Vánoce v Paříži

Vánoce v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344329/bmid_vanoce-v-parizi-PLZ-344329.jpg 4 263 91

Paříž je vždycky dobrý nápad, řekla kdysi slavná herečka Audrey Hepburnová. Už proto, že Paříži se říká město lásky. Tak kam jinam zamířit, když vám láska chybí? Ava s nejlepší kamarádkou Debs se tam vydají právě o Vánocích. Zrovna začalo sněžit, Eiffelovka zlatě září a všude voní svařené víno a čokoláda. Když potkají záhadného fotografa Juliena, který má oči jen pro ni, Ava skoro zapomene na své předchozí zklamání. Jenže jednou si už ale spálila prsty, a tak váhá. Zvlášť když ji proradný expřítel začne bombardovat smskami. Uvěří Julienovi, i když odhalí jeho tajemství? Najde v nejromantičtějším městě novou lásku? Dojemný, vtipný a láskyplný příběh je tím pravým pro správnou vánoční atmosféru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

One Christmas in Paris , 2016

SmisekIvuska
19.12.2021 2 z 5

Bohužel musím říct, že je to knížka, která hodně popisuje místa v Paříži a na vánoční atmosféru naladí stylem "znovu padá sníh". Dost věcí mi přišlo, že je tam jen "nakouslé" a rychle ukončené. Nepochybuju, že své čtenáře, které nadchne, si najde, ale já mezi ně nepatřím.

Ella161
10.12.2021 4 z 5

Tohle není mé první autorčino dílo. Četla jsem i Vánoční polibek v Notting Hillu. A musím říci, že tenhle příběh se mi líbil tedy o něco víc. Navíc byl i takový čtivější a i postavy my byly sympatičtější. Avšak je pravda, že mě zas tak na vánoční náladu nenaladil, protože tam Vánoce asi nehrály až takovou roli. Každopádně i tak jsem si čtení užila a na zimní večery je tenhle příběh prostě ideální!

Autorka psát vážně umí. I když je pravda, že si dokážu představit, že někomu nemusí sednout. Velkou část totiž věnuje popisu prostředí, což je na jednu stranu vážně úžasné a já se lépe vcítím do příběhu, ale na druhou trochu unavující a zdlouhavé. Moc na tyhle popisy prostředí nejsem, ale v tomhle případě mi to až tak nevadilo. Kdo by se totiž nechtěl podívat do Paříže alespoň v prostřednictví knihy (a ještě k tomu o Vánocích)? Navíc musím autorku pochválit, že dokáže vymýšlet tak bezvadné postavy. Jak tady, tak i v dalších dílech.

Zde jsem si oblíbila hlavně Juliana. Měla jsem v hodně ohledech stejný názor nebo jsme občas měli i stejný pohled na svět. Docela jsem se v něm našla, takže mě trochu mrzí, že takový chlap neexistuje (nebo ho prostě neznám), protože s ním bych si určitě dobře rozuměla. Nesnášel nevěru. No, chápete to? Tím si ode mě hned získal milion plusových bodů! Navíc byl neuvěřitelně chytrý a hloubavý. Nic nebral na lehkou váhu a i v maličkosti viděl něco víc. No jo, umělec… Jenže tohle se mi na něm asi líbilo nejvíce. Pro něj obyčejná věc nebyla jen obyčejnou věcí. Vždycky v tom něco našel, což pro mě bylo zajímavé a donutil mě na pár věcí změnit pohled. Také bylo strašně hezké, jak moc měl rád svou sestru! Bylo vidět, že by pro ní udělal cokoliv. Škoda jen… (no, to si přečtěte sami). No a jeho vztah k Avě? Nejspíš nemám co vytknout. To, jak v ní viděl něco víc hned od začátku, bylo krásné. Byla pro něho inspirací a já se mu vůbec nedivím.
Ava totiž byla neuvěřitelně energická. Měla v sobě něco, co přitahuje nejen postavy v knize, ale i čtenáře. Nedokáži to pořádně pojmenovat. Byla v ní taková ta jiskra, kterou jen tak v někom nenajdete (doufám, že mě chápete). Vždycky byla nápomocná a pro své blízké by se mohla rozkrájet. Samozřejmě to neměla lehké a určitě bych nechtěla mít její trápení. Tedy nepochopení od vlastní matky a žádný blízký vztah mezi nimi. Fakt jsem ráda, že s mámou mám naprosto opačný vztah. Zpátky k Avě. Vážně si myslím, že na ní jen tak nezapomenu. Je to jedna z mála postav, která Vám uvízne v hlavě, si myslím.

