V zemi korálového stromu

V zemi korálového stromu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157175/v-zemi-koraloveho-stromu-157175.jpg 4 130 31

V zemi korálového stromu série

V létě roku 1863 se při plavbě do Buenos Aires poznají dvě mladé ženy Anna a Viktoria. Obě jsou na cestě za svými manžely, kteří tam cestovali před nimi. Viktoriina muže povolaly naléhavé obchody na jeho usedlost na severu Argentiny. Annina rodina naopak nebyla schopná dát dohromady prostředky na společnou plavbu. V daleké zemi, s níž si obě spojují velké naděje, se jejich cesty na čas rozejdou. Avšak Viktoriina zdánlivě šťastná budoucnost se utváří jinak, než čekala, a Annu očekává po příjezdu hrozná zpráva...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Im Land des Korallenbaums , 2011

adrianna0305
30.09.2016 4 z 5

Na Novozélandskou ságu od Larkové to nemá, protože to nebylo moc propracované (viz. několik postav, se kterými se nic nedělo a hráli jen křoví), ale i tak je to líbivé počtení :-)

Šánka
14.02.2016 4 z 5

První díl této ságy mě nalákal především pěknými komentáři a krásnými obálkami knih. Příběh dvou žen, které se vypraví za svými manžely do Argentiny, vypráví o téžkých začátcích v nové zemi, zklamáních a životních dramatech. Není v něm nouze o napětí a nechybí ani romantika. Dějově velmi pestrá kniha, ráda si přečtu další pokračování.

Babo
24.01.2016 5 z 5

Četla jsem knihy odehrávající se v Americe,Austrálii na Novém Zélandu ,v Asii , Africe a najednou jsem si uvědomila,že Jižní Amerika mi zatím uniká. A tak jsem hledala a našla.
První díl trilogie se mi moc líbil .Už sice nevím kdo ze zdejších milovnic písmenek měl ve svých přečtených knihách toto dílko,ale v každém případě nelituji.
Kromě knihy jako takové se mi líbí i něžná obálka.
Ano,měla jsem trochu obavy , aby to nebyl slaďák ,které fakt nemusím a pro ty,které jsou na tom podobně mohu říct,že se nemusí bát.
Líbilo se mi i to,že si autorka dala velkou práci a popisovala i takové drobnosti jako prostěradlo v kádi,aby si koupajíci nezadřel třísku :-) nebo jinou drobnost,že šli do parku nedávno otevřeného a samozřejmě park jmenovala.
Příběhy několika hrdinů nebo spíš hrdinek byly našlapané a ani chvíli jsem se nenudila.
Možná jen ten konec mi přišel trošku přitažený za vlasy ,ale děj se odehrával na konci devatenáctého století ,,,,,,
Takže jdu na druhý díl a věřím,že bude stejně čtivý.

polly43
21.10.2015 4 z 5

Mám ráda knihy tohoto žánru.O Argentině jsem četla poprvé a již se těším na druhý díl.

kika 13
07.09.2015 3 z 5

Oddychové počteníčko na dovolenou.

sabca
10.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Přesto, že má přes 500 stránek, četla se skvěle. Měla jsem problém jí odložit a každou volnou chvíli jsem se k ní vracela. Příběh dvou rodin byl plný napětí, lásky i zla. Hezky byl vykreslen život v Argentině. Hned otevírám druhý díl Laguna plameňáku a věřím, že dojde i na třetí díl, který teprve vyjde. Rodinné ságy čtu moc ráda. Doporučuji

1casper
19.01.2015 5 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak jsem se nemohla odthnout.

sandra.sancho
31.12.2014 4 z 5

Začala jsem číst kvůli názvu druhého dílu a chtěla jsem začít od začátku. Skvělá oddychovka.

bookcase
08.07.2014 4 z 5

Mám ráda ságy tohoto typu, užila jsem si i tuto.

kuky921
30.03.2014 4 z 5

Prima lehké čtení do postole při stonání. Dějové linky byly dost čitelné a konec už předen daný.

Gabetka
16.08.2013 3 z 5

Příjemné čtení o osudech statečných žen, které ubíhá rychlým tempem. Vadila mi trochu těžkopádná čeština a ze začátku bylo horší se začíst. Námět mi připomněl knihu V zemi bílého oblaku a ta se mi ve srovnání s touto líbila více, přišla mi propracovanější. Nicméně bych knihu doporučila všem, co si oblíbili romantické ságy.

19. století osidlování Argentina společenské romány ságy

Sofia Caspari
německá, 1972
2013  78%V zemi korálového stromu
2014  80%Laguna plameňáků
2015  79%Píseň vodopádu

Kniha V zemi korálového stromu je v