V nejvyšších sférách

V nejvyšších sférách https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103730/bmid_v-nejvyssich-sferach-8pU-103730.jpg 4 194 194

Kniha je fikce - jako většina Haileyových knih - ale má mezi nimi zvláštní postavení. Je to hra s ohněm. Jiná, než když hoří hotel nebo letiště. Je to nálož připravená k výbuchu, ale jinému, než když se má zřítit letadlo. Je to o zdraví světa, o infekci, kterou se zřejmě nikdy nepodaří úplně a natrvalo vyléčit. Dnes už se vlastně jedná o historický román, i když jde o historii zcela nedávnou. Byla to fikce své doby. Smlouva o sjednocení, o niž tu jde, ve skutečnosti nikdy nebyla uzavřena. Nedošlo k válce, která tehdy byla na spadnutí. Naštěstí. Ve chvíli, kdy kniha vyšla poprvé, to bylo jiné. Tehdy varovala, dnes dokumentuje, v jakém nebezpečí náš svět byl. Dějiny se nakonec daly jinou cestou, i když ani dnes nevíme, jestli se zeměkoule nevychýlí ze své osy a nevznikne stejná, i když kvalitativně odlišná situace hrozící nebezpečím zkázy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Riosport-press

In High Places , 1962

tynda
07.04.2015 4 z 5

Přečteno po druhé s odstupem let.Příběhu jsem jsem více porozuměla a více mě bavil Určitě si knihu za pár let přečtu znovu

Silverdiamond
15.12.2014 5 z 5

...'brilantní a napínavý čtení... 'jako vše od Haileyho...'

Ladys
16.07.2014 3 z 5

No číst to v době vydání originálu, tak jsem napětím hotovej. Ale já to díky bolševické cenzuře četl až někdy po revoluci a ještě k tomu dost pozdě po, takže jsem se spíš usmíval nad hlavním politickým tématem knihy

rengers
06.06.2013 4 z 5

Jak už sama kniha napovídá, je to hodně o politice. Hlavní postavou je Kanadský premiér James Howden, který se snaží v době studené války prosadit spojenectví s USA, aneb přemístit raketový štít Spojených Státu na území Kanady.
Zároveň v knížce popisuje příběh nešťastného přistěhovalce, který připlul nákladní lodí a nemá žádné doklady ani žádný rodný stát a tím se z něho stává nikdo, jako by neexistoval.
Tenhle příběh muže je novinami zveřejněn. Tím se spustí lavina soucitu u lidí, kteří si přejí, aby se stal právoplatným občanem Kanady, jenže zákony tohle neumožňují a tím začíná válka mezi politiky a občany.
Jak to skončí si přečtěte sami.

WEIL
28.08.2011

No tak jsou určitě i lepší knížky na tahle témata.