V inom čase

V inom čase https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436027/bmid_v-inom-case-rN0-436027.jpg 4 103 40

Román je oslavou jednej z najsilnejších ľudských emócií: nádeje. Nemecko, rok 1931. Majiteľ kníhkupectva Max Beissinger stretáva talentovanú huslistku Hannu Ginsbergovú. Zaľúbia sa do seba spriadajú plány do budúcnosti. Ibaže atmosféra v Nemecku sa mení a k moci sa dostáva Adolf Hitler. Mladý pár je konfrontovaný s novou realitou a s predzvesťou vojny, pričom Hanna je židovka. Max však má tajomstvo, o ktorom je presved-čený, že mu pomôže zachrániť Hannu, keď sa Nemecko stane pre ňu nebezpečnou krajinou. Píše sa rok 1946 a Hanna Ginsbergová sa preberie na lúke neďaleko Berlína. Nespomína si na posledných desať rokov svojho života a netuší, čo sa stalo s Maxom. Úplne sa oddá hudbe, ktorá je balzamom na jej zranené srdce. Hoci dni, mesiace a roky plynú, z Londýna odchádza do Paríža, odtiaľ do Viedne a napokon do Ameriky, všade ju prenasleduje zabudnutá minulosť a osud jediného muža, ktorého kedy milovala.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

In Another Time , 2019

Knihomůrka57
19.10.2020

Kniha se mi líbila, válečná tématika a láska se scifi zápletkou, nejprve mě to zarazilo,ale bylo to originální,zas jiné.Doporučuji.

HanulkaK.
20.09.2020 3 z 5

Hodně zvláštní, líbil by se mi pozitivnější konec.

Katerina015
10.09.2020 5 z 5

Knížka byla moc krásná.. Velice zajímavý námět, zápletka...

cmelda26
12.08.2020 4 z 5

Nejdřív se mi ta zápletka z tak trochu jiné "dimenze" nelíbila , ale nakonec mi to zase tak nevadilo.Knížka mě celkem nadchla.Krásný milostný příběh .

gabriela2190
28.07.2020 5 z 5

Krásný příběh.

tittanie
17.07.2020

Někdo tady psal, že tam bylo málo války, ale mi přišlo zajímavé, že se Hanna probudila a nic si nepamatovala, jako by válka nebyla, ale ona byla a všechno kolem ní ji to připomínalo neexistence budov, lidí... to muselo být hrozné. Protože kdyby si válku pamatovala, tak by i věděla proč není nic jako znala, ale teď se ocitla v jiném světě. Nakonec zajímavé dílko.

alnahu
07.07.2020 5 z 5

Krásný příběh osudové lásky ,který začíná v roce 1931 v Německu a je zasazen do doby 2.světové války .Příběh Maxe knihkupce a židovské dívky Hanna -nadějné houslistky,kteří se do sebe zamilují ,ale proti nim stojí matka Hannah a také doba ve které žijí.Příběh ve kterém nechybí romantika a velká láska k hudbě.

Bobina74
03.07.2020 4 z 5

Melancholicky laděný příběh opěvuje jedinečnou lásku dvou lidí. Spisovatelka píše nenáročným stylem, kterým vás připoutá k vyprávění a díky tajemné zápletce i očekávání ze setkání, vás napíná až do dojemného konce. Román nepostrádá romantiku, lásku k umění ani zápletku ze světa fantazie a celý namíchaný mix mě rozhodně bavil.

renakr
29.06.2020 3 z 5

Hezký příběh až na tu skříň

knihovnička007
11.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Když jsem četla anotaci a viděla obálku, říkala jsem si, že tuto knihu musím mít.
Knihu jsem si nakonec půjčila z knihovny. Miluju knihy a příběhy z období války. Líbilo se mi, jak autorka vylíčila předválečný Berlín. Hanna šla za svým snem přes mrtvoly. Berlín, Londýn, Paříž, Vídeň, New York... Nakonec si svůj sen splnila, ale za jakou cenu?
Příběh zamilovaného Maxe, který je pro svou lásku schopen udělat cokoliv...
Cestování časem... do této knihy mi opravdu nezapadalo. Líbila se mi ta naděje Maxe, že má možnost někoho zachránit, ale v podstatě sci-fi v příběhu z války....
Bylo mi líto Maxe i Hanny, ale příběh jako takový byl moc hezký.

