V jejím srdci svět se tříští

V jejím srdci svět se tříští https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527004/bmid_v-jejim-srdci-svet-se-tristi-655e3bf17d101.jpg 4 134 35

Jack Thatch je chlapec z Pittsburghu, jehož od smrti obou rodičů vychovává tetička Jo. O tom smutném výročí chodí navštěvovat jejich hrob. A právě na hřbitově se Jack osmého srpna 1984 ve svých osmi letech setká se zvláštní osmiletou Stellou Nettletonovou. Když ji uvidí sedět na lavičce s Dickensovými Nadějnými vyhlídkami, ještě netuší, jak zásadní význam toto seznámení bude mít. Z nepochopitelného důvodu začne být dívkou posedlý a chodí ji vyhlížet na hřbitov, nicméně znovu ji potká až po roce, opět osmého, na stejné lavičce. Dívku obestírají záhady a Jack se o ní marně snaží něco dozvědět. Potom se v jedenácti letech, po dalším setkání, probere v zastrčené uličce vedle strašlivě spáleného muže v nedotčeném oblečení. Případ vyšetřuje policejní detektiv Faustino Brier, jehož to nepřekvapí, protože oběti v tomto stavu nachází každoročně osmého srpna už po mnoho let. Daleko odsud mezitím vyrůstá ve výzkumné laboratoři další chlapec ve stejném věku, který vládne schopností tak děsivou, že ho drží v naprosté izolaci.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

She Has a Broken Thing Where Her Heart Should Be , 2020

veronika6239
29.12.2023 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu bavila a nechtělo se mi od ní odcházet. Byť má přes 600 stran, čte se úplně sama, nic mi v ní nepřišlo navíc, perfektní popis míst, kde se děj odehrává.
Těším se na další čtení od tohoto autora (i když vím, že díla jsou o dost drsnější).

ydnac
28.12.2023 5 z 5

KNIHA ROKU 2023
PRO MĚ :-)
V ŽÁNRU THRILLER S PRVKY FANTASY :-)

Musím říct, že ač je tato kniha pěkná bichlička, klidně bych jí za dva dny přečetla.
Já jsem si jí však chtěla užít do poslední stránky a tak jsem si řekla, že každý den přečtu 100 stran.
Nechtěla jsem, aby byl konec a zároveň jsem se nemohla dočkat, jak to celé dopadne.
Už po pár stránkách jsem věděla, že je to fantastická kniha a doufala jsem, že i konec bude takový.
A byl :-).
Jack a jeho setkání se záhadnou dívkou Stellou se vám vryje pod kůži.

ČEKÁTE NA 8. SRPNA!

Setkávají se vždy na lavičce na hřbitově. Nejsou domluvenní, ale Jack vždycky čeká...
Vždy 8. srpna.
V ten den vždy někdo zemře!!!

Jsou knihy, které vás pohltí a tato je jedna z nich. Miluji fantasy a detektivky a tady je to spojení tak krásné :-).
Všechno do sebe zapadá.
Napětí se stupňuje!
Jsem nadšená :-)
DOPORUČUJI :-)

DenisaV
27.12.2023 5 z 5

Tak já nevím. Chybělo mi napětí, a to i v momentě, kdy přišel zvrat a člověk by neměl být schopný odtrhnout oči. Také jsem tuto knihu četla o něco déle, než jiné, které mám během dvou večerů přelouskané. A určitě to nebyl horor.
ALE! Velmi originální námět, velmi příjemné čtení. Autorův oblíbený autor není nikdo jiný, než King a jistá podobnost v jejich dílech určitě je. Koneckonců podobný způsob psaní popisuje Barker v dopise od autora na konci této knihy. I když jsem nehltala každou stránku, jako u jiných, často detektivních, příběhů, těšila jsem se, až se ke knize vrátím. A po dlouhé době po dočtení cítím takový příjemný pocit uspokojení. A právě tento pocit mě donutil dát pět hvězdiček.
A i když se jedná o něco úplně jiného, než je autorova série o V4O, dokazuje nám, že se umí pohybovat i v jiném žánru. Celý děj ubíhá velmi nenuceně, a jak již zmiňoval někdo v komentářích, plyne jako pohádka. A to i přestože je plný mrtvol...

martina4041
25.12.2023 4 z 5

Kniha u které, když jsem zavřela oči se mi promítal dej slov. Kniha plynula sama a stránky utíkali , ano pár hluchých míst, zde bylo, ale ne tolik aby to zničilo celkový dojem příběhu.
Bavilo mě postupně přicházet na kloub věcem proč a jak, odpovídat si na otázky které, příběhem nastanou.
Čtivá kniha, ne poslední co budu od autora číst.

