V tme

V tme https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418091/bmid_v-tme-D7K-418091.jpg 4 415 121

V zamknutej pivnici sa nájde polomŕtva žena s dieťaťom. Nikto nevie, o koho ide. Žena nerozpráva a ani ona, ani dieťa nezodpovedajú opisu nahlásených nezvestných osôb. Starý obyvateľ domu tvrdí, že ich nikdy predtým nevidel. Obyvatelia pokojnej oxfordskej ulice sú v šoku. Ako sa im takéto čosi mohlo stať priamo pred nosom? Ale inšpektor Adam Fawley vie, že nič nie je nemožné. A že nikto nie je taký nevinný, ako sa zdá...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

In The Dark , 2018

Pája699
17.08.2019 5 z 5

Kdyby to šlo, dám i více hvězd. Tohle vyšetřování byl jeden velkej ficak a neskutečná jízda. Když už si člověk myslí, že konečně kapnul na to, jak to všechno bylo během lusknuti prstů je rázem všechno jinak. Konec mě vážně překvapil, tohle bych vážně nečekala. Už teď se těším na další případ od této autorky ???? jen tak dál....

lenka.g
16.08.2019 5 z 5

No tak to bylo něco! Možná vážně kapku překombinované, ale rozhodně hodně dobré!

alzbeta4340
13.08.2019 5 z 5

Až na poslední větu souhlasím s předcházejícím komentářem Helly.
V temnotě je čtivá, originální detektivka. Také trochu překombinovaná a určitě přitažená za vlasy. Ale komu to vadí? Mě určitě ne. Podle mého názoru je ještě lepší než první díl "Někdo blízký". Doporučuji.

Hella
07.08.2019 3 z 5

No.
Čtivé? Bezpochyby!
Originální? Stopro!
Překombinované? Jistojistě.
Malinko přitažené za vlasy? Uf, víc než to!
Lepší než "Někdo blízký"? Ani zdaleka ne!

ritz
31.07.2019 5 z 5

Velmi povedená napínavá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem nepřečetla. Výborná.

Michaellla
29.07.2019 5 z 5

Hmmm...velmi povedené!

ElenaM
21.07.2019 5 z 5

TO BYLA JÍZDA!! SKVĚLÉ!!!!
Autorka se stává mou oblíbenou. I když jsem pomalý čtenář, tuhle knížku jsem zhltla za dva dny stejně jako knihu Někdo blízký. Zápletka se nejprve zdá zcela jasná, podezřelý taky. Ale to by nebyla Cara Hunter, aby to nezamotala. V této knize dává více prostoru i osobním životům vyšetřovatelů, což oceňuji. Celý tým jsem si oblíbila, nejen Adama, sympatičtí jsou mi všichni. Knížka má rozhodně nápaditou zápletku a je napsaná velice čtivě a konstruktivně. Napětí se stupňuje a když už si myslíte "je vyřešeno" vždycky přijde další zvrat. Paráda! Co mě ale nejvíc rozsekalo je konec! Stejně jako u knihy NĚKDO BLÍZKÝ si ho budu muset přečíst několikrát a budu nad ním dlouho přemýšlet....!!!
Pokud se na knihu chystáte, doporučuji přečíst si nejprve Někdo blízký, protože knížky na sebe volně navazují.

Dela111
14.07.2019 4 z 5

Stejně jako první díl série je i tento nápaditý, dobře promyšlený, příběh má spád a dochází tu ke spoustě zvratů. Celé je to poutavě napsané a rozuzlení je překvapivé.
A stejně jako v prvním díle se mi ani tady nelíbí epilog. Cara Hunter má bezesporu talent na vymýšlení a psaní vynikajících thrillerů s neotřelou zápletkou, ale nechápu proč ze své hlavní postavy dělá hlupáka.

Možný SPOILER
V prvním díle udělala autorka v epilogu z policie neschopné pitomce, když ani nevypátrali, co se ve skutečnosti stalo. V tomto díle to sice nebylo až tak hrozné, ale opět je tu něco, nač policie nepřišla. Takto běžně autoři se svojí hlavní postavou v detektivní sérii nezacházejí a mně to tady ani nesedí. Možná i díky tomu si tento tým vyšetřovatelů mé sympatie ani po druhém díle nezískal.

rode
09.07.2019 5 z 5

No v temnotě jsem tápala hodně, ty zvraty v příběhu byly naprosto skvěle promyšlený, takže většina mých teorií, co se v domě vlastně odehrálo a jak se dostala mladá žena s dítětem do sklepa domu starého muže, který trpí bludy, byly rozmetány na kusy.
Líbil se mi již první díl této série a druhý mě jen utvrdil v tom, že paní Cara Hunter je naprosto brilantní spisovatelka a rozhodně už teď s napětím očekávám další knihy této autorky.

wendulka321
07.07.2019 3 z 5

Četla se výborně,příběh pěkně odsýpal.

