Vánoční lásky

Vánoční lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483183/mid_vanocni-lasky-ePR-483183.jpeg 4 243 69

PĚT VÁNOČNÍCH ROMANTICKÝCH PŘÍBĚHŮ OD ÚSPĚŠNÝCH AUTOREK PENELOPE WARD A VI KEELAND. K Vánocům patří ta nejtajnější přání, která se většinou ani neodvážíme vyslovit nahlas s obavou, že se nikdy nesplní a přijdeme tak o veškeré naděje. Některá z nás si přeje pod stromeček nové brýle, protože si omylem spletla nádherného muže s bezdomovcem… Jiná si chce polibkem cizího muže dokázat, že má stále smysl pro dobrodružství. A vyhnout se o svátcích protivům? To si snad přejeme všechny! Na druhou stranu, i z bručounů se můžou stát naše spřízněné duše. A když se přece jen zdá kouzlo Vánoc ztracené, nezapomínejme na vánoční večírky. Tam se teprve dějí věci…... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Scrooged , 2018

Knižnítoulky
21.04.2022 2 z 5

Mám tyto autorky ráda, knihy mají jednoduché, čtivé, takové příjemné oddechovky. Po dočtení této knihy jsem si tak vzdychla a řekla sama pro sebe, že se jedná o trochu zbytečnou knihu.

uminaa
14.04.2022 4 z 5

Milé, kratučké príbehy s vianočnou atmosférou - čo viac si priať v decembri?! :D

naty_z_knihy
11.03.2022 3 z 5

Sbírka povídek, co na vás dýchne tu správnou vánoční atmosféru, takže čtení pro tenhle čas jako dělané. Povídky se dobře čtou, mají spád a z každé stránky se na vás doslova vyvalí kouzlo Vánoc. Pro všechny, co mají rádi krátké vánoční příběhy, skvělá volba. Já jsem zjistila, že nejsem úplně povídkový typ. Příběhy byly fajn, ale jsou na můj vkus prostě strašně krátké. Než si člověk zvykne na hlavní hrdiny a jejich svět, už je konec a přichází noví hrdinové a nový svět. Postavy tak nemají dostatečný prostor, aby se s nimi mohl čtenář sžít. Takže i když se knížka četla dobře, myslím, že znovu si ji nepřečtu.

alzbeta4340
18.02.2022 3 z 5

Všechny povídky se dají přečíst, ale některé jsou hodně krátké, jiné se zase námětem trochu vykrádají. Celkově kniha nestojí za ty peníze utracené v knihkupectví, od těchto autorek se dá sehnat lepší čtení.

Barbara182
15.02.2022 3 z 5

Příjemná oddychová jednohubka, byť některé z povídek mi přišly šité trochu horkou jehlou, ale pro odpočinkové odpoledne ok :-)