Katulinka69
21.12.2023 3 z 5

Opravdu pohádka, ale celkem fajn,ikdyz střed knihy mě vůbec nebavil

Danilla
19.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Styl psaní autora mi sedí. Kniha se četla velmi svižně a námět je perfektní.

Souteska
13.12.2023 3 z 5

Knihu jsem přečetla docela svižně a se zájmem, ale s tím že je to prostě taková pohádka, rozhodně bych ji nezařadila do top knih. Děj měl spád a překvapivost, celkově však těch překvapení a náhod a neuvěřitelností bylo tolik, že mi příběh přišel hoooodně přitažený za vlasy.
Už se k autorovi vracet asi nebudu.
Bylo to až moc dlouhé, do půlky jsem se bavila, pak už jsem vyhlížela konec, a ten mě v názoru na knihu utvrdil - v duchu zazvonil zvonec a pohádky je konec, díkybohu:-)

Kaaramelka
06.12.2023 3 z 5

Ze všeho nejdříve bych chtěla poděkovat @sberatelka.knih a @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi.

Hlavní hrdina Jack po smrti svých rodičů žije u tety Jo, se kterou společně navštěvují hrob jeho rodičů. Hlavně na výročí jejich úmrtí. Teta Jo viní jeho otce ze smrti své setry, Jackovy matky. U hrobu švagrovi nadává. Když Jackovi dojde trpělivost, vezme rádio a odchází se projít po hřbitově. Díky tomuto rozhodnutí potkává na hřbitově Stellu, která mu změní celý jeho život. To on ovšem ve svých osmi letech ještě netuší.

Kniha je mou první zkušeností s autorem, i když od něj mám doma ve své knihovně Dracul ze stejného nakladatelství. To jsem ale odběhla. Do děje knihy V jejím srdci svět se tříští jsem měla problém začíst se. Autor se vyžívá v popisování všech detailů a nedává moc prostoru představivosti čtenáře. Ale na druhou stranu díky tomu dokáže skvěle vykreslit pocity, napětí a tajemno. Líbilo se mi postupné gradování a odhalování záhad. Vše sice do sebe zapadne jako dobře fungující stroj, ale než se tak stalo, byla jsem vyčerpána. Celkově se mi kniha líbila, ale ocenila bych přece jen rychlejší spád děje a o něco méně stran.

Didi15
04.12.2023 5 z 5

Naprosto famózní kniha , četla bych pořád a pořád a chtěla jsem, aby příběh nikdy neskončil.

Nikusha
04.12.2023 5 z 5

Barker a jeho jedinečný rukopis. Jeho kniha může mít i 3000 stran a stejně bych se do toho pustila. Možná moc omáčky, ale svíčková. S brusinkama. A se šlehačkou.

fandazub
29.11.2023 5 z 5

Knížka mi neskutečně sedla, nedokázal jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji.

mysterygirl
18.11.2023 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné,jen zbytečně moc dlouhé

Dela111
17.11.2023 3 z 5

Tady bohužel přeruším šňůru pětihvězdičkových hodnocení a docela mě to mrzí, ale žádná kniha není tak skvělá, aby nadchla úplně všechny čtenáře.
V jejím srdci svět se tříští je nejen thriller s nádechem hororu, ale jsou tu také výrazné prvky nadpřirozena. Ono se sice vše v rozuzlení vysvětlí, ale ta kniha je navíc příliš dlouhá. U historického románu je taková bichle žádoucí, ale číst více než 600 stran o postavách, které mají nadpřirozené schopnosti mne nebaví.
Barkerovy příběhy bývají zbytečně dlouhé (už ho podezírám z grafomanie) a tento je natažený tak, že někde před půlkou mě to přestalo bavit a ke konci už jsem byla ze čtení tak vysílená, že jsem soucítila se Stellou, které se něčeho pro ni zásadního nedostávalo tak, že byla na pokraji sil ;-).
Děj knihy i její pointa sice nejsou tak úplně pro mne, ale zkrátit to aspoň o třetinu, ocenila bych autorovu fantazii jednou hvězdou navíc.

svb.dizz
17.11.2023 5 z 5

Znáte ten pocit, kdy se tak vcítíte do postav v příběhu, že se s nimi absolutně nechcete loučit?

