Úžasný pan Darcy

Úžasný pan Darcy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433774/mid_uzasny-pan-darcy-TRZ-433774.jpeg 3 106 37

Elizabeth Scottová nesnáší bohaté, mocné a nabubřelé muže, vždyť kvůli jednomu takovému musela opustit vytoužené místo učitelky na exkluzivní manhattanské škole. A tak není divu, že když potká pohledného a očividně dobře situovaného Donovana Darcyho, automaticky ho považuje za arogantního a přezíravého protivu, za ukázkový exemplář snoba, jemuž je nejlepší se oklikou vyhnout. Navíc je to chladný a sarkastický Angličan s bezchybným windsorským uzlem na kravatě a manžetovými knoflíčky od Tiffanyho! Jenže ať už za to může náhoda, osud, společná láska ke psům nebo duch Jane Austenové, jejich cesty se neustále kříží… První z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Jane Austen Pýcha a předsudek.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Unleashing Mr. Darcy , 2013

hasič
05.06.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, bavila mě.

bbara155
01.06.2020 odpad!

Nechala jsem se nalákat na variaci Jane Austenové a udělala jsem chybu. Už po pár stranách bylo jasné, že je to jen hloupá harlekýnka.

alzbeta4340
07.05.2020 3 z 5

Jedna z mnoha knih inspirovaných Pýchou a předsudkem. Ze začátku jsem přemýšlela, co by pitoresknímu prostředí psích výstav řekla Jane Austen, ale nakonec jsem usoudila, že by se jí snad i líbilo. Oddechové čtení, i když Elisabeth měla jen pár předsudků a pan Darcy zas tak pyšný nebyl.

LadyCotton
07.05.2020 4 z 5

Pýcha a předsudek z 21. století. Klasická romantická oddechovka, u které budete vědět jak to všechno dopadne ale stejně se zasníte a budete číst dál :-) hvězdu navíc dávám za neobvyklé prostředí psích výstav. Čte se velmi snadno a rychle.

Mišule_11
02.05.2020 3 z 5

Romantický příběh, který se odehrává hlavně v prostředí psích výstav a točí se i tak kolem psů, mě mile překvapil, ale už mě úplně natolik nenadchnul.
Jde sice o oddechový a čtivý příběh, který není nijak dramaticky přehnaný, ale to je tak asi vše :)

petulkapeta
20.04.2020 4 z 5

Fakt užasny..pro ty kdo chteji romanticky pribeh a miluji psy idealni...

Skalara
19.04.2020 3 z 5

Bohužel jsem viděla film, takže mě to tak nenadchlo. Film se mi tenkrát líbil, ale když víte co se bude dít a jak to dopadne nevtáhne to do děje.

mikika
10.04.2020 5 z 5

přenést Pýchu a předsudek do prostředí psích chovatelských výstav je dost bláznivý nápad, ale já se ukrutně bavila...

LenRan
09.04.2020 1 z 5

Tak bohužel, toto byla katastrofa. Dávám jednu hvězdu za originální prostředí v kterém se to odehrává, ale nenechte se zlákat, pokud máte rádi Jane Austenovou, ta by se v hrobě obrátila. Příběh je tak hloupý, že se mi tomu ani nechtělo věřit a ze všeho nejhloupější je hlavní hrdinka to je opravdu ztělesnění blbosti. Za mne teda vyhozené peníze. Škoda :(

Kačík
04.04.2020 5 z 5

Krásná oddychovka, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Musela jsem vědět, jak to dopadne.

Ivuska.09
27.03.2020 3 z 5

Myslím, že romantické duše tato kniha potěší. Je klidná, pohodová, bavily mě šarvátky hlavních hrdinů i prostředí výstav, které v knihách tak často nebývá.

Landora
08.03.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila a to si myslím, že jsem poměrně náročná. První třetina rozjezd, pak to bylo vtipné, milé čtení. Jen Elizabeth byla občas pěkně tvrdohlavá.

Tesset
04.03.2020 3 z 5

Na mě až moc velká červená knihovna. Vím, že šlo o adaptaci Pýchy a předsudku, ale nějak to do dnešní doby nezapadlo - teda ta pýcha a předsudky ano, ale žádost o ruku po pár dnech známosti a jednom milování? To už bylo moc. I chování postav mi chvilkama už lezlo na nervy.

Terez9119
26.02.2020 3 z 5

Jsem další z těch, které Pýchu a předsudek milují. Příběh je fajn, ale hlavně ty postavy! Dokonalá Elizabeth a dokonalý Darcy. Na nich to stojí a padá. A v tom je i můj problém s touhle knížkou. Příběh je dobrý (i když tu přemrštěnou lásku ke psům s autorkou a prakticky všemi postavami nesdílím). Čte se to lehce a nutí vás to číst dál. Pan Darcy je opravdu úžasný, přesně jak napovídá název knihy. Milý, oddaný, milující. Ale Elizabeth... se většinu času (zvlášť na konci) chová jako koza, má opravdu spoustu velkých předsudků a je k panu Darcymu hodně nespravedlivá. A protože v příběhu musím přilnout k dobře napsaným postavám, tak tady se to moc nepodařilo.

Knižní střípky
24.02.2020 4 z 5

Klasickou Pýchu a předsudek miluji již od střední školy a od té doby jsem ji četla již milionkrát, je to opravdu jedna z mých knižních lásek. Když jsem zjistila, že tato kniha má být něco jako novodobá PaP, upřímně se přiznávám, řekla jsem si - no, nazdar. Ale jelikož jsem zvědavá ženská, což se promítá i do knižního světa, knihu jsem si stejně musela přečíst. Neměla jsem žádná vysoká očekávání, ale nyní po přečtení se knize omlouvám, protože mě strašně moc bavila. Byla milá, veselá.....

Autorce se povedlo napsat velmi milou oddechovku, která mi opravdu připomínala slavnou Pýchu a předsudek v moderním hávu. Velké plus, které určitě ovlivnilo můj celkový pozitivní dojem z knihy, bylo i to, že byl děj knihy zasazen do prostředí psích výstav a všichni hlavní aktéři tohoto příběhu byli bez výjimky velkými milovníky psů. Láska ke psům zde byla cítit z každé stránky. Těším se na další autorčinu knihu ODMASKOVANÁ JULIE, která by měla být inspirovaná slavným příběhem veronských milenců.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

katerina5544
18.02.2020 4 z 5

Cekala jsem romantiku, ale tato kniha uz pro me byla na hranici cervene knihovny :) a to ja tedy nemusim. Nicmene ji hodnotim kladne, cetla se hezky, prostredi psich vystav bylo zajimave a tak celkove kdyz pominu fakt, ze to je opravdu hodne jednoduche a pritazene za vlasy..., muzu knihu doporucit. Je to fajn relaxace tak proc to obcas necist :) Ctenarky co maji radi cervenou si mlasknou ;) a ja ted zas pujdu na nejake -pro me- realnejsi dilko :)

jani.ruzicko
14.02.2020 4 z 5

Přislo mi to celkem fajn. Taková oddychovka na jeden deštivý večer. =)

Autorka je pro mě novinkou a líbí se mi její styl psaní, který je velmi čtivý, příběh pak pěkně ubíhá.