Už zase sloužím o Vánocích

Už zase sloužím o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449814/bmid_uz-zase-slouzim-o-vanocich-H52-449814.jpg 3 117 36

Blíží se Vánoce, všude voní cukroví…, avšak 1,4 milionů zaměstnanců britského státního zdravotnictví má namířeno do práce. Adam Kay znovu zalovil ve svých denících a výsledkem je humorný a někdy také srdcervoucí pohled za blyštivou oponu svátků vánočních. Kniha se nabízí také jako ideální dárek pro každého, kdo kdy vkročil do nemocnice. Už zase sloužím o Vánocích je milostný dopis všem, kteří tráví sváteční čas na frontě státního zdravotnictví, tahají kostičky Lega a dřevěné kuličky dětem z nosu a ošetřují popáleniny z prskavek, a to všechno v tom nejnádhernějším období roku – o Vánocích.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Jota

Twas the Nightshift Before Christmas , 2019

levac
02.07.2021 5 z 5

Zdá se, že je mnohem lepší nápad, nejprve si přečíst tuto knihu a pak teprve první díl. Což jsem nevědomky udělala, a tak mi tato kniha přišla velice vtipná a svěží, něco jako česká kniha Bulbem záchranáře, kterou také doporučuji. A už se tedy těším na předchozí díl :)

Noisette73
21.04.2021 1 z 5

Daleko horší než první díl, vánoční to není ani trošku, spíše vulgární a místy otrávné.

Monika1717
15.03.2021 4 z 5

První knihu jsem nečetla, proto se mi asi tahle docela líbila. Četla jsem ji o Vánocích, pobavila mě. Vánoce mám ráda, proto mám na knihy o Vánocích asi i mírnější měřítko. Jinak lékař zlitý krví a plodovou vodou je někdy spíš k pláči než k smíchu. A do rukou bych se mu dostat asi nechtěla.

xmilek
15.03.2021 3 z 5

Bývalý lékař vylovil ze svých deníků šest vánočních služeb, které kdyby byly součástí první knihy, tak by to bylo lepší. Pár vtipných momentů se zde ale najde.

PepkazDepka
11.03.2021 3 z 5

Žiaľ iba slabý odvar prvého dielu :( Nebola zlá, ale humorom sa na jednotku nechytala a miestami bola nudná. Škoda

muchomurka
08.03.2021 3 z 5

Vrhla jsem se na ni s chutí po skvělé předchozí knížce. A přišla lehce studená sprcha. Nebyla špatná, docela jsem se i zasmála, ale něco jí chybělo. A občas jsem se u některých příhod tak nějak nechytala. Přečtení nelituji, ale znova číst nebudu.
Úplně souhlasím s komentářem Ondras666.

Corso
10.02.2021 2 z 5

Skor len taky dodatok k prvej knihe. Ztematizovana vianocami a sluzbami pocas nich. Inak utla, rozsahom mozno nie ani polovicna oproti prvej knihe. Dokonca som sa pristihol ze niektory pribeh mi uz pripadal povedomy a spomenuty v predoslej. Takzeeee, (mykol som plecami), ...(neviem co dalej napisat, zase som podvedome mykol plecom)... za tie peniaze, hoci male som nedostal tentoraz skoro nic. Kazdopadne nic nove, a dokonca uz ani nie take autenticky uprimne. Este ze je to ebook a nebude mi zaberat priestor doma. :)
PS (o desat minut neskor): V mysli mi vytanulo porovnanie s podobnou knihou. Groenovo pokracovanie Tajneho dennika... tzv. Vanocni prekvapeni. Tiez mi to prislo ako vynutene pokracovanie ked uz autor nema co pisat ale rozhodne sa vydat dalsiu knihu po predoslom uspechu. Akurat ze bud nema co dalej napisat,alebo slapne ako v Groenovom pripade uplne vedla. Jasne, ze moj priklad je kostrbaty, dakto nebude suhlasit, dakto bude mat mozno lepsie priklady,ale mna napadla hned tato ..tiez zbytocna kniha. Len zhodou naaahod su temou vianoce.