J. D. Barker opět napsal něco epického.

V téhle velké knize, která má přes 600 stran, sledujeme příběh Jacka Thatche. Od smrti jeho rodičů ho vychovává tetička Jo. Každý rok 8. srpna chodí na hřbitov. V jeho 8 letech, 8. srpna 1984 potká na hřbitově stejně starou, zvláštní dívku. A aniž by to tušil, tohle setkání mu změní život.

Mezitím detektiv Faustin Brier řeší záhadné vraždy, kdy se oběti objevují každý rok 8. srpna.

A na dalším místě ve stejný čas vyrůstá ve výzkumné laboratoři chlapec, kterého díky jeho děsivým schopnostem drží v izolaci.

Nemohla jsem se odtrhnout. S každou další kapitolou jsem měla víc a víc otázek, nestačila jsem se divit. Dělo se tam toho tolik ! Nebudu lhát, hodněkrát mi spadla brada, hodněkrát jsem nevěřila tomu co čtu. Miluju příběhy, kdy vás autor dokáže absolutně vyvést z míry, vycucnout všechny emoce a po přečtení vám nezbývá nic jiného, než pár dní celý příběh trávit.
Postavy i situace bylo jednoduché si představit, tak moc dobře je to napsané.
Bavilo mě sledovat jak postavy rostou, prožívat s nimi ty nejhorší i nejlepší chvilky.
Zápletka je složitější, ale o to víc zajímavá. Bylo to nepředvídatelné, tajemné i temné a já si to užila na maximum.
Troufám si říct, že to letos byla jedna z nejlepších knih, co jsem četla.
Dávám plný počet a jedno obrovské doporučení!

Elapheg
10.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Mé první setkání s autorem, můj první mix hororu a thrilleru a obojí dopadlo na jedničku. Četlo se to skvěle, i když rozjezd byl trochu pomalejší. Jsem příjemně překvapen i tím, že J. D. Barker napsal mnohem drastičtější thrillerovou sérii, na kterou si zatím netroufám a pustil jsem se do jeho nejnovější knihy, která má inteligentní zápletku, ale žádné drasťárny, ačkoliv mrtvých je zde dost. Ze začátku se objevují mrtví a čtenář neví proč a přesně, kdo za tím stojí. Nicméně vše je v knize objasněno, nic není ponecháno bez vysvětlení a ještě s asi dvěma zvraty. Jack Thatch je osmiletý chlapec, kterému zemřeli rodiče a vychovává ho tetička Jo. Často chodí spolu na hrob rodičů a zde Jack jednoho dne 8. srpna potká Stellu Nettletonovou, dívku, která razatně změní jeho život. Dívkou je posedlý, hledá ji, avšak objeví se vždy 8. srpna na hřbitově do Jackových 11 let, kdy se jednoho dne probudí v uličce vedle mrtvoly spáleného muže a neví jak se sem dostal, ani jak a kdo muže zabil. Faustino Brier je detektiv, který od roku 1978, 8. srpna každý rok nalezá těla takto spálených lidí a případ je velmi záhadný. Neexistuje k němu žádná spojitost, snad až na jednu. Mrtvých každý rok přibývá a máme tady k tomu ještě chlapce v Jackově věku, který je držen v ústavu za těch nejpřísnějších bezpečnostních podmínek, protože vládne maximálně nebezpečnou schopností. Podaří se F. Brierovi vyřešit záhadu spálených obětí? Mohu dodat, že zápletka je celkem složitější, ale vyplatí se knihu vydržet číst a dočíst. Pro mne to byl vynikající čtenářský zážitek. Myslím, že zkusím i jiný horor, ale zůstávám ve střehu, protože vím, že tato kniha se k drasťárnám neřadí. Četl jsem mnohem krutější thrillery. Jinak knihu V jejím srdci svět se tříští doporučuji všemi deseti všem fandům, kterým nevadí mix detektivky, thrilleru, mírnoučce z fantasy, trochu románu, dávám pět hvězd a doporučení. :-) Od autora mám ještě Draculu, tak jsem moc zvědavý. Všem mým knižním přátelům děkuji, že mě k tomuto autorovi přivedli. Děkuji za vaše recenze. :-)