Nesmím opomenout Avy nejlepší kamarádku Debs. Ta tam totiž hraje důležitou roli a já si jí opravdu moc oblíbila! Ona byla skvělá. Totálně praštěná a milovnice Vánoc. Líbilo se mi, jak Avu krásně doplňovala. Také to, když Ava něco pokazila a Debs hned řekla něco, čím jí zachránila a ostatní tím rozesmála. Prostě nějakou vtipnou odbočku od Avyny, někdy až drsné, upřímnosti.

Takže-jak jinak-doporučuji!!! Vážně si myslím, že s touhle knihou nešlápnete vedle a dokonale si u ní odpočinete.

KateTheBlogger
07.11.2021 4 z 5

Příjemné oddychové čtení před Vánoci, které vás naladí na vánoční atmosféru.

KSarlota
16.08.2021 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení s pěknou atmosférou a občas i vtipným příběhem. Ten kdo hledá vánoční romantiku neprohloupí, když sáhne po této knize

tanecnica
07.02.2021 3 z 5

Slaďárna od začátku až do konce. Vánoční atmosféra je důvod, proč po knížce sáhnout. Jinak by to byla vážně tuctovka. V období Adventu je to milé čtení, ale určitě se najdou mnohem lepší předvánoční knížky.

kikikrat
03.01.2021 3 z 5

Jako oddechové čtení to bylo fajn ale myslím, že kdyby byla kniha o něco kratší vůbec by mi to nevadilo. V knize je krásně popsaná vánoční Paříž. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy ale příběh byl dobrý.

Spímsknihou
02.01.2021 5 z 5

Tak tohle jsem prostě na konec roku potřebovala!

Tato kniha mi nahradila Vánoce. Sníh, vánoční nálada, přátelství a láska. Tohle jsou přesně ty věci, které mi tento rok o Vánocích (a nejen o nich). Ale v téhle knize byly.

Tento romantický příběh mě prostě dostal. Stejně tak i jeho hlavní i vedlejší postavy. A to prostředí!! Paříž je nádherné město a autorka ho nádherně popsala. Měla jsem pocit, jako bych v ní byla.

Tato kniha má prostě všechno. Skvělý děj, který vás zaujme. Skvělé postavy, které vám zůstanou dlouho v hlavě. A skvělý styl psaní autorky, který vám nedovolí se od knihy odtrhnout.

Za mě skvělá oddechovka, která je pro vánoční pohodu ideální. Určitě doporučuji.

Knihomolka97
29.12.2020 4 z 5

Vánoce v Paříži mi doma ležely už nějakou dobu a letos jsem se k nim konečně dostala. Přiznám se, že jsem trošku zaujatá - protože prostě Paříž ❤ - ale mně se to vážně líbilo. Bylo to moc pěkné. Taková milá oddechovka.
Vánoční atmosféra, pařížské památky, zajímavá jídla, sympatické postavy, příjemná romantika i trocha dobrodružství.
Některé části byly ale docela zdlouhavé, kdyby kniha měla třeba o 50 stran míň, ani by mi to nevadilo.
Konec mě hodně dojal. Jsem fakt cíťa. :D