Pedruska01
10.02.2022 4 z 5

*Vánoční omyl - první povídka je krátká a už od začátku se jedná o milou věc. Hodně milou, v mnoha ohledech. Hrdinka má svou malou tragédii, ale přesto je z ní naprosto slušný a obětavý člověk, takový, který se dnes již nevidí. Hrdina vypadá jako fajn a obyčejný člověk se svou minulostí, přesto se snovou přítomností. Jako nápad se mi to líbilo - byla to jasná pohádka, ale bylo znát, že v té povídce je nacpáno všechno to, co je běžně v jedné plnohodnotné knize. Místy se mi to možná zdálo mimo či lehce nevhodné a přeplácané. Škoda. Asi bych to raději viděla trošku jinak, ale zase takový průšvih to samozřejmě není, jedná se o drobnosti. Hodnocení: 4*
*Vánoční polibek - druhá povídka je také kratších rozměrů, přesto se mi líbila. Musím přiznat, že jsem si všimla pár totožných drobností, které mají s povídkou první stejné, tudíž to nenavozuje pak moc originalitu. Však hlavní příběh byl v pořádku, i když to kolem neznělo šťastně. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a musím říct, že byla celkem odvážná, vzhledem k výzvám. Hrdina byl fajnový a fér chlap, právník, líbil se mi. Byla znát ta chemie mezi nimi, a to hned v té kavárně. Na jednu stranu by mě zajímal jejich velký příběh, ale musím říct, že tenhle malý vlastně stačí. Vypadá to celkem pěkně, uceleně. Hodnocení: 5*
*Vánoční jízda - třetí nejkratší povídka byla taková vlastní vykrádačka předchozích příběhů, především toho druhého. Stejné téma, stejné úlohy postav i stejný konec. Velká škoda. Bylo to silně neoriginální. Sice mě to nenudilo, to nejspíš díky tomu stylu, ale i tak. Skoro o ničem. Nechápu ten záměr autorek vytvořit to samé. Postavy byly fajn, neměla jsem výtky. Líbil se mi samotný závěr, což znamená pár posledních řádků, důkaz, jak pohádkové to je. A taky to, že to tentokrát nebylo "cítit" tolika erotickým nádechem. Hodnocení: 3*
*Vánoční světýlka - čtvrtá povídka, o pár stránkách se mi líbila. Tentokrát to bylo něco nového, milého, hezkého. Bavilo mě to. Jako ano, objevili se tam opět stejná pojítka jako u ostatních příběhů, ale až tak mi to nevadilo. Hrdinka byla hrozně milá a hodná postava. Hrdina byl chvíli "blbeček", ale pak se ukázalo, jak je vlastně příjemný. Četlo se mi to velmi dobře a mám z toho dobrý pocit. Jediné, co mě mrzí je ten rychlý konec, kde přišlo na scénu lehké erotično. Byť jen náznak. Trošku se tím ta pohádka zkazila, respektive to ztratilo to kouzlo, ale není to nic, co by mi vyloženě vadilo. Hodnocení: 5*
*Vánoční návrh - pátá a poslední povídka je nejdelší, zabírá skoro půlku té knihy a musím říct, že stála za to. Moc se mi líbila a bavila mě. Oba hlavní hrdinové byli skvělý, moc jsem si je oblíbila a neměla jsem proti nim co bych vytkla. Základy děje nejsou úplně nejoriginálnější - na základě nepřímé shody jmen utvořili pakt "ošálit" své rodiny a nakonec skončili spolu. Však má to dost kolem pěkných prvků a docela mě mrzí, že se jedná jen o povídku. Tohle by asi nebylo marné jako jedna normální kniha. Opět si neodpustím, že ani tady nechybí stejné informace, které jsou v každé jejich předešlé povídce. Vytváří to ve mě potom teorie buď o lenosti anebo o tom, že už nic jiného prostě vymyslet autorky neumí, aby to bylo skutečně jedinečné a originální. Prostě škoda a zcela zbytečně. Možná to bylo tou délkou, nevím, ale zdá se mi tohle jako nejlepší výtvor. Hodnocení: 5*
Autorky psát umí poutavě, proto se to dobře a rychle čte. Jsem na ně zvyklá a už vím co dokážou, proto jsem se i na tuhle knihu těšila. Pravdou je, že celý tenhle soubor je jedno velké klišé a neexistující pohádky, přesto mě to jako romantika potěšilo. Bylo to hezké, milé, oddechové. Taky vzhledem k tomu, že to jsou jen kraťoučké povídky, mrzí mě, že vždy přijde okamžik, kdy z tak "jemného" a pohádkového příběhu přeskočí na tu erotičtější vlnu. Tak nečekaně a ve většině případů prostě nevhodně, stejnak to trvá jen pár řádků než nastane konec. Snaží se tam nacpat všechno, co má kniha, ale tady to nedělá moc dobrý dojem, naopak mi přijde, že se to tím zkazí. Další věcí, co mě mrzí je, že v každém příběhu se něco opakovalo - rozchod s nevěrníkem, smrt, rakovina, staří blízcí lidé. Díky tomu to ztrácelo na originalitě v rámci možností a žánru samozřejmě. Jako "doplnění" k tvorbě autorek a Vánocům je to hezké a pro romantiky či fanoušky doporučím. Však asi není nad plnohodnotné příběhy. Přesto všechno se mi to líbilo a bavilo mě to, nemám vyloženě výrazné výtky, které mi mě silně otravovali a zkazili mi zážitek, proto hodnotím 4*. :)

