Úžasný pan Darcy ekniha

Elizabeth Scottová nesnáší bohaté, mocné a nabubřelé muže, vždyť kvůli jednomu takovému musela opustit vytoužené místo učitelky na exkluzivní manhattanské škole. A tak není divu, že když potká pohledného a očividně dobře situovaného Donovana Darcyho, automaticky ho považuje za arogantního a přezíravého protivu, za ukázkový exemplář snoba, jemuž je nejlepší se oklikou vyhnout. Navíc je to chladný a sarkastický Angličan s bezchybným windsorským uzlem na kravatě a manžetovými knoflíčky od Tiffanyho! Jenže ať už za to může náhoda, osud, společná láska ke psům nebo duch Jane Austenové, jejich cesty se neustále kříží… První z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Jane Austen Pýcha a předsudek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/433774/uzasny-pan-darcy-TRZ-433774.jpeg 3.315
Vydáno (ekniha), Baronet

Unleashing Mr. Darcy, 2013

Kniha Úžasný pan Darcy

Terez9119

Jsem další z těch, které Pýchu a předsudek milují. Příběh je fajn, ale hlavně ty postavy! Dokonalá Elizabeth a dokonalý Darcy. Na nich to stojí a padá. A v tom je i můj problém s touhle knížkou. Příběh je dobrý (i když tu přemrštěnou lásku ke psům s autorkou a prakticky všemi postavami nesdílím). Čte se to lehce a nutí vás to číst dál. Pan Darcy je opravdu úžasný, přesně jak napovídá název knihy. Milý, oddaný, milující. Ale Elizabeth... se většinu času (zvlášť na konci) chová jako koza, má opravdu spoustu velkých předsudků a je k panu Darcymu hodně nespravedlivá. A protože v příběhu musím přilnout k dobře napsaným postavám, tak tady se to moc nepodařilo.

agatha2

Klasickou Pýchu a předsudek miluji již od střední školy a od té doby jsem ji četla již milionkrát, je to opravdu jedna z mých knižních lásek. Když jsem zjistila, že tato kniha má být něco jako novodobá PaP, upřímně se přiznávám, řekla jsem si - no, nazdar. Ale jelikož jsem zvědavá ženská, což se promítá i do knižního světa, knihu jsem si stejně musela přečíst. Neměla jsem žádná vysoká očekávání, ale nyní po přečtení se knize omlouvám, protože mě strašně moc bavila. Byla milá, veselá.....

Autorce se povedlo napsat velmi milou oddechovku, která mi opravdu připomínala slavnou Pýchu a předsudek v moderním hávu. Velké plus, které určitě ovlivnilo můj celkový pozitivní dojem z knihy, bylo i to, že byl děj knihy zasazen do prostředí psích výstav a všichni hlavní aktéři tohoto příběhu byli bez výjimky velkými milovníky psů. Láska ke psům zde byla cítit z každé stránky. Těším se na další autorčinu knihu ODMASKOVANÁ JULIE, která by měla být inspirovaná slavným příběhem veronských milenců.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

katerina5544

Cekala jsem romantiku, ale tato kniha uz pro me byla na hranici cervene knihovny :) a to ja tedy nemusim. Nicmene ji hodnotim kladne, cetla se hezky, prostredi psich vystav bylo zajimave a tak celkove kdyz pominu fakt, ze to je opravdu hodne jednoduche a pritazene za vlasy..., muzu knihu doporucit. Je to fajn relaxace tak proc to obcas necist :) Ctenarky co maji radi cervenou si mlasknou ;) a ja ted zas pujdu na nejake -pro me- realnejsi dilko :)

jani.ruzicko

Přislo mi to celkem fajn. Taková oddychovka na jeden deštivý večer. =)

Autorka je pro mě novinkou a líbí se mi její styl psaní, který je velmi čtivý, příběh pak pěkně ubíhá.