Valentýnka a daleké kraje

Valentýnka a daleké kraje https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406672/bmid_valentynka-a-daleke-kraje-LTw-406672.jpg 4 50 5

Valentýnka série

Poté, co Valentýnka s tetou vyrazí do cestovní kanceláře vybrat si zájezd k moři, dostane parádní nápad. Založí si vlastní cestovku! A tak za pomoci kamarádů vyrobí katalogy, a jeden děti roznesou do několika poštovních schránek ve městě. To bude zábava! Jenže nečekaně se objeví někdo, kdo má o lákavou nabídku zájezdu opravdový zájem! Co teď?... celý text

VioletMokrasova
07.03.2022 4 z 5

Na Valentýnce mě vždycky pobaví jak něco uvidí a hned si na to hraje. Asi lepší díl než ten první.

gretl74
04.10.2021 3 z 5

Vcelku milá knížka pro začínající čtenáře se zajímavým nápadem - hrou na cestovní kancelář. Jakožto dlouholetý zaměstnanec CK to mohu odborně posoudit .) Jen mi přišlo, alespoň mou dospěláckou optikou, že se toho skvělého nápadu až tak moc nevyužilo, že tam prostě něco málo chybělo. Za mne 3,5* (dcerka byla spokojená na 4*).

anna.zahy
20.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Je to hrozně hezká knížka. Valentýnka vymyslela hru na cestovní kancelář a spolu se svými spolužáky (Zuzkou, Jonášem a Péťou). Potom Jonáš vytiskl letáčky s nabídkou jejich služeb. Roznesl je do nejbližších domů. Pan Konstantin, to byl Péťův soused, jim uvěřil a objednal si zájezd do Burgasu. Tak děti zavolaly do cestovní kanceláře Obzor a tam zařídili, aby pan Konstantin mohl jet do Burgasu. Na letiště ho dovezl Valentýnky strejda (na auto přilepily nápis "Žabák a Lítalka", protože tak se jmenovala jejich cestovní kancelář podle dvou maňásků). Vtipné bylo, že pan Konstantin celou dobu věděl, že je to jenom hra (protože viděl Péťu, jak hází letáček do schránky), což pro Valentýnku bylo docela zklamání.

maha75
21.08.2019 5 z 5

Paní Peroutková prostě umí psát pro děti. Její knížky milujeme :-)

Knižní střípky
02.05.2019

Opět velmi pěkný příběh pro dětského čtenáře, i přestože Valentýnka má dva velmi dobré klučičí kamarády, vidím cílovou skupinou spíše holčičky. Valentýnka se svou partou se tentokráte pustí do "podnikání" v oblasti cestovního ruchu, a že se to neobejde bez potíží, to je všem určitě jasné. Knihy o Valentýnce jsou doplněny krásnými ilustracemi.