Liduka
25.01.2022 4 z 5

Hezké vánoční příběhy. Nejvíc se mi líbil ten poslední. Nicméně mi tam vadily ty nevkusné sexuální narážky. Vím, že tyhle dvě spisovatelky si na to potrpí a čekala jsem, že se tam něco určitě na tohle téma objeví, ale prostě mi to vždy kazí celkový dojem z knihy. Nicméně doporučuji k přečtení.

Rodaw
22.01.2022 4 z 5

VÁNOČNÍ LÁSKY
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐️
Každý rok před Vánoci plánuji číst vánoční knížky, nakonec vždy ale přečtu jen pár, v roce 2021 dokonce jen jednu - tuto. Zjistila jsem, že s vánočními knihami mám tak trošku problém v tom, že jsou pro mě často: 1) málo dějové (až bych řekla bezdějové), 2) vím přesně, jak to dopadne, 3) nuda a nuda a nuda. Často to tedy dopadne tak, že se do čtení musím trošku nutit, protože se prostě nudím... ale stejně na příští Vánoce (už za 11 měsíců:)) vánoční knihy plánuji číst, protože tu vánoční atmosféru (která je v nich často trošku na sílu, ale je!) mám moc ráda. Vánoční lásky jsem si ovšem užila velice. Asi mi sedlo to, že jde o povídky - nedostala jsem moc prostoru k tomu začít se nudit. Příběhy byly kratší a tím pádem svižnější a daleko více dynamické. Takže Vánoční lásky sama za sebe doporučuji, já si čtení hodně užila :). Některé povídky mě bavily více (třeba hned ta první - Vánoční omyl), některé méně, ale všemi jsem jako čtenář proklouzla rychle a četla jsem je ráda. Ano, některé byly opravdu hodně červenou knihovnou, ale na jedno přečtení proč ne :D:).
Více na mém YouTube :).

Danago
15.01.2022 5 z 5

Mě se knížka moc líbila. Každý příběh byl milý , vánoční, příjemně romantický. Ale pokud čekáte erotickou knihu, tak tuto knížku si neberte.

Ditules
14.01.2022 3 z 5

Vánoční jednohubka/jednohubky. Lepší jsou romány...

Hatshepsut
09.01.2022 4 z 5

Mně se tato kniha pěti romantických povídek líbila. Povídky prostě krátké jsou, takže mě to nijak nepřekvapilo. Ve třetí s názvem Vánoční jízda, mě hodně pobavilo líčení nešťastných příhod Meredith! :-) Příběhy se odehrávají v období Vánoc, takže ani název mi nepřijde zavádějící, ikdyž vánoční tématika je zde spíše okrajová.

Sablu
03.01.2022 4 z 5

Moc se mi líbilo, že jde o povídkovou knihu, která navodí vánoční atmosféru. Každý příběh mě oslovil něčím jiným, celkově se mi kniha moc líbila, ač jsem se bála, jak se mi bude kniha líbit.

lihate
01.01.2022 4 z 5

Asi tím, že jsou to jen příběhy, tak tam není tolik místa pro větší rozvoj postav, pro nějaký hlubší city a emoce... A to mi tam trochu chybělo.
Ovšem, když to pominu, protože to čtu s tím, že vím, že je to pět krátkých povídek, tak se mi to líbilo.
Oblíbené autorčiny náhody, které v jejich knihách hrají vždy hlavní roli, nechyběly ani tady.
Taky jsem byla mile překvapena, když jsem zjistila, že i tyto krátké příběhy jsou napsaný z pohledů obou postav. Miluju takto psané knihy a tak to přidalo na hodnotě.

