V podstate som celkom v poriadku

V podstate som celkom v poriadku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356790/bmid_v-podstate-som-celkom-v-poriadku-Ua5-356790.jpg 4 1428 426

Eleanor Olifantová je čudáčka. Nedbá na konvencie a je až príliš priamočiara. V spojení s nezvyčajným výzorom – zjazvené líce, ekzém – to znamená, že Eleanor je samotárka bez priateľov. V starostlivo rozvrhnutom živote a s telefonátmi od „mamy“, ktorá sedí vo väzení, jej zdanlivo nič nechýba. Všetko sa však zmení, ked sa Eleanor zaľúbi. Spolu s citmi naplno ožijú aj jej staré, dávno potlačené rany. Až vtedy pochopí, že jediným liekom na bolestnú minulosť je otvoriť srdce priateľstvu...... celý text

Kykeka
17.01.2018 3 z 5

Knihu jsem četla asi se čtrnáctidenní prodlevou, čili jsem s ní nebyla v intenzivním (emocionálním) kontaktu, nicméně nepřesvědčila mě. Chyběl mi tam více propracovaný vztah s matkou, celou dobu jsem čekala až se dozvím víc a konec mě neuspokojil. Některé dějové linky mi přišly nedotažené a tím jsem postrádala jejich smysl. Na druhou stranu kniha vede k zamyšlení, že samota a osamělost není totéž a že nikdy nevíme, jaké příběhy v sobě ukrývá každý z nás.

Veronicess
09.01.2018 5 z 5

Eleanor Oliphant úplne zatriasla mojím svetom. Pri čítaní som si prešla celou škálou emócií. Smiala som sa, plakala, bola som hrdá a užasnutá, nahnevaná, vystrašená, šťastná a prekvapená. Vôbec som nečakala že budem toho cítiť tak veľa. A teraz som do tejto knihy úplne zamilovaná.

Spočiatku sa zdá, že Eleanor je veľmi čudná postava. Ale s počtom prečítaných stránok ma očarila svojím srdcervúcim spôsobom. Chcela som ju objať a nikdy nepustiť. Asi ešte nikdy som na konci knihy nebola tak hrdá na postavu ako tu. Pritom sa mi strašne páčilo, že to dokázala sama pre seba, a nie preto že stretla lásku a tá ju zázračne vyliečila. Toto bola kniha o Eleanor a jej ceste a to bolo na nej úžasné.

Táto kniha je jedna z tých nezabudnuteľných, čo s vami ešte dlhé roky zostane.

Dresia
05.01.2018 4 z 5

Příběh deprivanta z asociální rodiny, který vyrůstal v pěstounských rodinách a v dětských domovech.
Pěkně napsané, vtipné.
Ale... obávám se, že happy end se koná:
1/ v knihách
2/ když má dítě mimořádné štěstí na lidi kolem sebe
3/ když má aspoň průměrnou ingeligenci
Čili častěji bohužel ne :(

adorjas
03.01.2018 4 z 5

Táto kniha ma bavila! Nie, nie je to veľdielo hodné Danteho, ale milá, úsmevná kniha, ktorá o traumách z detstva hovorí trošku iným spôsobom. A ten humor tomu tiež veľmi napomohol.

bookcase
19.12.2017 5 z 5

Úžasná knížka, nejprve nevíte, jestli se hlavní hrdince máte smát nebo nad ní brečet. Smutné, zároveň optimistické
Doporučuju.

Ellis231
13.11.2017 5 z 5

Eleanor Oliphantová se má skvěle... Nebo si to alespoň myslí. Neví totiž, že od života může chtít i víc, než jen osamělé večery, víkendy, které tráví otupělá tvrdým alkoholem nebo práci, která ji nebaví, s kolegy, kterými opovrhuje. Na své cestě pomalu zjišťuje, že žít znamená něco jiného než přežívat a že všichni lidé nakonec nejsou tak špatní.
Kniha je naprosto skvěle napsaná a i přes často smutné téma jsem se u čtení musela usmívat. Za mě nejlepší kniha letošního roku. Doufám, že autorka bude v psaní pokračovat.