koppy
05.02.2021 1 z 5

Nečekala jsem mnoho, takže jsem ani nemohla být zklamaná. Kniha mi nepřišla nějak zvlášť vtipná, našla bych jen pár vtipných situací. Trochu mě rušily časté poznámky pod čarou.

ondras666
26.01.2021 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšil po úspěšném prvním dílu. A bohužel se nevyhnu srovnání...
Styl knihy je hodně podobný, styl psaní skoro stejný. Kniha se čte sama, tenhle styl mi plně vyhovuje.
Takhle kniha je dle mého nudná. Pár příhod, popisů Vánoc strávených v nemocnici. A to je vše. Dle mého má autor na mnohem víc.

Lka
14.01.2021 2 z 5

Od této knihy jsem čekala víc. Občas jsem se zasmála, ale to je asi vše...

katuska28
06.01.2021 5 z 5

Pobavilo

alnahu
28.12.2020 2 z 5

Mě tato kniha zápisků mladého lékaře příliš nenadchla a ani mi nepřipadala humorná. Kniha je rozdělena do šestero vánoc a v každé části si přečteme lékařovi zápisky s tématem vánoc.

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

První díl se mi líbil více, byl tak nějak konzistentnější, když jsme procházeli postupně celou Kayovu kariéru. Tady jde jen o výstřižky z doby vánoční. I tak ale pro fanoušky prvního dílu povinné čtení. Člověk se opět zasměje i podiví.

MamaKnihomolka
15.12.2020 5 z 5

Miluju knihy z lékařského prostředí a jak poznáte v této, práce ve zdravotnictví není snadná, ani o Vánocích. Autor pomocí deníkových zápisků seznamuje čtenáře a působením lékaře převážně na porodnickém oddělení po dobu 7 Vánoc. Jelikož jsem z oboru tak jsem ráda, že jsem se dozvěděla jak to chodí i v porodnicích v Anglii.

Text je čtivý díky tomu, že deníkové zápisky jsou krátké. Líbí se mi autorova upřímnost, vtipnost a sarkasmus, který používá, protože jak se dozvíte tak práce nejen lékařů je stresující, smutná a často na úkor osobního života. Zvlášť u jednoho zápisu mi bylo hodně smutno.

Adam píše tak jak to vážně je, nevěší vám bulíky na nos jak je přivádění nového života na svět skvělé. ( Ano samozřejmě je, ale člověk je nejšťastnější když už to má za sebou a je co nejčistší, jak z pohledu zdravotníků tak z pohledu rodičky, o tom všem něco vím.)

Úžasné jsou i bohaté ilustrace, které text skvěle doplňují. Těším se až se pustím do další jeho knihy Bude to bolet, doktore?

magnolia
13.12.2020 5 z 5

Adam Kay podruhé (naposledy?) a opět výborné čtení! Nejvíc jsem se smála u "starého dědka, co bydlí dole" a potom u popisu anglických Vánoc a bavila se určitě ještě častěji :) Nejen smích, další můj dojem z knihy je velký obdiv za to, jak autor zábavně i odvážně píše, a také vysvětluje (s pomocí mnoha poznámek, které jsou nutné a neméně vtipné) - a v závěru děkuje skoro všem :). Děkuji mu též za předvánoční nadílku humoru.

Blaufik
28.10.2020 4 z 5

Autor nás ve svých denících provede napříč velkou škálou oddělení, takže jeho zápisky nebudou ani na chvíli stereotypní. Odvypráví nám nejen ty "humornější" střípky z jeho praxe, ale také nám ukáže, že ne vždy je práce lékaře rutinní nebo humorná. Popisuje zde i případ, u kterého jsem osobně měla slzy na krajíčku a celá situace se mne opravdu dotkla.

Knihu doporučuji k přečtení a pokud máte v rodině lékaře nebo milovníka reálných příběhů ze zdravotnictví, tak si myslím, že se jedná o skvělý dárek pod stromeček.