Ajuszka
06.07.2019 5 z 5

Cara Hunter se velmi směle zařadila mezi top autory v žánru thriller. Z jejích knih se mi tají dech. Tahle je dokonce ještě lepší než Někdo blízký. Opět se setkáváme s Adamem Fawleym a jeho týmem a případ je..no dost zamotaný a konec překvapivý. To nevymyslíš!

kytarka
28.06.2019 4 z 5

Ve sklepě se najde vězněná žena s malým synem. Jde viděl, že ve sklepení jsou již nějakou dobu. Dicházelo jim jídlo a voda. V domě bydlí starý zmatený muž a tak podezření padne na něj. Na jevo pomalu vychází co a proč se v tomto domě odehrálo.
Když jsem kdysi přečetla první díl inspektora Fawleyeho, tak se mi líbil, tenhle se mi líbí ještě více. To co se stalo by jste asi nečekali takový závěr. Kniha je hodně čtivá a zajímavě napsaná. Neobsahuje klasické kapitoly, text se prolíná s dialogy z vyšetření, se zprávami. Zpracování a text super. Já doporučuji!

mysterygirl
25.06.2019 4 z 5

Kvuli konci,ktery jsem teda vubec nepochopila ,davam 4

petula22
19.06.2019 4 z 5

Čtivé, napínavé, lepší než první díl... doporučuji

astra3
16.06.2019 5 z 5

To bylo dost dobré. Spousta zvratů. Propletené a napínavé až do konce. Jen tak dál.

jaroslav63
13.06.2019 4 z 5

Lepší než první díl, tak uvidíme, jak se tato autorka rozepíše.

Kekik
09.06.2019 5 z 5

Opět se mi dostalo velmi čtivého příběhu, který je obohacen o Twitter (tentokrát tedy obsahuje méně scén), přepisů policejních výslechů, telefonátů... A napínavé zápletky. Líbí se mi, že autorka do případu vnese hned několik možností, jak se zločin udál. S příchodem nových důkazů se padouch mění každou chvíli. To přidává knize na věrohodnosti.
Jediným mínusem se OPĚT stal epilog. Když se zamyslím nad konci obou knih, měla bych vlastně být spokojená. ALE mně se nelíbí, že vyšetřování není 100%. Vzhledem k průběhu celé knihy to dle mého názoru epilogy kazí. Nepřijde mi to fér k celému vyšetřovacímu týmu. Ovšem na druhou stranu- takto to v životě chodí.
V temnotě doporučuji.

Lkomrska
01.06.2019 4 z 5

Zajímavá kniha s nočekávaným koncem. Ze začátku mi trošku vadilo množství jmen,ale nakonec jsem si zvykla. Kniha se čte velmi dobre, jen mi prijde,že úplný závěr knihy byl trošičku odflaknuty. Jinak ale super příběh.

Pípasek
22.05.2019 5 z 5

Začínat číst tuto knihu v době MS v hokeji byl docela problém. Nevěděl jsem co dříve. Kniha je super, napínavá s nepředstavitelnými zvraty ve vyšetřování a závěr? Velké překvapení. Lze jen doporučit !

soukroma
11.05.2019 4 z 5

Od půlky velice napínavé, nové a nové vyšetřovací hypotézy přicházely, bortily se, jak se ověřovaly nové nápady a zajišťovaly nové důkazy, aby byly nahraženy ještě odvážnějšími. Nesouvisející případy a aktéři se postupně odhalují jako jeden mechanizmus, poháněný psychopaty (nic tím nevyzrazuji). Konec maličko otevřený.
Škoda že tenhle A. Fowley nebyl dostatečně klíčovou postavou, zatímco tři pět jeho spolupracovníků bylo mnohem výraznějších, s větším prostorem. Trochu mi vadilo, zejména hned v úvodu, zbytečně hojně používané vulgární výrazivo.