V inom čase

V inom čase https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436027/bmid_v-inom-case-rN0-436027.jpg 4 103 40

Román je oslavou jednej z najsilnejších ľudských emócií: nádeje. Nemecko, rok 1931. Majiteľ kníhkupectva Max Beissinger stretáva talentovanú huslistku Hannu Ginsbergovú. Zaľúbia sa do seba spriadajú plány do budúcnosti. Ibaže atmosféra v Nemecku sa mení a k moci sa dostáva Adolf Hitler. Mladý pár je konfrontovaný s novou realitou a s predzvesťou vojny, pričom Hanna je židovka. Max však má tajomstvo, o ktorom je presved-čený, že mu pomôže zachrániť Hannu, keď sa Nemecko stane pre ňu nebezpečnou krajinou. Píše sa rok 1946 a Hanna Ginsbergová sa preberie na lúke neďaleko Berlína. Nespomína si na posledných desať rokov svojho života a netuší, čo sa stalo s Maxom. Úplne sa oddá hudbe, ktorá je balzamom na jej zranené srdce. Hoci dni, mesiace a roky plynú, z Londýna odchádza do Paríža, odtiaľ do Viedne a napokon do Ameriky, všade ju prenasleduje zabudnutá minulosť a osud jediného muža, ktorého kedy milovala.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

In Another Time , 2019

veronika6Y4R
10.04.2024 3 z 5

Kniha není špatná, příběh je krásný pro každého kdo potřebuje utěk. Ale myslím, že tam zbylo moc tajemství.

Ludmila91
01.02.2024 5 z 5

Nádherný pribeh. Krásně napsáno

Alisa1980
22.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, období před válkou, po válce. Líbily se mi části, kdy autorka popisovala Německo před válkou. Chyběla mi pasáž, kterou si Hanna nepamatovala, protože na to přišla až pomalu na konci knihy, tudíž už nebyl čas se tomu věnovat. Chtěla jsem se dozvědět i víc o cestování časem. Jak dopadli lidé, kteří skříní prošli. Ale jinak hezky napsáno.

bábuška
31.05.2023 4 z 5

Čtu už dlouho knihy z tohoto ponurého období čtyřicátých let. Tentokrát je zase trochu jiná, trochu tajemná, láska nechybí, ale někdy i dnes by nám byla taková záhadná skříň k užitku. Končí sice trochu smutně, ale líbila se mi.

Beáta753
15.05.2023 4 z 5

Dojemný příběh dvou zamilovaných lidí vložený do doby před, v průběhu i po druhé světové válce.. Cestovaní v čase bylo byl bonus navíc.

Pavlaj
06.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Čekala jsem milostný příběh z druhé světové války a ten jsem taky dostala. Překvapil mě fantasy prvek se skříní, ale příjemně, bylo to docela zajímavé ozvláštnění. Smutné, subtilní vyprávění, prodchnuté láskou k hudbě a osudovostí – jak taky jinak, když je o židovské houslistce v době holocaustu …

alekis
16.12.2022 3 z 5

Pokud se nechcete připravit o malé překvapení, nečtěte níže (některé) komentáře, jistá záležitost je vyzrazena!

SPOILER!
Knihu jsem přečetla, nebyla zas tak špatná... Ale. Autorka do ní vecpala, co jen mohla. Osudovou lásku. Lásku k hudbě a ke hře na housle. Lásku k rodině. Ztrátu paměti. Ztrátu osudové lásky. Nacisty. Holocaust. Koncentrák. Paranormální jev. No a co všechno ještě...
Využila možnost určité věci obejít, nevysvětlit. Prostě, je to tak a hotovo. Jenže to mi nestačí!
Kniha je hezky napsaná, příběh je čtivý, pokud nehledáme trhliny, nelogičnosti, věci nemožné... a tím nemyslím cestování do budoucnosti. Myslím tím, že zde není ani pokus o vysvětlení, jak a kudy se cestovatel dostal zpátky do svého času. Prostě... nějak...
Takže mohu doporučit, není to špatné, když se zaměříme na dva mladé milující se lidi, kteří bojují s nepřízní velmi těžké doby... Ale...

Belanna
13.10.2022 3 z 5

První knížka autorky se mi velmi líbila a tu jsem čekala něco podobného.
Ano příběh hezký, odhodlání jít za svým snem a dosáhnout ho. Střídání vyprávění jak z pohledů postav, tak i období, podrobněji popsaný život Židů v Německu i zajímavě pojatý vztah Hanny a Maxe, to vše mě oslovilo.
Ale celkový dojem mi tentokrát hodně narušil sci-fi prvek, který se sem, dle mého soudu, naprosto nehodil.

čef
20.07.2022 4 z 5

Kniha se zabývá nekonečnou láskou v časoprostoru, tedy trochu scifi. Hlavně však znovu objevuje hrůzy hitlerovského režimu ve vztahu k židovskému obyvatelstvu. Není to však plytké, fantasy linka se dá dobře spolknout. Určeno však samozřejmě především romanticky založeným čtenářům.