skalek
08.06.2020 2 z 5

Kniha je hezký napsána....rada čtu mezivalečnou dobu a dále...Jen mi to tam narušovala "ta skříň"

ivca7818
05.06.2020 3 z 5

Kniha pro mne byla velkým zklamáním, jelikož jsem očekávala klasický milostný příběh z druhé světové války mezi chudou Židovkou a křesťanským knihkupcem. Že se z knihy stane s odpuštěním "fantasmagorie", ze které se nedozvíme nic o útrapách Hany v táboře a pouze proplouváme jejím životním příběhem ve 30. letech a pár let po válce, bych tedy opravdu nečekala. Teorie o červích dírách a putování časem skrze kouzelnou skříň v obchodě mi tedy přišlo trochu moc, ale pokud by se ještě jednalo o alegorii války pro mladší čtenáře, budiž. Kniha je nicméně prezentována jako beletrie pro dospělé, ačkoli v závěru naleznete klíčové otázky k diskuzi nad četbou, které odpovídají věku mladších čtenářů druhého stupně základních škol nebo středoškoláků. Za mě tři hvězdy.

Knižní střípky
19.05.2020 4 z 5

Od autorky jsem četla již ZTRACENÝ DOPIS a moc se mi líbil. Tato kniha mi proto nemohla uniknout. A i tentokráte se mi dostalo krásného příběhu, který je v ději ozvláštněn jednou zajímavostí, kterou jsem, přiznám se, zde teda nečekala. A i když je to má oblíbená a velmi vyhledávaná zápletka, u této knihy si nějak nejsem jistá, jestli se mi do tohoto příběhu hodí. Nicméně i přesto se mi, jak jsem již psala kniha velmi líbila. Hannino zapálení pro hudbu bylo obdivuhodné a ani po roce 1946 neměla jednoduchou cestu ke svému vysněnému povolání, ale přesto nepolevila a vytrvala. Max a jeho malé knihkupectví bylo úžasné a jeho láska ke knihám byla cítit z každé pasáže. Oba dva naše hlavní hrdiny vykreslila autorka velmi věrohodně. A o atmosféře třicátých let v nacistickém Německu ani nemluvě. Příběh nemá žádné hluché místo, nenudila jsem se u čtení ani minutu, touha zjistit, zda se Hanna s Maxem někdy setkají byla obrovská, strašně moc jsem jim fandila. A jestli našli jeden druhého, si již musíte přečíst sami.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

tami1
17.05.2020 4 z 5

Kniha hned na začátku zaujme a už vás nepustí. Čte se moc dobře. Děj i přes smutek a celkovou melancholii příběhu, běží díky kratším kapitolám jako splašený. Jediné, co mi vadilo, bylo skákání v čase. Přišlo mi úplně zbytečné a pro příběh naprosto nepodstatné.

bookcase
16.05.2020 5 z 5

Četla se krásně i přes smutný námět. Nápad s cestováním v čase mi připomněl jinou mou oblíbenou knihu - Žena cestovatele v čase.

Irsaf
08.05.2020 3 z 5

Pro mě je tato kniha tak trochu zklamáním, narozdíl od Ztraceného dopisu, který se mi líbil moc...

nada3314
06.05.2020 4 z 5

Knihu jsem si užila, velmi čtivý a poutavý příběh, ale několik maličkostí bych tomu vytkla. Mám v plánu si přečíst i autorčinu druhou knihu Ztracený

deniska2
03.05.2020 5 z 5

Moc krásná knizka.Za mne 5hvezdicek.Jsem rada ze jsem objevila tuhle spisovatelku a rada si přečtu další její knizky.Mam rada tenhle zanr a byl to hezky pribeh.K tomu hezká obalka knihy a četla se dobre.

alexis818
10.04.2020 5 z 5

Kniha si zaslouží plný počet bodů,pro mě to bylo krásné čtení,dokonce i s tím utíkáním do budoucnosti.Doporučuji k přečtení.

mirka2558
03.04.2020 2 z 5

Knižka sa citala lahko. stale som cakala kedy sa už stretnú, očakávala som happend a nakoniec som bola sklamaná. V podstate o nicom nedozvedela som sa kde vsade bol Max co s nim vlastne bolo. Celkom sklamanie