sgjoli
22.11.2020 4 z 5

Slabší 4 hvězdy. Bylo to totiž příjemné čtení s příjemnou (před)vánoční náladou, ale své mouchy to také mělo.
Pokud čekáte milou, nenáročnou knihu, která se vcelku dobře čte, u které si odpočinete, přivede vás na jiné myšlenky a ještě vám třeba navodí vánoční atmosféru, tohle by mohla být fajn volba. Určitě nečekejte nic převratného, žádnou hlubokomyslnou literaturu, která by vám převrátila život na ruby, to vám tahle kniha nedá. Ale jako fajn odpočinkové čtení - proč ne.
Spousta jídla, vánoční atmosféra, Paříž, trochu ztřeštěné postavy, klubající se láska, ale také problémy s rodinou a traumata minulosti, která je třeba urovnat - to vše tu najdete. A dohromady z toho vzešel vcelku fajn příběh, který jsem si nakonec docela užila.
Důvod, proč nehodnotím naplno, je ten trochu těžkopádný začátek, skrz který jsem se musela trochu prokousávat, než se příběh trochu víc rozjel. A ten konec byl i na mne až moc kýčovitý. Ale to je jen otázka názoru a každý to bude vnímat asi jinak. Ale celkově to bylo fajn čtení a před Vánoci - určitě mohu doporučit.

Florindela
29.06.2020 4 z 5

Pěkný příběh z Paříže, vánoční atmosféra z něj moc nedýchala, ale to ani nevadilo, konec hodně dobrý až trochu naivní... nemyslím že se "to" dalo stihnout... Možná jen přemýšlím po česku... Dobře se to četlo, i když v úvodních kapitolách mi docela vadilo autorčino neustálé přirovnávání podobností k někomu či něčemu.

olívoil
24.03.2020 5 z 5

krásný, něžný příběh plný lásky, překvapení...…..a ještě ke všemu v Paříži...……...měla jsem to štěstí, že jsem Paříž navštívila, je to opravdu nádherné město a stojí za to ho vidět...………….ráda bych se tam ještě někdy znovu podívala

Zlatinka.Emilly
03.02.2020 4 z 5

Celkem pěkný romantický příběh, jen mě Ava štvala svým trapným "Monsieur Fitoussi" kdy mu vykala. Tak dobře jednou dvakrát dejme tomu, ale tohle bylo pořád. Co na mě učinilo dojem, byl Julienův proslov na jeho charitativní výstavě. Po vánocích jsem se dostala i trochu do vánoční atmosféry a znovu si připomněla, čím je Paříž výjimečná. Jen se umět domluvit... a hned bych se tam znovu rozjela :)

Charmedka
12.01.2020 4 z 5

Asi po hodně dlouhé době jsem přečetla vážně krásnou romantickou knížku, která ukrývala tak akorát množství kýče, romantiky a strašně sympatické postavy. Nemůžu tedy říct, že by na mě vyloženě dýchala vánoční atmosféra, přesto jsem si čtení moc užila. Zralý camembert, chutný falafel a hromada kávy a horké čokolády na známých i méně známých místech Paříže. Moc se těším na další knihy.

Beruska18
07.01.2020 3 z 5

Taková příjemná jednoduchá romantika z prostředí vánoční Paříže.

Irsaf
29.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky...
První polovina nic moc... Skoro jsem chtěla odložit... Ale druhá půlka už se mi líbila...
Moc se mi líbil nápad s výstavou a vybraná částka na ČK...

cori
29.12.2019 3 z 5

Nenáročná pohádka o fotografovi s traumatem a bývalé modelce, která se stane jeho múzou. Knížka může posloužit jako průvodce po Paříži pro zamilované, protože u každé kapitoly je napsáno, na jakém místě se odehrává.

RockMartina
13.12.2019 4 z 5

Krásná vánoční pohádka pro dospělé, která přesně splnila mé očekávání a v tomto adventním čase navodila tu správnou atmosféru. Mandy Baggot umí skvěle popisovat prostředí, ve kterém se její příběhy odehrávají, a já tak dostala neodbytnou chuť navštívit zimní Paříž :)

Matita310
08.12.2019 5 z 5

Krásné oddechové vánoční čtení. Já četla knihu v adventním čase a musím říct, že atmosféra z knihy opravdu sálá.

pip11
04.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Kdo má rád procházky zasněženou adventní Paříži, tak si příjde na své. Bylo to kouzelné vánoční čtení, milé a romantické. Sníh v ulicích Paříže, vánoční trhy, francouzské jídlo a mnoho památek.

ivca84
25.11.2019 5 z 5

příběh člověka v táhne do atmosféry vánoční Paříže.
příběhy čtyř lidí s různých profesí spojí velká souhra nahod a jeden dost dojemný příběh jak se vyrovnat s hroznými udalostmi ve svém životě.