Vánoční omyl
Piper a Manson. Manson působil trochu nafoukaně, ale tím, že je to povídka, tak tam není moc prostoru pro vývoj postavy a tak mi moc nesedl. Piper byla milá, obětavá a díky svému osudu se rozhodla pomáhat lidem, kteří to potřebují. Díky tomu je náhoda (jak už to bývá u knih od Penelepe a Vi) svedla dohromady. Těch náhod tam bylo vlastně víc, ale u tak se mi to líbilo a na vánoční období byla tahle povídka vtipná, usměvavá, milá, slaďoučká a s krásným koncem.

Vánoční polibek
Margo a Chet. Tohle bylo vážně skvělé. Šíleně vánoční a hrozně krásný příběh, u kterého jsem se smála od začátku do konce. Trhlá kamarádka Nancy měla ty nejlepší nápady a bavilo mě špičkování mezi děvčaty a pak i s Chetem.
Tahle kratičká povídka mě pobavila a vážně se mi moc líbila. Zvládla bych o ní celou knihu.

Vánoční světýlka
Josie a Cole. Tak tenhle příběh se mi zatím líbil nejvíc. Bylo to krásný. Milý, vánoční a hlavně vtipný a originální.
Líbilo se mi, že spolu nejprve prožili pár chvil a dokonce i večer, než si vůbec dokázali přiznat, tě je to k sobě táhne. Což vlastně v předchozích příbězích bylo takové unáhlené.
Krásný příběh, plný něhy, lásky a poznávání sama sebe.

Vánoční jízda
Meredith a Adam. Tohle bylo fakticky rychlí. Jen čtyři kapitoly, ale i tak dokáží čtenáře strhnout na svou stranu.
Oba mají vážně špatný den, ale nakonec je osud a možná dost náhod, svede dohromady. Tahle povídka mi přišla trochu slabší, taková až moc o náhodách. Ale proč ne? Přeci jen, zázraky se dějí, hlavně o Vánocích.

Vánoční návrh
Riley a Kennedy. Tohle bylo jako číst nějaký sitcom. Smála jsem se už od přesmyčky se jmény a u vrzání postele jsem skoro brečela smíchy.
Vlastně mě dlouho situace v knize takhle nerozesmála.
Když pominu fakt, že se všechno odehrává strašně rychle, tak tohle byl podle mě nejlepší příběh téhle knihy.

"Někdy je zamilovaný člověk ten poslední, kdo ví, že se zamiloval."

"Lidé mívají k negativnímu postoji svoje důvody. Jejich chování pak neodráží názory na ostatní, ale je samotné - co cítí vůči sobě, čeho se bojí a jaká břemena s sebou vláčejí."

denisa8946
30.12.2021 5 z 5

Moje první knížka od těchto autorek a moc se mi líbila! V příštím roce obohatím svoji knihovnu jejich tvorbou. :)
Kniha obsahuje pět povídek, které jsou dokonale romantické, vtipné, oddechové a vánoční. Knížku jsem slupla jako malinu hned po Štědrém dni. :) Povídky se mi líbily všechny, ale nejlepší za mě asi byla ta poslední - Vánoční návrh.

nina3905
30.12.2021 4 z 5

Krátke romantické príbehy, vhodné na prečítanie v období Vianoc.

marta14
27.12.2021 5 z 5

Tohle bylo boží! Konečně skvělá vánoční kniha.

Maky1505
26.12.2021 5 z 5

Knížka kterou jsem dustala na vánoce, nic hezké čtení, příběhy se čtou sami.
Moc se mi líbil vánoční polibek a vánoční jízda. Opravdu knížka která romantické duše nezklame, za mě doporučuji.

Nuttelka
26.12.2021 4 z 5

Teda to bylo tak sladce kýčovité, ale pro toto vánoční období jak dělané :-)
Celou dobu jsem četla s připitomělým úsměvem na rtech... Skvělá oddechovka na Vánoce :-)

astra3
25.12.2021 5 z 5

Jednoduché romantické povídky. Poslední se mi asi líbila nejvíc.

Ren95
24.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Idelani vánoční čteni, které končilo šťastnými konci! Přesně takové milé, rychlé příběhy, které jsem dočetla na Štědrý den