Martina1725
06.04.2022 4 z 5

Příběh vtáhne, ale trochu jsem zklamaná z prvku fantasy. Čekala jsem spíš historicko-romantický román.

Corly
28.12.2021 5 z 5

Moc ráda řadím mezi svoje TOPky! :-) Tušila jsem jen od pohledu, že to bude krásné čtení a i když i mě trochu znejistila ,,ta skříň", nakonec do celého děje vhodně zapadla. Spíš melancholický a komorní příběh dvou sympatických postav, kterým prostě musíte fandit...čistá a křehká láska, šílená doba, vášeň k hudbě, napínavý děj, skříň :D ...psáno stylem, že prostě nejde přestat číst...konce mi bylo líto...:-(
Kdyby to šlo, tak 10 hvězdiček! :-)

Aaloha
02.11.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, mám ráda válečné příběhy. Ze začátku mi tam vadila ta "tajemná" skříň, ale vlastně to tam hezky zapadlo a vytvořilo příběh o lásce. Hezky a svižně se kniha četla. Jsem spokojená, trochu jiný příběh s židovskou tématikou.

Charlotta30
02.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihy z dob II. svět. války a celkově z historie mám ráda. Proto jsem i v knihovně sáhla po této knize.
Kniha velmi dobře popisuje II.svět. válku v Německu a život Židů za Hitlera.
Příběh dvou milenců je zajímavý, jen se mi do takové knihy nelíbili prvky sci-fi.
Samotný příběh Hanny je poutavý a dobře zpracován. Prožila si opravdu těžké období a dlouho si dávala po válce život dohromady. Její lásku s Maxovi jsem nechápala, ale láska je láska. To byl smysl celé knihy. Já bych takového chlapa, co každou chvíli zmizí bez vysvětlení, nechtěla. Líto mi bylo Stuarta, který vlastně celý život čekal a nikdy nebyla Hanna celá jeho.

Terazky
01.08.2021 5 z 5

Na romantické příběhy a lásku opravdu vůbec nejsem a nevyhledávám to ani ve filmech... ani v knihách. Ale tuhle jsem dostala na Vánoce, a jako všechny knižní dárky čekají ve frontě, až na ně taky přijde konečně řada. Přiznám se, že jsem nebyla nadšená, že kniha vypráví o lásce dvou lidí. Ale za prvé: dostala jsem ji jako dárek, a za druhé se odehrává v období před a po druhé světové válce, což je mimo jiné téma mého několikátého zájmu - proto jsem se odhodlala a přečetla. Za dva dny...
Jak píší někteří přede mnou - ono "cestování" mi celou dobu vadilo, dokud jsem se nedostala na úplný konec knihy. Byla jsem nadšená a unesená velmi zajímavým příběhem a živými postavami, které momentálně z mysli jen tak nepustím. A objevila jsem novou spisovatelku :)

Zlatinka.Emilly
18.07.2021 5 z 5

Suprácká kniha, od Jillian moje první, ale rozhodně ne poslední. Trochu mě zarazila červí díra, ale jo, v pohodě, pokud v tomhle figuruje Albert Einstein, tak nemám námitek. Hanna, kladná postava příběhu, mě byla velice sympatická a smutné bylo, jak musela prožívat odchody své lásky, jak trpělivá byla, než se k ní opět vrátil, jen kdyby věděla ... Housle, snad největší Hannina láska, by mohly být hlavní postavou tohoto příběhu. Od nich vše začalo, u nich vše končilo.

Szilvia1
24.06.2021 5 z 5

Knížka je krásně napsaná,trošku mě zarazilo to cestování časem,ale jinak je to krásně napsaný milostný příběh dvou lidí,který se míjejí,a když už se setkají,tak si myslí,že už budou navždy spolu ale zase se odloučí od sebe,ale bude to už poslední krát a navždy.Krásná knížka.Doporučují.

Neluš
22.06.2021 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Začátek luxus, pak mě zarazila “Červí díra”, ale nakonec to k sobě hezky všechno pasovalo. Zase trosku něco jiného

VRHK
04.05.2021 4 z 5

Velmi netypicky pojatá kniha, propojena historie, jímavé lidské osudy s fantasy prvky. Za mne skvělé odreagování.

Ivana11
18.03.2021

Kniha mi nesedla, nemám ráda nic, co má cokoliv společného se sci-fi. Škoda.

lenka9044
28.10.2020 4 z 5

Zvláštní příběh, zvláštní spojení sci-fi, historie a románu. V poslední době jsem četla několik knih s tématikou hollocaustu, ale tahle je jiná. Válka a s ní spojené útrapy jsou tu jen jako jakési dokreslení příběhu. Spíše jde o příběh dvou lidí, kteří se stále míjejí. Určitě mi to dalo nejeden podnět k zamyšlení...