší a nejkomplexnější, autorky měly více času pohrát si s charaktery postav, přidat i trochu toho dramatu, ale zároveň to nebylo přehnané a povídka měla spád a odsýpala. Úvodní hašteření Riley a Kennedyho mě bavilo a jejich návštěva u matky Riley byla kouzelná. Nápad se záměnou jmen byl také fajn.

"Občas se tak zaměříme na to, co se děje, že ani pořádně nevidíme, co vlastně děláme."

Kudík
02.12.2021 4 z 5

Autorky mám ráda, ale vánoce ještě radši, tak jsem si říkala, že pět vánočně laděných příběhů mě dostane do správné nálady, ale bohužel to moc nevyšlo.
Příběhy jsou kratší, lehce a rychle čtivé s pár zápletkami, kde předem víte (nikoliv tušíte), k jakému omylu či překvapení zde dojde. Hlavní postavy ani nekomentuji, protože to je až moc dokonalosti. :) Dle mého názoru jsou za sebou povídky seřazeny v sestupném hodnocení (nejlepší je první, i když plná klišé). V celkovém průměru 3,5*. Přesto jako oddychová četba ideální.

Vendyorit
02.12.2021 3 z 5

Co mi vadilo už od začátku knihy, je jistá vulgarita, vlastně ani nevím, jak to popsat. Některé vyjadřovací způsoby hrdinů v příbězích mi připadaly spíše oplzlé až trapné, přičemž konverzace protějšků a popisky jejich erotického jiskření působily dosti lacině. Kupříkladu v každém příběhu žena, která se potkává s tím "pravým", jej po úvodním seznámení se s ním nazývá kreténem, postupně jej však začne vnímat jako "pana dokonalého". Ty příběhy jsou tímto tak trochu všechny "na jedno brdo". U každé ihned víte, jak to dopadne. Popravdě jsem od knihy čekala mnohem více.

petulkapeta
02.12.2021 4 z 5

Pribehy byly pekne a vtipne. Většinou kratke až na posledni,ten byl delší. Nejmin se mi libil druhy a nejvic no asi prvni a posledni..

Anna195
02.12.2021 5 z 5

Ak hľadáte knihu, vďaka ktorej budete mať tú správnu vianočnú náladu, tak určite táto kniha je jedna z nich. A keďže ja som odjakživa veľká milovníčka Vianoc, tak pre mňa kniha splnila svoj účel.

V kniha sa nachádza 5 príbehov lásky, ktoré sa odohrávajú práve vo vianočnom čase. Príbehy sú veľmi krátke, skôr by som ich nazvala poviedkami. Každá z nich má cca 40 strán a akurát tá posledná mala asi 100. Takže nečakajte veľké zápletky, skôr sú to poviedky, ktoré vo vás vyvolajú vianočnú lásku a navnadia vás na toto obdobie.

Čo sa mi na knihe veľmi páčilo bolo, že v každom vianočnom príbehu sa hlavné postavy spoznali za veľmi vtipných a zároveň bizarných okolností a opäť autorky vedeli krásne vykresliť tie vtipné, ale aj romantické momenty. Veľakrát som si pri čítaní pripadala, ako keby sa mi pred očami odohrával jeden z tých vianočných filmov, s tou správnou dávkou romantiky, na ktoré práve v tomto čase nedá dopustiť žiaden milovník Vianoc. Tieto príbehy vo vás vyvolajú lásku, humor a tú správnu vianočnú náladu. Nechcem vám moc prezradiť, aby som tu nespoilerovala, ale mne sa tieto vianočné poviedky páčili.

V knihe nájdete tieto poviedky:
• Vániční Omyl
• Vánoční Polibek
• Vánoční Jízda
• Vánkční Světýlka
• Vánoční Návrh

A musím priznať, že vôbec by mi nevadilo keby z poviedky Vánoční Návrh vzikol aj samostatný príbeh, pretože táto poviedka bola podľa mňa najlepšia z celej knihy. Kto je milovník vianočných príbehov hor sa do čítania.

žlotirova
28.11.2021 4 z 5

je to neco jineho nez klasicke kniha je tam vice pribehu aspon me to nenutilo číst do rana každy večer jeden nebo dva pribehy :-) nejlepsi asi ten posledni ale to bude tim ze byl nejdelši :-)

Dela90
26.11.2021 4 z 5

Knížka plná povídek s vánočním tématikou. Osobně se mi moc líbila povídka Vánoční jízda, u té moje srdce plesalo štěstím. To bylo tak krásně sladké a dokonalé. Vánoční polibek u toho jsem se docela smála. A pak bych ještě zmínila tu nejdelší povídku, a to Vánoční návrh, to byl takový ten klasický příběh od dvojice autorek, který se mi moc líbil a užila jsem si ho. Kupodivu se knížka četla moc fajn, ačkoliv těch povídek bylo celkem pět. Na předvánoční čas, ideální knížka. Ale popravdě, už jsem od nich četla i lepší.

LenRan
20.11.2021 2 z 5

Za mě bohužel nuda. Nebavilo mě to :( Jen se to rozjelo a už byl konec , příběhy hodně podobné.

katerina3329
14.11.2021 5 z 5

DOPORUČUJI. Přečtete za den.